Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Jakie wymiany zaraz po kupnie?


Embe

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdz turbo ... zawieszenie .. i podlącz się pod kompa :cool1:

To obowiązkowo :) Generalnie interesują mnie punkty, którymi warto się zająć po kupnie. Słyszałem, że warto wymienić DV, termostat, obudowę odmy... coś jeszcze? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik wody....

ale te elementy które podałes moga byc całkiem sprawne wystraczy tylko sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tego w jakim stanie kupisz auto, no ale podstawa to olej klocki tarcze, jeżeli kupisz samochód z serwisowanym rozrządem to tez nie ma sensu go wymieniac chyba ze konczy sie termin eksploatacji. najlepiej zaprowadż auto do zaufanego mechaniki niech do obejrzy podepnie pod komputer i powie ci co jest do wymiany a co nie, bez sensu robic sobie dodatkowe niepotrzebne koszty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kupnie na dobry początek myślę o wymianie następujących rzeczy:

1. Olej

2. Filtr oleju

3. Filtr powietrza

4. Filtr paliwa

5. Filtr kabinowy

6. Płyn chłodniczy

7. Świece

8. Przewody zapłonowe

9. Rozrząd

10. Pasek klinowy

Warto coś jeszcze wymienić? Oczywiście po zakupie wyjdzie co trzeba będzie zrobić ale to jest taka lista podstawowych rzeczy. Swoją drogą części jakich firm warto stosować w A4?

Piszcie też co warto i koniecznie sprawdzić, żeby się nie nadziać w bambuko :tongue4:

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam,

Maciek

Kolego ja bym jeszcze radził pomyśleć o płynie do wspomagania kierownicy i odgrzybieniu klimy :)

O wspomaganie warto dbać, a klima tez jest ważna, żebyś nie łapał zaraz jakichś infekcji grzybopochodnych ;p

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz stan plynu chlodniczego ok to nie ma po co wymieniac... to jest obieg zamkniety sprawdz tylko testerem do jakiej jest temp i jesli bedzie ok zostaw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...