Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spociki Łódzkie


Seba_LDZ

Rekomendowane odpowiedzi

dzizas patologia ze mnie informatyk taki jak z jajka wieszak :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Seba_LDZ

    14310

  • klysek

    8185

  • bartek1605

    6526

  • Kimi

    5679

Top użytkownicy w tym temacie

Bry:) Ja się już z rana dowiaduję o olej do tip'a, bo qrde szarpie menda w a6:( oby wymiana oleju załatwiła sprawę, bo będzie pupa zbita... W sumie to nie jest źle, bo po 27zł/l oryginała, ale mnie zaskoczyło, że dawniej ten olej to był Esso, a teraz się nazywa Mobil i wszyscy zgodnie twierdzą, że to cały czas to samo...Trzeba się jeszcze zająć innymi rzeczami, czyli po prostu - zaczynami nowy tydzień :>

a może należałoby wykonać adaptacje tipa..... :rolleyes: nom i o sprawdzeniu poziomu oleju nie wspominam.... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry:) Ja się już z rana dowiaduję o olej do tip'a, bo qrde szarpie menda w a6:( oby wymiana oleju załatwiła sprawę, bo będzie pupa zbita... W sumie to nie jest źle, bo po 27zł/l oryginała, ale mnie zaskoczyło, że dawniej ten olej to był Esso, a teraz się nazywa Mobil i wszyscy zgodnie twierdzą, że to cały czas to samo...Trzeba się jeszcze zająć innymi rzeczami, czyli po prostu - zaczynami nowy tydzień :>

to masz dobrą cene albo nie ten olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry:) Ja się już z rana dowiaduję o olej do tip'a, bo qrde szarpie menda w a6:( oby wymiana oleju załatwiła sprawę, bo będzie pupa zbita... W sumie to nie jest źle, bo po 27zł/l oryginała, ale mnie zaskoczyło, że dawniej ten olej to był Esso, a teraz się nazywa Mobil i wszyscy zgodnie twierdzą, że to cały czas to samo...Trzeba się jeszcze zająć innymi rzeczami, czyli po prostu - zaczynami nowy tydzień :>

to masz dobrą cene albo nie ten olej

na 100% nie ten olej... oczywiście do 5HP19 olej jest dużooo tańczy niż do 6HP19A ale bez przesady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a kto mówi, że kupuję w aso... Olej z 20l beczki rozlewany:) Różni się od tego z aso ceną - do a4 zalewałem Esso 71141, bo wtedy się tak nazywało, z tym, że kupowałem w litrowych butelkach od gościa z aso, a teraz to jest Mobil 71141. Kupowałem też kiedyś dolewkę litrową i porównywałem, czy jest różnica w kolorze, konsystencji, zapachu, etc - nie było;) W aso leją mobila 71141, tylko znaczek Audi zobowiązuje ich, żeby sprzedawać za kosmiczne pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a kto mówi, że kupuję w aso... Olej z 20l beczki rozlewany:) Różni się od tego z aso ceną - do a4 zalewałem Esso 71141, bo wtedy się tak nazywało, z tym, że kupowałem w litrowych butelkach od gościa z aso, a teraz to jest Mobil 71141. Kupowałem też kiedyś dolewkę litrową i porównywałem, czy jest różnica w kolorze, konsystencji, zapachu, etc - nie było;) W aso leją mobila 71141, tylko znaczek Audi zobowiązuje ich, żeby sprzedawać za kosmiczne pieniądze...

DJ do Twojego TIPa (5HP19) jest olej ZF LifeGuard 5

Ceny z dzisiejszego dnia:

16.80 euro netto - 1l

288 euro netto - 20l

i oczywiście jak kupować to tylko ori u źródła czyli dystrybutora oficjalnego na Polskę firmy ZF (ceny również mają najlepsze)

http://www.renz.pl/kontakt.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś program w G-Lab? W Z-tr (stary Zastec) troszkę przesadzili z ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ filtr i uszczelkę oczywiście też od nich... tylko musisz podać numer skrzyni bo były w jednym modelu kilka wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panton, rzuć okiem:)

http://sleev.neostrada.pl/akp/Tiptronic/5HP19FLA-quattro.pdf

Chyba, że zmienili od tego czasu, ale jak zalewali tym na początku, to powinno być ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś program w G-Lab? W Z-tr (stary Zastec) troszkę przesadzili z ceną.

śmiało możesz jechać :) Uysy krzywdy ci nie zrobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panton, rzuć okiem:)

http://sleev.neostrada.pl/akp/Tiptronic/5HP19FLA-quattro.pdf

Chyba, że zmienili od tego czasu, ale jak zalewali tym na początku, to powinno być ok:)

ZF oleje zmienia.. przykład 6HP19A które jest w A4B7+Q, A6C6+Q.... był ZF6 a obecnie jest ZF8

do Ciebie tak jak pisałem jest olej ZF Lifeguardfluid5 norma Audi / VW Oil No. G 052162 A1/A2/A6 (to będziesz miał w ASO) i tyle w temacie... :P

http://www.zf.com/na/content/media/united_states/corporate_replacement_parts_1/service_portfolio/passenger_cars/TE-ML_11_en0700.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niektórym podpadnę, ale powiem Wam szczerze, że zaleję ten, co wymieniłem wcześniej - na statyczną wymianę mu wleję 6-7l po 27zł, czyli 189zł + filtr z uszczelką ok. 100zł i niech się tip cieszy, bo qrde nie zainwestuję ponad tysiaka w sam olej :gwizdanie: Skrzyni na pewno nic nie będzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niektórym podpadnę, ale powiem Wam szczerze, że zaleję ten, co wymieniłem wcześniej - na statyczną wymianę mu wleję 6-7l po 27zł, czyli 189zł + filtr z uszczelką ok. 100zł i niech się tip cieszy, bo qrde nie zainwestuję ponad tysiaka w sam olej :gwizdanie: Skrzyni na pewno nic nie będzie:)

jak dla mnie to możesz nasikać bo to Twoja skrzynia.... :D ale pamiętaj o jednym - olej w skrzynie automatycznej jakim jest TIP ma cholerne znaczenie właśnie z uwagi na konstrukcję/działanie (między innymi sprzęgła hydrokinetycznego)... to co masz w C5 to nie Twój stary automat z B5 do którego możesz wlać cokolwiek i śmigać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, Pantonie, ale sam przyznaj, że jak wleję to, co producent lał na początku, to krzywdy tej skrzyni nie zrobię :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, Pantonie, ale sam przyznaj, że jak wleję to, co producent lał na początku, to krzywdy tej skrzyni nie zrobię :wink4:

jak to mówią - "Twój cyrk - Twoje małpy...." ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...