Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Demontaż maskownicy (kratki) głośnika na podszybiu


mareko1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie, może ktoś wie jak zdemontować metalową maskownice głośnika na podszybiu ewentualnie całą tą kratkę w której się znajduje ta maskownica. pytam ponieważ od jakiegoś czasu zaczął mi z tej okolicy dochodzić dźwięk jakby wibracji tej kratki.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrclaguna ale ja właśnie żadnej śróbki nie widzę :angry, no nic juro zrobię fotę to mi dokładnie zaznaczysz co, gdzie i jak.

marek_xtr na desce rozdzielczej na podszybiu jest tylko jeden głośnik, który z tego co pamiętam jest w kratce klimatyzacji - i to właśnie o tą maskownicę chodzi. Ale i tak jutro zrobię fotkę i wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob tak jak rysunkach jest :wink4: podważyć ostrożnie osłonę A czujnika fotoelektrycznego promieniowania słonecznego .

– Wykręcić śrubę B).

– Odłączy złącze wtykowe przy czujniku fotoelektrycznym promieniowania słonecznego i zdejmij czujnik fotoelektryczny promieniowania słonecznego .

Na widoku powinienes miec glosnik :)

89364461.png85294528.png24345309.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo... przyda mi się jak to zdemontować bo nie wiem jak to się stało i kiedy ale zgieła mi się troszkę kratka od głośnika centralnego :kox: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tego szukałem :) Będę musiał to rozebrać. Coś mi trzeszczy z tamtej okolicy przy głośnym słuchaniu muzyki.. i raczej to nie sam głośnik bo wystarczy złapać za tą wystającą część i hałas ustaje. Chyba przez głośnik reszta zaczyna wibrować, jak się ściszy muzykę to też wszystko ustaje.

Miał ktoś tak? A tak w ogóle to po co ten czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tego szukałem :) Będę musiał to rozebrać. Coś mi trzeszczy z tamtej okolicy przy głośnym słuchaniu muzyki.. i raczej to nie sam głośnik bo wystarczy złapać za tą wystającą część i hałas ustaje. Chyba przez głośnik reszta zaczyna wibrować, jak się ściszy muzykę to też wszystko ustaje.

Miał ktoś tak? A tak w ogóle to po co ten czujnik?

a masz wymienioną szybę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo była wymieniana (z półtora roku temu, może 2 lata). I nawet kiedyś chyba była podgrzewana ale nie jestem pewien na 100%. A co to ma za znaczenie??

mało kleju przy montażu i podszybie wali o szybę u mnie tak było włożyłem kawałek gumowego paska tak by go nie było widać i cicho :good: to na pewno to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wydaje mi się... Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź.. Problem jest tylko przy słuchaniu muzyki.. Podczas jazdy bez muzyki nic nie trzeszczy.

wystarczy złapać za tą wystającą część i hałas ustaje. Chyba przez głośnik reszta zaczyna wibrować, jak się ściszy muzykę to też wszystko ustaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to proste podczas słuchania muzyki powstają dodatkowe wibracje włóż między szybę a dechę drewniany klinek a sam się przekonasz to prostsze niż rozbieranie kratki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem.. Ale spróbować nie zaszkodzi :) zrobię jutro tak jak mówisz i dam znać co i jak.

A wytłumaczy ktoś co to jest: czujnik fotoelektryczny promieniowania słonecznego??[br]Dopisany: 20 Kwiecień 2011, 21:34_________________________________________________I spróbowałem. Na próbę wsadziłem między szybę a deskę cokolwiek (pod ręką miałem plastikowy widelec :decayed:) I.. pomogło :) trzaski ustały. Ze dwa razy coś usłyszałem jeszcze ale w porównaniu z tym co było to pikuś :) Teraz myślę co tam wsadzić na stałe żeby nie wystawało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja włożyłem pasek gumy 4-5mm, szeroki na 2cm i długi na ok 40-50cm nie widać go a spełnia zadanie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie niestety to też prawdopodobnie wina źle wklejonej szyby :(. Panowie a da radę teraz szybę odkleić i jeszcze raz (prawidłowo) wkleić i ewentualnie może ktoś się orientuje jaki jest koszt takiego " nowego" klejenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie niestety to też prawdopodobnie wina źle wklejonej szyby :(. Panowie a da radę teraz szybę odkleić i jeszcze raz (prawidłowo) wkleić i ewentualnie może ktoś się orientuje jaki jest koszt takiego " nowego" klejenia?

a jaką masz pewność że tym razem to zrobią dobrze daj tam kawałek gumy i problem z głowy :wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam dzisiaj czegoś takiego i wsadzę tam :)

Ogólnie to nie ma co się przejmować, że szyba jest źle wklejona? Nie będzie innych konsekwencji?

nie raczej no chyba że podczas demontażu uszkodzili lakier, co bardzo często się zdarza to korozja wyjdzie jak nic :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super :) wsadziłem kawałek starego paska. Nic nie widać i co najważniejsze: nic teraz nie słychać! :)

Dzięki bardzo za pomoc :)

cieszę się że Ci pomogłem :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...