Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Centralny zamek, brak mrugnięcia kierunkowskazów podczas otwierania.


Lardza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam do was takie pytanie. Czy podczas otwierania samochodu centralny zamek mruga wam kierunkowskazami? Mi się wydaje że powinien i mi mrugał chodź głowy nie dam sobie uciąć. Zauważyłem w zimę że mi przestał mrugać zapiąłem vaga i pojawił się taki o to błąd, którego nie da się skasować:

01561 - Left Rear Door

59-00 - Can't Unlock

W każdym razie zrobiło się cieplej i postanowiłem ściągnąć boczek odpiąłem wtyczkę od zamka zamknąłem samochód mrugnął raz ale drzwi mogłem normalnie otworzyć (Chodź wydaje mi się że nie powinien wtedy mrugać ponieważ jak wyczytałem z kodowania sygnał ten oznacza że wszystkie drzwi zostały pomyślnie zamknięte/otwarte) przy otwieraniu dalej nic nie mruga psiknąłem sprayem do styków na wtyczkę i styki przyjrzałem się z grubsza przewodom w gumie (niestety tylko z grubsza bo gumę tylko odsunąłem a za cholerę nie mogłem wypiąć wtyczki) spiąłem wtyczkę z zamkiem i dalej żadnej poprawy... Mam nadzieję że znajdzie się tu jakiś spec co zaradzi :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie byl ten sam blad tylko z prawej strony :confused4: Szukalem po kablach od slupkach do tapicerki wszystko bylo OK ale okazalo sie niestety ze w zamku bylo cos nie tak i go zmienilem :wink4:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=192038.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mrugał Ci kierunkowskazami przy otwieraniu i zamykaniu normalnie? Bo mi np. Lampki w drzwiach świecą i innych problemów nie zauważyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak oswietlenia lampek mialem z prawej strony , szukaj po kablach moze bedzie ktorys zagiety w tej gumie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak szukałem po kablach ale wyglądają na całe po zabiegu czyszczenia styków zapiąłem jeszcze raz vaga i błąd udało się skasować i już się nie pojawia ale wciąż przy otwieraniu nie ma mrugnięcia kierunkowskazami a przy zamykaniu jest... Znalazłem jeszcze taki mały artykulik do sprawdzania zamków:

Jak wejdziecie w modul komfortu 46 i potem w bloki pomiarowe 08

i tak w grupie 1 i 2 sa drzwi przednie lock - unlock

w grupie 3 sa drzwi tylne

w 4 sa czujniki otwarcia drzwi

a w 5 klapy

Wjejdzcie w grupe 3 i sprawdzcie czy sie zmienia lock-unlock jak zamykacie centralny.

pierwsze dwie wartosci to lewe drzwi a drugi to prawe(lub na odwrot)

I po wejściu w grupę 3 mam coś takiego:

beztytuuine.th.jpg

Podczas zamykania otwierania zamek normalnie reaguje. Ale wciąż przy lewym zamku pokazuje not safe. Co to oznacza? Czy zamek jest definitywnie uszkodzony? Szukałem po allegro używek ale nie znalazłem nic z okolic warszawy a z wysyłki strach kupować bo te zamki nie są w ogóle szanowane i mogą też być uszkodzone przykładem tego jest któraś aukcje gdzie jest zrobione zdjęcie zamka wśród drzwi i innych części i wszystko mokre bo leży na dworze i pada deszcz :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...