Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z utratą mocy proszę o pomoc !


master2099

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Audi A4 1.9 tdi 110 KM mam go od miesiaca od kupna wszystko bylo wporzadku az zaczelo sie dziac cos dziwnego przy predkosci 100-120 na godzine spadala moc i jakby turbina sie wyłączała , jak sie go zgasi i odpali znowu turbina "ciagnie" az do tej granicy 100-120 . bylem już na 2 komputerach na 1 wyszlo ze blad kolektora ssacego . za drugim razem bylem w DIESEL SERVIECE w poznaniu na białośliwskiej gdzie stwierdzili po podłączeniu do komputera i zajrzeniu ze turbina jest "zawalona" i nadaje sie do czyszczenia ( koszt u nich 600zl) . ale moj mechanik rodzinny widzi inne objawy wskazujące na pompę wtrysku(mysle ze tak sie to nazywa) lub wtryski . takie jak przy przegazowaniu go do 4,5 tys obrotów w silniku tak jak by sie wyłączało cos i chodził "na dwóch garach" i nie leci czarny dymek tylko siwy . (sprawdzana byla szczelnosc wezykow dochodzących i wychodzących od turbiny, wymieniony filtr paliwa , olej + filtr oleju i filtr powietrza) .prosze o porade bo nie wiem czy dac turbine do czyszczenia czy jakas inna opcja bo jednak wyczyscic turbine to troche kosztuje :kwasny: jestem laikiem wiec z gory wybaczcie za bledy w nazwaniu czegos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą jeśli o logi , ale powinieneś wrzucić to co wypluł Ci komp.

Spece od logów wyjaśnią temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi będzie wiadomo.

Ale jesli Ci powiedzieli że turbina jest zawalona to ja wyczyść. Ale nie dawaj im 600zł za taką robote. Mówisz że masz "rodzinnego" mechanika. Niech wyciagnie turbinę filozofii niema. Wyczyścisz ją nawet sam a z pomoca tego mechanika na 100%. Na forum jest krok po kroku jak to sie robi, co odkręcić co wyczyscić itp. A za 600zł kup cos pozytecznego.

Te objawy które opisałes to typowy objaw przeładowania ale logi potwierdza to na 100%. Czyszczenie turbiny na pewno nie zaszkodzi a pomóc tylko może więc ja bym na Twoim miejscu to uczynił. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good:

bardziej niż łopatologicznie a to nie jedyny wątek o czyszczeniu. Jest nawet gdzieś filmik nagrany z całym przebiegiem czyszczenia :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze nie mam kabla zeby podlaczyc samemu komputer wiec ciezko a jak bylem w serwisie tylko podlaczyl zobaczyl i nic wiecej :kwasny:

Zagadaj do chłopaków w jakims wątku odnośnie spotów w waszej okolicy i ktos Ci pomorze. Ewentualnie jakiegoś browara postawisz i Ci chłopaki zrobia cop trzeba. A jesli masz laptopa to zainwestuj 30zł na alllegro idzie kupic interfejs i będziesz miał pod ręka jak będzie potrzebny. W serwisie zapłacisz 100zł za głupie podłaczenie i sprawdzenie błedów a tak za 1/3ceny będziesz miał swój :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś turbinkę rozruszać na trasie?? Już trzeci sezon na wiosnę mam problemy z zawaloną turbiną(warszawskie korki i zima nie sprzyjają temu urządzeniu), lecę wtedy na obwodnicę, zatrzymuję się i startuję od pierwszego biegu , na każdym do ponad 3500 obr. Gdybym przydusił podczas jazdy, to odcięło by mi turbinę na czwartym, lub piątym biegu, jak startuję od jedynki, turbawka się nie odłącza. Przegonię ją kilka razy i na rok mam spokój. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapieczone kierownice to jedna z niewielu bolączek tego silnika, wyczysc turbo w pierwszej kolejnosci - to proste :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozruszanie nic nie dało :(

było mało prawdopodobne że da sie rozruszać skoro masz aż takie zwiechy. jakby się raz na jakiś czas zdarzało to może ale u ciebie jest masakra jakas. Mówie rozbierz to turbo i wyczyść a na pewno nie pożałujesz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...