Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Dzwięk po puszczeniu pedału gazu


vario2g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od niedawna jestem posiadaczem A4 B6 AVF.Zastanawia mnie co może być przyczyną dziwnego dzwięku. Jadąc spokojnie wciskam pedał gazu na ok.2 sekundy i puszczam wtedy słychać przez ok2 sek.dzwięk, nie wiem jak go nazwać jakby lekki szmer, chrobot łożyska,może jakiś zawór upustowy(to nie jest syczenie)Dzieje się to przy niskiej prędkości obrotowej na każdym biegu ,na wyższych biegach słychać wyrażniej i jakby krócej. Sprzęgło wchodzi lekko,tylko podczas puszczania go przy zmianie biegów czuję lekkie wibracje na pedale.Z mocą wszystko ok. Proszę o podpowiedzi. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączę się do tematu bo obecnie mam ten sam problem.

Przy puszczeniu gazu bądź przy naciśnięciu sprzęgła i zmianie biegu słychać właśnie takie jakby metaliczne chrobotanie.

Czy to przypadkiem nie jest padający dwumas? Bo chyba objawy sa podobne :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami występują dźwięki(cos w stylu huczacego świstu huu,huu,huu :polew:) z turbo przy puszczaniu gazu(nawet na postoju jak sie przygazuje) a winny temu jest podciśnieniowy regulator turbosprężarki - potocznie mówiąc - gruszka turbiny- ciężka jej praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe i znowu ten sam temat, tu macie troszkę do poczytania: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=17053.0

Czytałem ten temat i też mam ten dźwięk ale nie jest to aż tak bardzo uciążliwe więc zostawiłem to w spokoju.

Natomiast te chrobotanie o którym tutaj piszę jest swoją drogą (nie wiem jak u kolegi vario 2g)

Budą u mnie trzęsie (szczególnie przy zapalaniu) ale vag wskazuje uszkodzone poduszki.

Natomiast poduszki wydają się być dobre bo nie są popękane ani nic z nich nie wyciekło.

Kolejnym objawem jest czasami szarpnięcie. Jak jadę na biegu, puszczę gaz i dodam gazu to szarpnie.

Czasami ciężko wchodzi 1 bieg, więc co to może być?

Ten dwumas czy jakieś łożysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami występują dźwięki(cos w stylu huczacego świstu huu,huu,huu :polew:) z turbo przy puszczaniu gazu(nawet na postoju jak sie przygazuje) a winny temu jest podciśnieniowy regulator turbosprężarki - potocznie mówiąc - gruszka turbiny- ciężka jej praca.

a co może być przyczyną ciężkiej pracy gruszki turbiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...