Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Kupno auta "ciężarowego" zarejestrowanego na 4 osoby


Pawlo 2004

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie czy jak juz się kupi/sprowadzi auto zarejestrowane na 4 osoby "ciężarowe" to czy jest mozliwość przerejestrowania go na 5 osób??

Tzn czy jak juz ma wbite w papiery ciężarowy i, że mogą nim podróżować tylko 4 osoby to AMEN i nic sie nie da z tym zrobic??

Jeśli jest mozliwość przerejestrowania to ile to kosztuje i co trzeba zmienic w aucie, jakie dokumenty są potrzebne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze jest mozliwosc przerobienia go na 5-osobowe, jesli np kupujesz focusa z kratka i homologacja na ciezarowy to masz zamontowany na tylnej kanapie na "stale" podlokietnik, wyciagasz go i jedziesz na stacje diagnostyczna, ( bo np focus od razu ma i zaglowek i pasy w srodkowym miejscu,) demontujesz kratke i diagnosta po sprawdzeniu czy piata osoba bedzie miec mozlowosc zapinania pasow, wydaje Tobie zaswiadczenie. z ktorym smigasz do wydzialu komunikacji i robia zmiany w dowodzie, lub wyrobia drugi

natomiast jesli chcesz dalej utrzymywac status aua ciezarowego to nie ma opcji, aby auto "osobowe" bylo"ciezarowe" i abys mogl odliczac vat itd

btw od 4-osobowego kombiaka z kratka na chwile obecna tez nie mozesz odliczac vatu od paliwa, takze pozostaje jedynie kupic cos a'la van: panda van, uno van, itd wtedy 2 osoby+kratka+ladownosc ponad 500kg

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mam zamiaru kupić fokusa :) szukam A6 C6 i jedno które mi sie podoba jest zarejestrowane jako ciężarowe i dlatego pytam z ciekawości jak to jest tzn. czy jest mozliwość przerobienia czy juz do śmierci w dowodzie bedą wbite 4 osoby :)

Tak więc teoretycznie mozna kupic A6 ciężarowe i przerobic je bez najmniejszego problemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje już nie ma mozliwosci odliczyć vat'u od paliwa na auta osobowe do 3.5 T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam najmniejszego zamiaru odliczać zadnego VAT-u :) po prostu pytam tylko czy idzie przerobic auto z ciężarowego na normalne bo A6 C6 3.0 TDI sprowadzone z Niemiec które mam na oku jest autem po leasingowym i jest na ta chwile zarejestrowane jako ciężarowe - 4 osobowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie bez problemu je przerobisz, musi miec jedynie normalna kanape z tylu, 3 pasy bezpieczenstwa i 3 zaczepy do tychze pasow :decayed:

jedziesz na stacje, robisz badanie, diagnosta daje kwitek, wydzial komunikacji i gra gitara :hi:

btw

a z vatem jest tak ze do 2012 z takich aut wlasnie jak 2-miejscowe uno z kratka itp itd mozna jeszcze vat od paliwa odliczac, bo ma ladownosc ponad 500kg i jeden rzad siedzen oddzielony od przestrzeni bagazowej trwala przegroda.

plus oczywisce jakies polonezy trucki, lubliy, citroeny c15 itd wszystko sie lapie co ma jeden rzad siedzen, trwala przegrode i ladownosc ponad 500kg, a w przypadku np 4 osobowego poloneza trucka z dluga paka na tyle do zakwalifikowania czy mozna odliczac vat czy nie, jest wprowadzone jakies dziwne wyliczenie proporcji przestrzeni bagazowej do kabiny pasazerskiej czy cos w tym stylu, nie orientuje sie dokladnie

kolega ma "ciezarowego" bravo 4-osobowego i vatu od paliwa nie odliczy, mimo iz ladownosc 505kg i kratka, ale ma juz 2 rzedy siedzen.

podobnie np z suzuki grand vitara, "ciezarowa" ma homologacje na 4 osoby, kratke, ale vatu od paliwa nie odliczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje już nie ma mozliwosci odliczyć vat'u od paliwa na auta osobowe do 3.5 T

A mnie się czepiali że tematu nie czytam, BTW który ma 600 stron..... a co do tematu, do diagnosty i jak masz z tyłu 3 pasy i 3 zaczepy do pasów to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje już nie ma mozliwosci odliczyć vat'u od paliwa na auta osobowe do 3.5 T

A mnie się czepiali że tematu nie czytam, BTW który ma 600 stron..... a co do tematu, do diagnosty i jak masz z tyłu 3 pasy i 3 zaczepy do pasów to nie ma problemu.

chłopie o co ci chodzi... odpowiedź na zawarty temat została udzielona a ja sie odniosłem tylko do jednego z wcześniejszych postów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra...,to jeśli przywieziesz ciężarowy,za który nie płacisz akcyzy odliczysz wat z faktury zakupu lub kupisz go na 0%.., a następnie przerobisz go na zwykłą osobówkę,to jakie będą konsekwencje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze żadne konsekwencje nie będą wyciągane,bo auto kupiłes jako ciężarowe. Wiele osób tak "obchodzi" akcyzę,zwłaszcza w autach o pojemności ponad 2 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra...,to jeśli przywieziesz ciężarowy,za który nie płacisz akcyzy odliczysz wat z faktury zakupu lub kupisz go na 0%.., a następnie przerobisz go na zwykłą osobówkę,to jakie będą konsekwencje??

Pewnie dlatego co nie którzy sprzedający twierdzą, że niska akcyza lub, że auto już jest oplacone ale czy to cos złego skoro auto zostało juz opłacone przez nich i my tylko idziemy do urzędu komunikacji po blachy za 250zł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ważne zeby dodac ze na demontaz kratki musi byc faktura z warsztatu, nie mozna samemu od tak sobie zdjac i pojechac na SKP bo nie przejdzie Wam to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...