Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] Problem z czujnikiem poziomu paliwa po odpowietrzeniu układu paliwowego


VicVega

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, dziś odpaliłem moją gablotę po odpowietrzeniu układu paliwowego. Samochód dość długo stał i w rezultacie, przy odpowietrzaniu przewodów wysokiego ciśnienia padł akumulator. Odpaliłem samochód kablami rozruchowymi w końcu i dziwny widok mi się ukazał - poziom paliwa zero. Ale takie kompletne, pod kreską jeszcze. Na FISie 0km. Auto jeździło, zero bąbelków, pracowało równo. Przed całym zabiegiem było w baku trochę ponad rezerwę, tak połowę drogi do 1/4 mnie więcej. Podjechałem kontrolnie na stację i podlałem - wskazówka się ruszyła.

Czy możliwe, że przy odpowietrzaniu paliwo z baku mi uciekło? Przecież tam musiało być z 15 litrów. Auto odpowietrzałem z włączeniem "na krótko" pompy paliwowej w baku. Wszystko co wypompowałem przy odpowietrzaniu nalałem z powrotem do baku. Dokładnie tym sposobem robiłem: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t8154.0.html;highlight=odpowietrzenie+vp+44

Co myślicie? Paliwo uciekło czy czujnik oszalał po rozładowaniu aku?[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2011, 16:02_________________________________________________Panowie, doczytałem trochę, podłączyłem VAG'a i tak:

- błędów nie ma, więc wnioskuję, że czujnik jest sprawny;

- najprawdopodobniej odczyt czujnika się wyzerował przy rozładowaniu aku - tzn. poziom paliwa jaki był przed rozładowaniem, czyli ok. 1/4 baku, komp uznał za zerowy i stąd błędne wskazanie.

Wiem, że można ustawić to w VAG'u, ale nie wiem gdzie. Teoretycznie wystarczy zatankować do pełna i dać przez VAG info, że taki stan jak teraz to pełen zbiornik. Ma ktoś pomysły/wiedzę na ten temat?

[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2011, 17:30_________________________________________________Naprawił się sam, po zalaniu większej ilości paliwa... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj ten sam problem i ja mam...wczoraj radio grało cały dzień i dzisiaj rano auto nie zapaliło wiec podładowałem i gdy odpaliło wskazówka od paliwa stoi w miejscu a też było koło 20l w baku... jak temu zaradzić żeby wskazówka ruszyła? zatankować ? Audi B6 jakby co :)

odłączenie akumulatora pomogło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj radio grało cały dzień i dzisiaj rano auto nie zapaliło wiec podładowałem i gdy odpaliło wskazówka od paliwa stoi w miejscu a też było koło 20l w baku... jak temu zaradzić żeby wskazówka ruszyła? zatankować ? Audi B6 jakby co

Miałem to samo ... nic nie wymieniajcie po prostu rozkodowało się w zegarach wartość w zbiorniku, widzi dobrze ale źle wskazuje. Nie pamiętam który to kanał w vagu ale coś tam tank sensor i zapisać trzeba tą którą wartość widzi do wskazywania i powinno być :good: :good:[br]Dopisany: 27-06-2011, 00:20:05_________________________________________________Nie pamiętam dobrze ale chyba kanał 30 w zegarach :mysli: i zapisać trzeba wartość którą widzi a nie wskazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tylko ze u mnie jest troszke inny obiaj czyli najpierw pokazuje na full opada opada az przy tym jak mam okolo 10-15l paliwa w baku nagle spada na zero i tak juz zostaje zaleje na full pokazuje na 3/4 i dopiero po 2-3 odpaleniaj pakazuje na full i tak w kulko takze raczej watpie zeby to wina kodowania byla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś na forum opis jak się dobrać do tego czujnika i zregenerować lub wymienić. Tak na szybko nie mogę znaleźć, ale na pewno widziałem coś takiego jak u mnie były problemy. Poszukaj. A podłączałeś VAGa? Wywala jakiś błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...