Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotele i kanapa z A4 B8, A5 8T do A4 B6/B7


gar.bik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na przednich stołkach od a5 niżej się siedzi w porównaniu ze zwykłymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat a z a6 c6 4F0 bedą pasowały do b7 :kox::kox:

Również jestem ciekaw czy podejdą!

Macie doświadczenie?

Proszę o odpowiedź! Przyda się dla potomnych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przod tak tyl po lekkiej modyfikacji

Wysłane z mojego LG-D802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód od C6 pasuje idealnie do B6. Oprócz wtyczek nic nie trzeba przerabiać. Mocowanie pasa jest identyczne jak w nalesnikach. Zresztą naleśniki w C6 też były montowane.

I tu pytanie jak ogarnąć poduszkę? 3 piny vs 2 piny???

a002c59de96d580585fb60b8abd44dbc.jpg

43dd51e931115e18bffd6aea86ee32a9.jpg

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce wymienić fotele z b6 z elektr. lędźwiami i podgrzewaniem na fotele z b8 z pełną elektryką grzanie, sterowanie i wentylacja, może mi ktoś podsunąć jak to podłączyć bo naczytałem się już trochę ale dalej wątpliwości pełno.

1. Teraz mam poduchę w żółtej wtyczce na 2 piny a fotele na 3 piny idzie to podłączyć żeby działało?

2. Można podłączyć jakąś tą wentylacje??

Fotel pasażera ma żółtą, czerwoną i zieloną wtyczke a kierowcy żółtą, czerwoną i czarną. Ktoś coś podpowie???

Jestem w trakcie montażu tylniej kanapy z b8 avant do b6 avant. Dolne mocowania oparcia te zewnętrzne przykręcone na dwie śruby trzpienie mają zewnętrzną średnice koło 12 mm, a dziury w fotelach w które mają wejść mają koło 18 mm. Ja dopasowałem takie tulejki i jakoś weszło, luzu nie ma. Całe oparcie dość ciężko wchodzi w miejsce starego. Nie pasują też te bolce/zaczepy służące do trzymania oparć te od opuszczania, są trochę za wysoko jakieś 2 cm i chyba średnica też nie taka. cdn.

Z nową kanapą jest też pas dla środkowego pasażera, niestety też nie pasuje do zapięcia. Ma trochę inny kształt. Po zeszlifowaniu pasuje i nawet trzyma zapięcie. Ja nie wiedziałem czy jest możliwość jego przełożenia to dałem rade w ten sposób.

Przednie fotele pasują prawie idealnie. Prawie bo zaczep od pasa rysuje plastiki na progach, można mu pomóc młotkiem żeby się ciut odgiął. Problem mam z elektryką bo chciałem żeby działały wszystkie funkcje foteli ale nikt mnie nie chce naprowadzić. Podłączyłem zasilanie z czerwonej kostki z podłogi do czerwonej kostki fotela i wszystko ożyło tzn. sterowanie przód, tył, góra, dół i lędzwia. Brak ogrzewania, podświetlenia i wentylacji o ile to możliwe cdn.


Mogę się już pochwalić prawie skończonymi fotelami.

pjtrnwni.jpg

k3y6go6o.jpg

Prawie bo jakoś nie umiem się zebrać i dokończyć podłączanie elektryki.....sterowanie działa a do zimy daleko to ogrzewanie i światełka jeszcze ogarnę.

Problem miałem z mocowaniem tylnej kanapy, trzeba było wywalić oryginalne i coś spłodzić. Ja wydumałem coś takiego...może nie super ładne ale swoją role spełnia:

vug5w9ry.jpg

t5gex4wj.jpg

Kawałek twardego drutu, blacha i śruby 8.8 i jest nawet działa. Jeszcze potrzebna zaślepka na stare mocowanie.

Roleta z b6 pasuje do foteli z b8 kombi też z małym ale. Trzeba przesunąć o kawałek mocowania. Rozwiercić stare nity, przesunąć zrobić nowe otwory i zanitować.

8zn3n9w6.jpg

t8wtsl8u.jpg

Problem miałem z wyjęciem pozostałości starych nitów bo wpadły do środka rolety i szurały na zakrętach. Ściągnięcie plastikowego boku rolety rozwiązało sprawę bo pozostałości same wypadły.

Mam nadzieje że komuś to pomoże. Pozdrawiam.

Zapomniałem dodać:

Chciałem podziękować userowi Nunas69 bardzo mi pomógł dając cenne wskazówki.

Edytowane przez sagakama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chylić czoła za rezanko!:-))

Narobiłeś się i należy się pochwała, bo DIV pięknie opisany!!!

Gratuluje i przyjemnego użytkowania! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje 3 grosze... w sumie to nawet 5 ;)

Kilka fotek z instalacji foteli od A5 do A4 B6
gdyby ktoś chciał nieco szerszy opis zapraszam tu -> https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1594892010832814.1073741856.1401012106887473&type=3

r8SmreS.jpg
3itASfg.jpg
8fcjCpG.jpg
Hxuk8PZ.jpg
HeyMNY6.jpg
bp4QiSM.jpg
MTwZ63T.jpg
THUSFKB.jpg
Stare fotele - mocowanie
zdu4pHR.jpg
FvicEoe.jpg
Nowe przed instalacją
fMGJi8V.jpg
Tak przełożyłem pas - miejsca jest pełno!
KfYBPNK.jpg
LWU3ti2.jpg
W najniższym położeniu
Veh1SCY.jpg
In da car :D
vL1Y32C.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że montowałeś tylko przednie fotele :thumbup1: , bo ciekawe jest jak to wygląda też z tylna kanapą :eusathink:

Brawo za rezanko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie mam do Was jako już znawców tematu - mam obecnie full elektryke z pamięciami , czy jak bym znalazł full elektrik z a5 albo b8 to pamieci bedą chodziły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dużo zachodu z przełożeniem tylnej kanapy z A6 C6 do a4 b6 (mam dzieloną) bo nikt tu szczegółów nie podał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był już poruszany ale nie pamiętam gdzie. Sprawdź dział Warsztat - zrób to sam, bądź sprawdź dokładnie w dziale wnętrze. Z tego co pamiętam trzeba zamienić stelaż kanapy z B6, B7 do A6 C6 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie będę zakładał nowego tematu podepne się tutaj,chciałbym się dowiedzieć i czy ktoś z Was się orientuję jakie kolory alkantara były produkowane do A4 b6? Zastanawiam się bo nigdzie nie znalazłem takiego koloru foteli jakie mam w samochodzie

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...