Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Falowanie obrotów


lukaseq1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) dzisiaj zauważyłem ze minimalnie falują mi obroty na biegu jałowym, silnik rozgrzany to 90 stopni ? na zimnym falowanie niewystepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) dzisiaj zauważyłem ze minimalnie falują mi obroty na biegu jałowym, silnik rozgrzany to 90 stopni ? na zimnym falowanie niewystepuje.

sprawdz wtyczke do czujnika temperatury chlodziwa.

jak nie zmieni sie nic to wymiana.czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę, tylko co ma wtyczka i czujnik chlodziwa wspólnego z falowaniem obrotów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawka paliwa jest uzalezniona od temperatury chlodziwa(i nie tylko)

moze byc tez inny problem ale :vaglogi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to poproś kokoś z forum jak gdzieś mieszkasz koło jakiegoś forowicza który ma vaga i zrób login na pewno się ktoś znajdzie kto ci pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zrobilbym ale niemam takich mozliwosci.

allegro i kilkadziesiąd pln i jakiś pc najlepiej laptop. Po jednej lub dwuch diagnozach ci się zwruci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta i podpinam się pod temat.Mam troszkę podobny problem.Z ogami muszę poczekać do soboty bo coś mi lapek szwankuje :disgust:

Odkąd spadły temperatury to zauważyłem że podczas porannego odpalenia samochodu lekko falują mi obroty tak +/- 50.Gdy ruszę to auto nie jedzie tak jak powinno i też wyczuwam delikatne szarpnięcia,reakcja na pedał gazu też z lekkim opóźnieniem następuje.No i ostatnia sprawa samochód jedzie jak zwykły wolnossący,jest strasznie mułowaty.Dzieje się tak tylko na zimnym silniku i jak jest chłodno na dworze.Gdy temperatura jest powyżej 20st to nic takiego się nie dzieje.Wszystkie te problemy znikają jak silnik osiągnie normalną temperaturę pracy,wraca dynamika i reakcja na gaz a silnik pracuje równiutko.

Czym może to być spowodowane? Ktoś coś podpowie bez logów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...