Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ostry zakręt przy dużej prędkości-coś "przeskakuje"


Karl28

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie Panowie!

Cała zawiecha przód nowa-podejrzewam poduszki pod skrzynią lub silnikiem-- :cool1:

Dzieje się to tylko przy pokonywaniu ostrych łuków z dużą prędkością i nie mówię o poślizgu :tongue4:

Tak jakby coś przeskakiwało centralnie pod autem. Auto nie traci trakcji-wszystko gra tylko ten dźwięk :wallbash:

Nie jest to bardzo głośne ale średnio.... :polew:

Mieliście panowie taki przypadek?? Dodam że poduszki podejrzewam od dawna bo cały wydech mam dodatkowo podwieszony na środku plus wymienioną plecionkę a czuje delikatne wibracje na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam chyba podobny problem u mnie jest tak zę jak jadę prosto i szarpnę w prawo to takie szłychać pyk jak szarpnę w dróga stronę to też pyk ale jak jadę spokojnie to nic nie stuka wygąda na to ze wtedy jak jest większe przeciązenie

też nie mam pojęcia to by to mogło być zawiecha wymieniona kompletne wygląda na to zę jest to dzwięk od strony kierowcy

wymieniłem przegub nadal nic puka dalej

zastanawiam się może coś z amortyzatorem ale co by tam mogło stukać ??

albo faktycznie poduszki pod silnikie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo już od ponad roku. Podejrzewam maglownicę, ale to tylko przypuszczenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja ostatnio borykam się z problemem drgania budy przy przyśpieszaniu na 5,6 biegu przy obciążeniu silnika, jutro jadę na wymianię poduch 1 lub 2 pod silnikiem bo one są przyczyną - tak ostatnio powiedział mechanik po 5 sekundach jazdy autem, te przeskakiwanie też mam u siebie jak pokonuje szybko zakręt - reasumując stawiam na poduchy.

Ps. nie przeskakuje ci auto pomiędzy 1 a 2 zmianą biegu - tj. przeskakuje, tak szarpie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie :hi: Problem rozwiązany :> Jaki ja gupii........... męczyło mnie to męczyło...już nawet jak chciałem agresywnie ruszyć z lekko skręconą kierom to coś przeskakiwało(bardzo rzadko) a jeszcze do tego nie sprawdziłem czy przy prawo skręcie też przeskakuje :wallbash: Przypomniałem sobie jeszcze,że jak ją kupiłem to pierwsze co zrobiłem to wymieniłem pękniętą osłonę przegubu,ale wtedy nie wykazywał aż takiego zużycia :evil: Puzzle złożyły się w całość :tongue4: ale amorki też wymieniam :evil: Tak nie może być,żeby audiczka na takich "stawach" jeździła :polew:

Pozdrawiam! Uważam temat za zamknięty :hi:

Ps. Muszę iść do laryngologa :gwizdanie: Dawno powinienem to zdiagnozować....... :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony kierowcy tj lewej.Mały błąd się wkradł :wallbash: miało być lewo skręcie.Waliło jak robiłem kółka w prawo to lewy do wymiany :good: Ta sama zasada co z łożyskami,łatwo wyczaić które padnięte :> Pozdrawiam ,aha teraz też coś tam słychać ale już tak delikutaśnie i tylko przy dużych prędkościach tj 80-90 zakręt około 45stopni i w dodatku źle wyprofilowanym.

Mam nadzieje,że mój przypadek choć trochę pomoże przy diagnozie innym użytkownikom naszych niuniek :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi czy to przegub zewnętrzny czy wewnętrzny tak walił ;)

Miałeś tylko jedno stuknięcie jak tak skręcałeś, czy kilka pod rząd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzny :> Przegub to chyba był składową tych dźwięków.Dzisiaj po testowałem trochę i przy robieniu "szybkich kółek" jest cisza ale już ten zakręt nie,także teraz czas na amorki a później poduchy :gwizdanie: może wbije się dzisiaj na kanał zrobić inspekcję-nuż coś przypadkiem wyczaję :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja ostatnio borykam się z problemem drgania budy przy przyśpieszaniu na 5,6 biegu przy obciążeniu silnika, jutro jadę na wymianię poduch 1 lub 2 pod silnikiem bo one są przyczyną - tak ostatnio powiedział mechanik po 5 sekundach jazdy autem, te przeskakiwanie też mam u siebie jak pokonuje szybko zakręt - reasumując stawiam na poduchy.

Ps. nie przeskakuje ci auto pomiędzy 1 a 2 zmianą biegu - tj. przeskakuje, tak szarpie ?

Coś mi się wydaje że dwumas może siedzieć... Jak masz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...