Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Demontaż hamulca i zapowietrzenie ?


kubson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymieniałem z tyłu łożysko przez co ściagnołem hamulec jarzma itp. Samochód stał tak niestety 2 tygodnie dzisiaj złożyłem hamuje i spod maski wydobywa sie dziwny jakby metaliczny dźwiek i pedał na postoju wpada praktycznie do podłogi czyli sie chyba zapowietrzył. Jak to odpowietrzyć szukam na forum i nie ma konkretnej odpowiedzi... :kwasny: ????????

Pomocy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje pomysłu....

czeka Cie długa droga przez mękę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. ?[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2011, 19:55_________________________________________________Przejechałem troche km i to stukanie jakby rytmiczne typu ABS było pod sam koniec hamowania przy malutkiej predkosci przy wyzszych tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy to co napisałem

bedzie bardzo cięzko pozbyc sie powietrza z układu

podjedz do kogoś kto ma urzadzenie Ate lub TRW do odpowietrzania układu

ale podejrzewam że tez bedzie ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym wymienil płyn przy okazji w taki sposób; http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=80565.0;highlight=odpowietrznik

odpowietrzył by sie ??

nie, bedziesz musiał odpowietrzyc najpierw ABS a potem kazdy zacisk zwłaszcza tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i tak nie ma 100% że bedzie tak jak przed usterką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co Audi nie da sie w 100% odpowietrzyc..? beznadzieja[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2011, 20:48_________________________________________________Tak wgl to moge w takim stanie nim jeździć ?

Czy np ta pompa sie może zepsuć czy coś ?? To stukanie mnie martwiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały układ trzeba stopniowo odpowietrzac

za kazdym razem bedzie wychodzic powietrrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wgl jak wyjechałem to myślałem ze coś stuka bo sie ułożyć musi i az sobie hamulce przypaliłem od tej jazdy ;p na poczatku juz poczułem ze coś pedał dziwnie chodzi dopiero pod koniec jak stałem widziałem jak pedał nurkuje w podłoge cały po chwili

Najpierw spróbuje samemu odpowietrzyc pompe abs luzujac przewody. Jak sie nie uda jade do serwisu skody bo mam blisko powinni ogarnąć.[br]Dopisany: 09 Kwiecień 2011, 18:54_________________________________________________Dzisiaj zapaliła mi sie kontrolka ABS okazało sie że jest błąd czujnika predkosci. Gdy sie pojawił nie było żadnego stukania czy coś usunołem błąd i znowu świrowanie.. Na razie wyciągłem bezpiecznik ABSU i jak bede miał czas to wyciagne ten czujnik wyczyszcze i włoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrze to u mnie jest to samo :mysli: też metaliczny dźwięk przy hamowaniu :mysli: ale powietrza nie było bo wymieniałem przewody z przodu,wymieniałem płyn i powietrza nie było w układzie :mysli:[br]Dopisany: 13 Kwiecień 2011, 21:04_________________________________________________tyle że ja nic nie grzebałem przy hamulcach :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakich prędkościach to słyszysz ?? Jeśli poniżej 20km/h to zapnij vaga wejdz w ABS brake i meas block i 1 grupa tam będą pokazane prędkości z czujników absu.

Czujesz jak stuka pedał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie jeżdżę bo łapie dopiero przy podłodze i od razu ABS sie załącza boje sie że zatrzymam sie komuś na zderzaku :wallbash: i peugeotem mojej dziewczyny śmigam,ostatnio sama sie naprawiła i hamulce wróciły do normy,ale to tylko na 80km tylko bo później znowu wysiadły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...