Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Co to jest? (pytanie o dziwny panelik na szybie)


VicVega

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

pytanie jak w temacie, czyli "co to jest?"

Panelik ten zamontowany jest na kawałku grubej, dwustronnej taśmy na szybie tuż przy prawym słupku (pod wlepą z nrem rej.). Poprzedni właściciel twierdził, że to antena od radia, ale niedawno doczytałem, że ta znajduje się w tylnej części podsufitki. Myślałem, że może to antena czujnika pomiaru ciśnienia w oponach, ale ta też jest gdzie indziej. Ma ktoś pomysł co to może być? Zdjęcie poniżej:

07042011609.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to wygląda na antenę od nawigacji ojciec ma taką samą na szybie z przodu ale w górnym prawym rogu. Oczywiście jak auto kupował to już nawigacji nie było ale antena i reszta okablowania została.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie, bo po pierwsze wg. VINu nie miałem NAVI tylko Concert'a, takiego jak mam teraz. A po drugie antena od nawigacji, z tego co się orientuję, też znajduje się w tylnej podsufitce. Chyba że to jakaś niefabryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym przyjrzał się temu LOGO "H".

gdzieś już takie widziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest antena od zewnętrznego GPS-a a nie ORI Audi. Tak jak pisałem ojciec na szybie ma identyczną, do tego w schowku leży reszta kabla z wtyczką żeby antenę do nawigacji podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie ma to sens. Antenki GPS przykleja się na szybę zwykle. Z tym że u mnie nie ma nigdzie drugiego końca tego kabla. A u Twojego taty też jest takie logo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co u ojca to już nie pamiętam bo rzadko kiedy jego autem śmigam, generalnie coś tam jest namazane ale raczej H nie ma. Ale to podejrzewam jest oznaczenie producenta albo firmy. Wygląda na pewno tak samo jak to co masz Ty na szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to muszę oblookać samochód czy jest gdzieś podłączenie do nawigacji. Trzeba by to wypróbować i zdecydować czy ma zostać. Dzięki, pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a może to być antenka od bezprzewodowego zestawu głośnomówiącego? Bo mam jeszcze głośnik pod schowkiem po prawej i mikrofon przy kierownicy i do nich też nigdzie nie ma podłączenia.

Zdjęcia:

12042011613.jpg

12042011612.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon i głośnik są na 99% z zestwau głośnomówiącego Nokii / być może i innych producentow./ Mam taki w Nokii CK15 bluetooth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że nigdzie nie ma śladów po obecności "stelażu" pod nokię czy inny telefon. Nie ma nigdzie nic nawiercone, żadnych dziur. Pomyślałem, że skoro jedno ani drugie nie mają nigdzie żadnego wyjścia, to może współpracują ze sobą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokia np CK-15 ma manipulatorek na rzepa i taśmę dwustronną , a ekranik też można zamocować bez ingerencji w tapicerkę. Mikrofon i głośniczek / ja go wyrzuciłem i puściłem głos przez radio/ jest identyczny jak w moim zestwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak puściłeś głos przez radio? Ja mam concerta II i jest niby dostosowany do obsługi telefonu, ale jakoś nie umiem tego opanować. Jest nawet na desce rozdzielczej taka kontrolka - samochód i nad nim słuchawka. Tak przynajmniej wygląda czarna, pod światło, bo podświetlona nigdy nie była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...