Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Nagła awaria


power81

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem taki przypadek tylko żę w B5 z 1997r. kostka w stacyjce się spaliła i też odpalić nie mogłem.Wymiana kostki i fura odpaliła.

Ta kostka odcinała imobilaizer i dla tego nie odpalił,a przed awarią też auto było słabsze,ale nie szarpało i obstawiałem że to paliwo,ale okazało się że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki przypadek tylko żę w B5 z 1997r. kostka w stacyjce się spaliła i też odpalić nie mogłem.Wymiana kostki i fura odpaliła.

no ale jak kostka stacyjki się upali to nie odpalisz auta. a tutaj telepało budą i korkcje były straszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie odpalic na poczatku tak jak by na dwa gary zalapal ,po paru minutach dalem mu wieksze obroty i sie ustabilizowalo chodzi wmiare rowno i ma moc nie dymi,dojechalem do warsztatu tam pali juz idealnie dzis zajma sie tym problemem ,od filtra paliwa na poczatku pozniej listwa wtryskowa sprawdza napiecia moze to tam problem siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jakieś gówno na stacji mieli i zatankowałeś jakieś chrzczone paliwko;/ Dotankuj do pełna i dolej czegos typu stp do czyszczenia wtrysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten STP pogorszył u mnie korekcje PD

zauważyłem też, że lejąc zwykły :ON: auto ma lepsze korekcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten STP pogorszył u mnie korekcje PD

zauważyłem też, że lejąc zwykły :ON: auto ma lepsze korekcje

bo zwykły jest mniej suchy pewnie... zależy jak trafisz... niektórzy lali mixol do PD w odpowiedniej ilości i też chwalili :wink4:

STP polecam bo u mnie było lepiej... można spróbować butelkę na pół baku (czyli dwukrotne stężenie) ale najpierw musisz wyjeździć gnojówkę, którą masz zalaną... o ile to wina paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten STP pogorszył u mnie korekcje PD

zauważyłem też, że lejąc zwykły :ON: auto ma lepsze korekcje

bo zwykły jest mniej suchy pewnie... zależy jak trafisz... niektórzy lali mixol do PD w odpowiedniej ilości i też chwalili :wink4:

STP polecam bo u mnie było lepiej... można spróbować butelkę na pół baku (czyli dwukrotne stężenie) ale najpierw musisz wyjeździć... o ile to wina paliwa

nie zaleca się lac więcej takich specyfików niż jest to podane. Pompiarz mnie uczulił na to żeby nie robić tego bo wcale za dobrze to na układ wtryskowy nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza wyglada nastepujaco 2 pompowtryskiwacze [umarly] 2 sa jeszcze w normie,cos poszlo z paliwem ,filtr paliwa byl cholernie zanieczyszczony jakims go...m i to byla najprawdopodobniej przyczyna ,udalo mi sie zalatwic dobre pompki komplet za 1300 zl z 2007 roku,te 2 co mi zostaly beda na zapas lub odsprzedam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza wyglada nastepujaco 2 pompowtryskiwacze [umarly] 2 sa jeszcze w normie,cos poszlo z paliwem ,filtr paliwa byl cholernie zanieczyszczony jakims go...m i to byla najprawdopodobniej przyczyna ,udalo mi sie zalatwic dobre pompki komplet za 1300 zl z 2007 roku,te 2 co mi zostaly beda na zapas lub odsprzedam

Skąd wiesz że te pompki padły? Dawałes gdzies na sprawdzenie?

Jak wymienisz to daj znac jak wrażenia. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko juz ok. po wymianie pompek widac roznice mocy ,teraz korekcja wynosi 0,2 0,3 0,2 0,3 czyli jak z salonu :rolleyes:chlopaki z ECU PROJECT powiedzieli ze jest piekielnie mocne jak na serie na oko okolo 150 KM, wkrotce sprawdze to na hamowni ,co do starych pompek to na pierwszym cylindze zlom rozleciala sie ,3 i 4 ok,natomiast 4 bardzo zanieczyszczony,wniosek jest taki -warto bylo wymienic wszystkie teraz czuc frajde z jazdy-po hamowni napisze ile ma bo to jakis wyjatkowy silnik :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko juz ok. po wymianie pompek widac roznice mocy ,teraz korekcja wynosi 0,2 0,3 0,2 0,3 czyli jak z salonu :rolleyes:chlopaki z ECU PROJECT powiedzieli ze jest piekielnie mocne jak na serie na oko okolo 150 KM, wkrotce sprawdze to na hamowni ,co do starych pompek to na pierwszym cylindze zlom rozleciala sie ,3 i 4 ok,natomiast 4 bardzo zanieczyszczony,wniosek jest taki -warto bylo wymienic wszystkie teraz czuc frajde z jazdy-po hamowni napisze ile ma bo to jakis wyjatkowy silnik :rolleyes:

To jak u nich byłes to może było dorzucić troche drobnych i program mu strzelić :decayed:

Super że już ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...