Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] Wymiana pompowtrysków - ASO Polska vs ASO Niemcy


Dragan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy to jest odpowiednie miejsce na taki post ale postanowiłem się podzielić tym co mnie spotkało w ostatnim miesiącu.

W wielkim skrócie. Dwa miesiące temu zakupiłem czteroletnie A4 sprowadzone z Niemiec. Wszystkie przeglądy na czas, licznik nie kręcony.

Po miesiącu będąc w Niemczech przy granicy szwajcarskiej auto zgasło na trasie i już nie odpaliło. W ASO w Niemczech stwierdzono, że uszkodzony pompowtrysk i zostanie wymieniony na ich koszt. Miłe zaskoczenie z mojej strony. Po kilku godzinach dostałem rachunek z informacją, że 100% płaci Audi ponieważ auto serwisowane od samego początku w ASO.

Mija miesiąc. Identyczna sytuacja spotyka mnie w Polsce - auto gaśnie na trasie i nie odpala. Laweta i auto jedzie do polskiego ASO. W serwisie stwierdzają, że uszkodzony pompowtrysk. W historii auta widzą, że wszystkie serwisy na czas, oraz że miesiąc wcześniej wymieniony pompowtrysk. Aby ASO mogło wysłać zapytanie do centrali potrzebna jest książka gwarancyjna. I tu zaczynają się schody... Okazuje się, że w Polsce wymagana jest pieczątka na pierwszej stronie, salonu, który sprzedał auto. Niestety pieczątki nie ma i auto nie zostanie naprawione w ramach kulancji tylko przy wkładzie własnym - 3000 PLN. ASO wystawia mi rachunek na 202 PLN za diagnozę. Aby nie tracić czasu wzywam lawetę na własny koszt i zawożę auto do niemieckiego ASO. Tam oczywiście bez problemu zostaje wymieniony drugi pompowtrysk za darmo.

Gdzie tu logika?

Ciekawi mnie co by było gdyby do polskiego ASO przyjechał Niemiec z nowym autem nie mający wbitej pieczątki salonu, który sprzedał auto.

O to Polska właśnie. : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty się dziwisz , niemcy potrafią odwdzięczyć się za zaufanie do swojej marki:good:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety polskie ASO w wiekszosci spraw sprawia problem... licza tylko na wysoki zarobek a u naszych zachodnich sasiadow po raz kolejny przyklad jak wyglada rozwiazanie sprawy w cywilizowanym kraju :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...