Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Przerywa przy dodawaniu gazu


Gość marek_kurzatek@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poradźcie mi co mam zrobić. Problem jest następujący: po ruszeniu samochodem podczas dodawania gazu zaczyna delikatnie szarpać. Szarpanie jest tym większe im więcej gazu dodaję, a także szarpie tym gorzej im jest bardziej wilgotno na zewnątrz. Po rozgrzaniu silnika szarpanie prawie ustaje, tzn da się normalnie jechać ale czasami przy dodawaniu gazy potrafi delikatnie szarpnąć. Samochód jest na gaz jednak objawy są identyczne na benzynie i gazie. Byłem dzisiaj u diagnosty jednak komputer nie wykazał żadnych błędów. Moim zdaniem objawy są typowe jak dla przewodów wysokiego napięcia ale również przyczyn może być wiele innych. Doradźcie gdzie mam szukać przyczyny.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dawno nie były wymieniane, to co Cię powstrzymuje od tego aby je wymienić? Mi kiedyś w kadecie :naughty: po pół roku felerne przewody padły. No i oczywiście podczas szukania przyczyny szarpania były wykluczane :kwasny:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprawdz przewody czy mają przejście jak tak to je wymień i wtedy daj znać czy przyczyna ustała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja miałem podobne objawy, przyczyną były zasyfione wtryskiwacze. Jak popada deszcz to miałem nawet problem z rozruchem, a kiedy już odpaliłem to auto całe drżało, silnik nierówno chodził, nie wkręcał się na obroty, przerywał,szarpał. Po zabiegu czyszczenia auto nie do poznania. Oczywiście, świece, przewody, kopułka i palec były wymienione przed czyszczeniem, co nie wyeliminowało problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...