Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Odciecie zapłonu zabezpieczenie Audi 1.9 diesel 131 pomocy !


spknet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Proszę bardzo o pomoc!

Chce zamontować odciecie zapłonu lub inne zabezpieczenie dla mojej Audi 1.9 2003 diesel 131 od kilku dni szukam an forum i google jak to zrobic ale jak sie domyślam ludzie niechetnie zdradzają jak mają rozwiazany ten problem aby potencjalni złodzieje nie przeczytali.

Zakupiłem na allegro SENSOROWA PROCESOROWA BLOKADA ZAPŁONU NA DOTYK!

http://allegro.pl/sensorowa-procesorowa-blokada-zaplonu-na-dotyk-i1522610604.html

Bardzo Was proszę żeby ktoś mi napisał albo na priva jak mam podłączyć który kabel odciąć aby nie pokazywało błędów

Do moderatorów:

Przeszukałem prawie całe forum i niepotrafie nic znaleźć nie mam zadnych zabezpiecznie a mieszkam w Katowicach i auto trzymam pod blokiem

i chciałbym jakoś je zabezpieczyć

Jedyne co znalazłem na google to:

"Zasilanie ze stacyjki do sterownika silnika,kolor VW standardowy dla tego typu.Umiejscowienie ECU również standard dla tej grupy."

Tylko jaki kolor jest standardowy? igdzie on jest Ecu domyślam sie ze jest przy szybie?

Mam kabel Vag i miernik

Proszę o pomoc z góry Dziękuje Paweł

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz pojęcia o elektronice to nie zabieraj się za to. Poza tym jak stać Cię na b6 to kup lepsze zabezpieczenie. np kd 2006 i do tego jakiś alarm. Co do schematów podłączeń, to nikt nie da Ci gotowej recepty w stylu: przetnij kabelek w okolicy np stacyjki, niebiesko czerwony....Pamiętaj ze gotowe, powielane sposoby montażu są zawodne, złodzieje też przeglądają fora. Najlepiej zrobić coś niestandardowego. Łatwo dostępne są schematy wiązek kabli w samochodach. Możesz przejrzeć schemat przeanalizować, a potem wybrać coś co najbardziej Ci odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to mogę Ci podesłać info co i jak, ale poza forum i to tylko pewne wskazówki, tak jak napisał kkam bez kabelków. Znajdziesz sobie je sam i miejsce wpięcia styku. Podaj tylko na priva emila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej coś niestandardowego, pod siebie.

dodatkowo w dziwnym miejscu, jak najtrudniej dostępnym :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odgrzewam, ale temat bardzo pasuje do 'mojego problemu'

Auto praktycznie to samo - a4 1.9tdi 03r. Kuzyn chciał, aby mu założyć jakieś odcięcie .generalnie nic wielkiego, ale się tu przeliczyłem. Mam schematy od tego auta i... Po wyjęciu bezpiecznika od pompy paliwa auto normalnie odpala:/

Dokopałem się do ecu pod szyba. Wyjecie przekaźnika głównego (zasila jak pamiętam przekaźnik paliwa i komputer silnika i jeszcze coś), wtedy auto nie pali, ale jest dużo błędów w ster. silnika, absu.. Wyjęcie przewoduz gniazda przekaznika paliwa, który idzie do pompy paliwa, auto odpala. Całkowite wyjęcie przekaźnika pompy paliwa, auto odpala, ale w sterowniku silnika jest błąd przekaźnika pompy paliwa.

Przeglądałem wiązki i nigdzie nic nie widać, żeby ktokolwiek kombinował tam. Auto od niemca, 1 właściciela, 2 miesiące temu kuzyn sobie osobiście ściągnął.

Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem i nie mogę dojść o co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmując przekaźnik, bądź bezpiecznik unieruchamiasz tylko pompę pomocniczą w baku. Jeżeli układ jest szczelny i nie zapowietrzony oraz sprawna jest druga pompa mechaniczna tzw. tandem to auto będzie odpalało i jest to normalne zachowanie. A co do gotowego rozwiązania jak zrobić odcięcie to tak jak koledzy wyżej pisali, nie licz na publiczne publikacje gotowego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później właśnie pomyślałem kurcze o tym tandemie. Ale tak czy siak ,to by z drugiej strony dobrze świadczyło o aucie że odpala, to taki technicznie zajechany nie jest :)

A co do gotowego rozwiązania odcięcia nawet nie licze i sam tez nie mam zamiaru komuś pisac co mam odciete w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...