Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Paląca się kontrolka klocków, a sterownik ABS


Giede

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mamm taki problem, w sierpniu w zeszłym roku podczas hamowania wpadłem w dziurę i zapaliła mi się pomarańczowa kontrolka zużytych okładzin (O), od tamtego czasu przelatałem jakieś 10 000 km klocki jeszcze grube, a kontrolka w tym czasie gasła czasami na dzień, a czasami potrafiła się nie palić nawet tydzień po czym znowu się zapalała. Aktualnie się wciąż świeci :wallbash: . Przetrząsnąłem chyba całe forum i nasunął mi się jeden wniosek, mianowicie sterownik ABS. Skoro czasami mi gasła ta kontrolka to mam nadzieję, iż mam jakąś kostkę luźną, albo jakiś kabelek przetarty.

Czytałem jeszcze o czujniku ABS, ale skoro ani kontrolka od ABS mi się nie świeci i ABS działa to chyba ten sterownik jest winny mojej irytacji :kox:

Może mnie ktoś z Was oświecić gdzie powinienem szukać tego ustrojstwa tzn. sterownika ABS. Chyba ,że macie inne propozycje.

Za wszelkie info dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może po prostu przetarł się kabelek który idzie do klocka? Czujnik zużycia polega na tym, że w klocku jest przewód, który przecierając się otwiera obwód. Jeżeli klocek jest ok, to przerwy należy szukać dalej. W pierwszej kolejności wtyczka przy klocku, może styki są zaśniedziałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli klocek jest ok, to przerwy należy szukać dalej. W pierwszej kolejności wtyczka przy klocku, może styki są zaśniedziałe

Dokładnie od tego bym zaczął , jeżeli klocki są :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zaswiecila sie kontrolka na FISIE (O) z przerywanymi kreskami to znaczy ze informuje nas o zmianie klockow . Mozna jeszcze pojdzic smialo te pare tys. km kontrolujac stan klockow zwlaszcza od wewnetrznej strony :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...