Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Paliwo w baku


Aruzzz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie małe pytanko dotyczące baku i paliwa w nim. Jak zalejecie fury (A4 B6 1.9 TDI 130 koni) do pełna to ile fis pokazuje wam km do zrobienia na tym baku. Kiedyś zalałem auto do pełna do pokazywało mi 1010 km (żeby was nie skłamać wrzucam zdjęcie- http://postimage.org/image/1byu7mero/), a ostatnio zalałem auto do pełna i fis mi pokazuje ze zrobię na tym baku 800 km. Czy to zależy od stylu jazdy? Czym mam się kierować ? A wam jak pokazuje fis?

Pozdrawiam

Aruzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to zależy od stylu jazdy?

Dokładnie :wink4:

Jak Ci pokazał tylko 800 km , to musiałeś nieźle dawać mu w palnik przez ostatnich kilkadziesiąt km :gwizdanie: :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to zależy od stylu jazdy?

Dokładnie :wink4:

Wtedy gdy fis pokazywał ze paliwa jest na 1010 km nie kręciłem swojego diselka na wyższe obroty, teraz zacząłem go trochę odmulać bo mam słynny "problem z turbiną" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy gdy fis pokazywał ze paliwa jest na 1010 km nie kręciłem swojego diselka na wyższe obroty, teraz zacząłem go trochę odmulać bo mam słynny "problem z turbiną" ;)

No i bardzo dobrze :wink4::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy gdy fis pokazywał ze paliwa jest na 1010 km nie kręciłem swojego diselka na wyższe obroty, teraz zacząłem go trochę odmulać bo mam słynny "problem z turbiną" ;)

No i bardzo dobrze :wink4::good:

To mnie trochę niepokoi ponieważ fis mi pokazuje tak już 3 czy 4 dzień a ostatnio nie oszczędzam auta. A Tobie kolego ile pokazuje fis jeśli zalejesz furę do pełna ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy gdy fis pokazywał ze paliwa jest na 1010 km nie kręciłem swojego diselka na wyższe obroty, teraz zacząłem go trochę odmulać bo mam słynny "problem z turbiną" ;)

No i bardzo dobrze :wink4::good:

A Tobie kolego ile pokazuje fis jeśli można wiedzieć ?

Zależy od stylu jazdy

Średnio 6.6 - 7.4 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy gdy fis pokazywał ze paliwa jest na 1010 km nie kręciłem swojego diselka na wyższe obroty, teraz zacząłem go trochę odmulać bo mam słynny "problem z turbiną" ;)

No i bardzo dobrze :wink4::good:

A Tobie kolego ile pokazuje fis jeśli można wiedzieć ?

Zależy od stylu jazdy

Średnio 6.6 - 7.4 :wink4:

Aha. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po zatankowaniu do full dystans do następnego tankowania to najczęściej ~ 960/990 km :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to zależy od stylu jazdy?

Dokładnie :wink4:

Jak Ci pokazał tylko 800 km , to musiałeś nieźle dawać mu w palnik przez ostatnich kilkadziesiąt km :gwizdanie: :wink4:

Ogólnie to ostatnio poruszam się po mieście jak się zdenerwuje na ta swoją turbinkę to czasem jeżdżę przy 3 tys obr po mieście :)[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2011, 22:33_________________________________________________

A po zatankowaniu do full dystans do następnego tankowania to najczęściej ~ 960/990 km :wink4:

A po zatankowaniu do full dystans do następnego tankowania to najczęściej ~ 960/990 km :wink4:

Czyli gdzieś mi uciekło jakieś 160 - 190 km eh :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdzieś mi uciekło jakieś 160 - 190 km eh :/

No jak jeździsz cały czas na trójce z 3000 rpm to się nie dziwię ... w ten sposób nie rozruszasz VTG :cool1:

Ogólnie to ostatnio poruszam się po mieście jak się zdenerwuje na ta swoją turbinkę to czasem jeżdżę przy 3 tys obr po mieście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak częściowo rozruszać łopatki ??

A tak w ogóle co się dzieje ? Masz jakieś logi , błędy , że "narzekasz" na swoją gwizdałkę ?

[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2011, 22:51_________________________________________________

Mój rekord na FIS to 1260 km po pełnym zalaniu. No ale to tylko wskazanie średnie w danym momencie i raczej niemożliwe do osiągnięcia.

Mi kiedyś w trasie podobnie pokazało ( "A4" Gliwice - Wrocław , jazda 130-150 km/h , jazda na 6 biegu ) po tankowaniu do full ( a miałem już ze 50 km zrobione :naughty: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak częściowo rozruszać łopatki ??

A tak w ogóle co się dzieje ? Masz jakieś logi , błędy , że "narzekasz" na swoją gwizdałkę ?

Tak miałem logi jakiś rok temu robiłem i chłopaki powiedzieli ze zapieczone łopatki, oddałem turbo do czyszczenia przez pierwsze 4 miesiące auto rakieta ;)) a przez ostatnie 2 -3 miesiące mecze się z nią na nowo :( czasem jest tak ze wyjadę z domu przejadę 50 metrów wjeżdżam na obwodnice 2 bieg -2,300 obrot/min lekkie poszarpywanie i metaliczna dźwięk i po chwili wyskakuje ikonka na desce rozdzielczej (pomarańczowy silnik) nio i auto wchodzi w tryb awaryjny wtedy muszę się zatrzymać wyłączyć silnik włączyć na nowo i przez 2 dni mam spokój a za 2 dni znowu to samo ;)) 2 tygodnie temu pobiłem rekord check się nie zapalił przez tydzień :P a teraz znowu co 2 dni ;))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:vaglogi::wink4:

Zaraz poszukam może znajdę moje stare logi to podeśle linka a nowe zrobię jak wymienię jutro N75 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz poszukam może znajdę moje stare logi to podeśle linka a nowe zrobię jak wymienię jutro N75 ;)

To zrób nowe i umieść je na forum , stare olej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord na FIS to 1260 km po pełnym zalaniu. No ale to tylko wskazanie średnie w danym momencie i raczej niemożliwe do osiągnięcia.

Mi tyle samo pokazało a rekord jaki zrobiłem na pełnym zbiorniku to 1050km (jazda 120km/h bez tempomatu) i pewnie paliwa starczyłoby jeszcze na jakies 50km ale nie nie chciałem ryzykować bo to były Niemcy a tam za brak paliwa w zbiorniku na autostradzie dają mandaty i to spore :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...