Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B8 CAB] Pomocy!!!!zapalila mi sie kontrolka sondy lambdy!!ja wyczyscic katalizator


gregorkio3

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.Posiadam audi A4 b8-8k z 2008roku z silnikiem ,bardzo malo spotykanym -2.0TDI 136KM -e.

kupujac ten samochod musialem nawet wymienic sprzeglo,a przebieg wskazuje 111 000tys.

Wedle moich przypuszczen nie jest to aktualny przebieg, poniewaz -zawor EGR jest brudny od zewnatrz.

Ale problem jest calkiem inny-

Zrobilem tym autem nie cale 3tys km i zapalila mi sie kontrolka Sondy lambdy,i faktycznie jest zapchany katalizator poniewaz nieraz traci na mocy,oraz

na wolnych obrotach szfankuje,od czasu do casu.Przed zapaleniem sie tej kontrolki -wszysko bylo ok!!!

slyszlem ze mozna przeczyscic katalizator -jadac na biegu z jakimis tam obrotaki silnika ???czy umniallby ktos mi na to odpowiedziec?????

i czy mozna jezdzic z takim zapchanym kataem???mieszkam we Wloszech i musialbym -w jakis sposob dostac sie do kraju!!!

pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozna wziasc i wstawic rure do katalizatora????i czy moge jezdzic z zapchanym katem az do zjechania do Polski???nic sie nie stanie dla silnika??? :kwasny:

To nie taka prosta sprawa wziasc i wstawic rurke zamiast katalizatora :cool1:

Pierwsze zrob zgodnie z procedura :) a w Polsce mozesz wywalic DPF ( programowo ) jak to bedzie konieczne :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kraju jest dosc firm co robia to dobrze wszystko w zaleznosci gdzie ci bedzie blizej podjechac :wink4: Szkoda ze nie masz kompa to bys podpial i sprawdzil w jakim stopiu jest zapchany :)

Ja moge polecic http://www.mrmotors.pl/warsztat.php

Tutaj ciekawy artykul slynnego Mastersa :gwizdanie:

http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=7200&start=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...