Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Wycięcie środkowego tłumika w dieslu


paweu1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiam się nad wycieciem środkowego tłumika w moim dieslu.

Podejrzewam, że jest przyczyną buczenia poniżej 2000obr/min, buczenie bardzo męczy pasażerów z tyłu, z przodu nie jest wcale lepiej.

Założyłem nowe wieszki, nową plecionkę, wyciąłem kata, ale nadal przy jeżdzie i przyspieszniu poniżej 2000obr/min jest nieprzyjemne buczenie.

Co o tym myślicie, czy to pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej zaszkodzi bo będzie głośniej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest wypalony, to raczej nie zaszkodzi.

Mam nadzieje, że pomoże, tylko chciałbym żeby się wypowiedział ktoś, kto wycinał środkowy tłumik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wyciąłem

Buczy bardziej

Dobrze wiedzieć,

Tylko, że ty masz V6 a ja R4, Może mój inaczej zareaguje.

Co w takim razie może być przyczyną buczenia, dźwiek dochodzi gdzieś z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożyska kół

Za prosto by było,

Buczenie nasila się przy dodaniu gazu, także łożyska odpadają.

Ewidentnie siedzi coś w wydechu.

Spróbuje go jeszcze usztywnić i zobaczę co będzie się działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycięcie nic nie zaszkodzi lepiej beda spalinki uciekac

To napewno.

Gorzej, jeśli zacznie jescze bardziej buczeć.

Co do buczenia, to zauważyłem, że zależy od sposobu w jaki wydech wisi na wieszakach im jest sztywniejszy tym mniej buczy.

Najbardziej mnie denerwuje inna dolegliwość, otóż przy 1800- 2000 obr/min trzęsie budą. Nie rozwiązany problem wielu użytkowników A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w AFNie tylko koncowy i jest cisza... Pasażerowie 2go rzędu nie skarżą się na jakieś buczenia/głośny wydech itp. Jedynie co to mi kolega mówił że coś tam za zew. słychać ale ja w środku nic nie słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w AFNie tylko koncowy i jest cisza... Pasażerowie 2go rzędu nie skarżą się na jakieś buczenia/głośny wydech itp. Jedynie co to mi kolega mówił że coś tam za zew. słychać ale ja w środku nic nie słyszę.

Czy przed wycięciem tłumika, było słyszalne buczenie, czy słychać jakąś róznicę przed i po wycięciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w AFNie tylko koncowy i jest cisza... Pasażerowie 2go rzędu nie skarżą się na jakieś buczenia/głośny wydech itp. Jedynie co to mi kolega mówił że coś tam za zew. słychać ale ja w środku nic nie słyszę.

Czy przed wycięciem tłumika, było słyszalne buczenie, czy słychać jakąś róznicę przed i po wycięciu?

Pierw wyciołem kata, to lekko w wydechu było słychać jak pracuje turbo. Później wywaliłem wszystko co się dało(rura od turbo do samego końca). Wtedy to było głośno :decayed: Jakiś czas temu założyłem tylko ostatni tłumik i jak dla mnie jest totalna seria. Tak jak wcześniej pisałem kolega coś mi mówił że niby coś tam słychać ale bez żadnego buczenia, basowego odgłosu w środku. Takie są moje odczucia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...