Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Klima nie chodzi - błędy-prośba o wszelkie sugestie


Przemo603

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Sprawdziłem błędy na kanale 1c:

06.1 (G110) czujnik temperatury chłodzenia silnika (ECT), klimatyzacja ciągła przerwa, Temperatura chłodzenia silnika jest wyliczana jeżeli czujnik jest uszkodzony lub nie zainstalowany, diagnostykę wykonywać tylko powyżej 0 stopni Celsjusza

15.7 Klapa powietrza, czasem blokowana

22.1 (F118) Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji, ciągła przerwa, Kompresor pozostaje wyłączony aż wyłącznik się zamknie

49.1 ???

50.3 - z tego co znalazłem na forum może to być słaby aku...z tym, że akumulator w zimie zakupiłem nowy...

Oczywiście klimatyzacja nie działa odkąd mam samochód, czyli ok 3 lat, z braku czasu i innych spraw nie przeszkadzało mi to ale skoro jest to chciałbym chociaż wiedzieć jaki będzie koszt jej uruchomienia...

Kilka dni temu byłem kasować insp i przy okazji gość sprawdził mi błędy klimy, wykasował je ale pojawiły się z powrotem.

3 lata temu sprawdzałem czy jest czynnik w układzie i wtedy był, choć wątpię czy jest do teraz...

Od czego mam zacząć??? Jak zdiagnozować co jest nie tak w miarę własnych możliwości i niskich kosztów...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od nabicia klimy

Ok po weekendzie pojadę na nabicie/sprawdzenie czynnika...

Teraz pytanie mam do błędów, błąd 6.1 to jest czujnik temp silnika, obydwa czujniki 4 pinowy oraz 2 pinowy mam wymienione, a 22.1 - z tego co wiem to jest wtedy kiedy brak czynnika, ale pamiętam, że gdy miałem sprawdzony i dobity czynnik po wykasowaniu nadal się pokazywał...w sumie po wykasowaniu zawsze inne błędy wychodziły...czy to nie jest czasem problem w panelu klimatronika? może ktoś założył inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw nabij klime, potem skasuj błędy i zobacz które wrócą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw nabij klime, potem skasuj błędy i zobacz które wrócą

Umówiłem się z gościem od klimy na wtorek...przez telefon powiedział mi, że skoro tyle czasu nie była używana to trzeba będzie nabić/dobić czynnik, uzupełnić olej w sprężarce (podobno litr kosztuje 120zl?) i jakiś filtr w osuszaczu?

Dobrze mówi? bo się na tym nie znam za bardzo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osuszacz = filtr, na razie go nie kupuj, tylko nabij na starym, uzupełnij olej sprawdź szczelność i czy zagada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osuszacz = filtr, na razie go nie kupuj, tylko nabij na starym, uzupełnij olej sprawdź szczelność i czy zagada

Byłem dzisiaj w serwisie i...

Czynnika było niecałe 500gr, sprawdzili mi szczelność, olej itd. Uzupełnili i nic.

Potem sprawdzili całą elektrykę, bezpieczniki, podłączyli pod kompa.

Sprężarka na krótko załączała się jak również wentylator.

Tak więc na chwilę obecną diagnoza to uszkodzony czujnik wysokiego ciśnienia-F129.

Wykręcili mi ten czujnik...przy okazji uciekł cały gaz z instalacji, podobno powinien być tam jakiś zaworek na końcu, który powinien zadziałać, ale go nie było (???) więc ktoś już tam pewno grzebał kiedyś...

Mam przyjechać jak zakupię ten czujnik (8D0 959 482), a jeżeli nie to oni mi zamówią (120zl) i w razie czego mają możliwość zwrócić go w ciągu 14 dni gdyby okazało się jednak że to nie w nim tkwi problem.

Jak narazie się zastanawiam, myślałem że sam gdzieś znajdę taniej ten czujnik ale chyba nie ma szans???

A to błędy z Vag-a, odczytane przed serwisem jak i po - cały czas te same, po wykasowaniu wracają:

Control Module Part Number: 8L0 820 043 D

Component and/or Version: A3 KLIMAVOLLAUTOMAT_D75

Software Coding: 03140

Work Shop Code: WSC 01234

1274 Silnik sterujący klapy przepływu powietrza-V71

zablokowany lub brak napięcia - BŁĄD SPORADYCZNY

792 Włącznik ciśnieniowy klimatyzacji-F129

przerwa lub zwarcie do masy

1297 Czujnik temperatury nawiewu na nogi-G192

przerwa lub zwarcie do plusa

1206 Sygnał zapłonu (obrotów) - brak

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

1582 Sygnał czujnika temperatury cieczy chłodzącej

przerwa lub zwarcie do plusa

Panowie co wy na to???[br]Dopisany: 13 Kwiecień 2011, 15:27_________________________________________________Czy do tego czujnika muszę zakupić jakiś zestaw naprawczy??? coś jak na tej aukcji jest pokazane? http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-klimatyzacji-audi-vw-skoda-i1553983207.html

Czy czujnik będzie działał bez tego zaworka którego podobno nie mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże prawdopodobieństwo, że Panel Klimatronik zły. Jak masz od kogo przełożyć to przełóż jakiś o numerze początkowym 8D0 a nie 8L0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...