Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Sterownik abs i eds


kedzior_1265

Rekomendowane odpowiedzi

temat juz był, wystarczy poszukac, każde Q ma EDS

pracę układu EDS mozna zauwazyc podczas ruszania na śniegu lub lodzie

ale jest to bardzo delikatne odczucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwony wykrzyknik na srodku powinien migać

a u Ciebie miga ? :polew: :polew: :polew:

[br]Dopisany: 30 Październik 2011, 12:14_________________________________________________

Mam pytanie, ten wykrzyknik to na fisie się pojawia? Mam komplet i mam zamiar założyć do swojej.

nic sie nie pojawia[br]Dopisany: 30 Październik 2011, 12:14_________________________________________________aaa, tak na marginesie to bym nie ruszał na Twoim miejscu bloku ABS

bedziesz płakał jak przyjdzie to odpowietrzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, w EDS jest pod pompą ABS jeszcze dodatkowa pompa. Czemu przewód przez nią idzie z pompy hamulcowej a nie bez posrednio do pompy ABS, jaką rolę ona spełnia w układzie?

Tak ciążko jest odpowietrzyć ten układ :shocked: ale pewnie jest jaka serwisowa procedura, prawda :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak pompa EDS tylko blok

i jest razem z ABS-em

a co do odpowietrzenia to nie ma zadnej konkretnej procedury serwisowej

robia to cisnieniowo i tyle

Na Twoim miejscu 1000 razy bym sie zastanowil zanim to zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie zapala

ingerencje EDS-u mozna zauwazyc po delikatnym spadku napiecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwony wykrzyknik na srodku powinien migać

a u Ciebie miga ? :polew: :polew: :polew:

[br]Dopisany: 30 Październik 2011, 12:14_________________________________________________

Mam pytanie, ten wykrzyknik to na fisie się pojawia? Mam komplet i mam zamiar założyć do swojej.

nic sie nie pojawia[br]Dopisany: 30 Październik 2011, 12:14_________________________________________________aaa, tak na marginesie to bym nie ruszał na Twoim miejscu bloku ABS

bedziesz płakał jak przyjdzie to odpowietrzyc

u mnie nie miga, ale mam poprzesuwane czujniki od ABSu wiec EDS moze w ogole nie działać, poki co odłączyłem sterownik od ABSu

a że miga to wiem że w niektórych Audi miga, można na Youtube pooglądać filmiki - więc to nie jest wcale coś niezwykłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, my tutaj rozpatrujemy A4 a nie A80

a co do mrugania tej kontrolki to trzeba zapytac na forum A80 o co kaman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba rozwiązanie tego problemu bo mam taką 99 lift z fabrycznie zamontowanym ABS EDS, jest pompa pod maską, czujnik bezwładności pod kanapą po środku i sporej wielkości komputer od ABS EDS też pod kanapą, dodatkowo jest czujnik kata skrętu w taśmie kierownicy.

Autko jeszcze nie jeździ ale tak za mały miesiąc już pewnie będzie to dam znać jak to działa a może i ślisko już będzie to tym lepiej.

Mimo ostrzeżeń spróbuję zamotować bo kto nie ryzykuje nie zyskuje a mam swój warsztat to i narzędzi nie brak, czasem tylko czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to jest wersja ABS/ESP

EDS nie potrzebuje czujnika skrętu kierownicy

masz oznaczenie bloku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem to tylko w kontekście tego że eds w obydwu autach działa przecież na tej samej zasadzie

co więcej, ty pewnie masz FIS i nie masz standardowych kontrolek, a ja np. nie mam FISu, a kontrolki mam bardzo zbliżone jak te w linku który podałem w A80 - więc kolejną sprawą może być to że w starych licznikach jest kontrolka od EDSu (wykrzyknik na czerwonym tle - który oczywiście może sygnalizować nie tylko EDS) a w FISie może tego już nie być żadnej sygnalizacji związanej z EDSem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...