Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Jak to będzie się zachowywać?przód 345mm vs tył 245mm...fotostory str.3


ArkadiuS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś ma taki zestaw zamontowany na pokładzie :kox:? przód 345mm i tył 245mm (tył ori). Jak auto będzie się zachowywać przy takiej kombinacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tak przez długi czas i ogólnie byłem zadowolony. Nie zauważyłem nic niepokojącego. Wiadomo że lepiej jest jak tyłe też jest mocniejszy ale nie jest to konieczność a róznica w hamowaniu po wymiane samego przodu znaczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na zestawienia hamulców jakie wyjeżdżają z fabryki przeważnie zestawy różnią się między sobą ok 30-40mm np: 288v245, 320v288. Zastanawia mnie czy przód auta nie będzie za mocno "nurkował" przy gwałtownym hamowaniu :mysli:? I czy tył przy takim modzie nie będzie zachowywał się nienaturalnie? Ile km przyjechałeś w takim zestawieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. 30 tys. więc wiem co mówie.

aż się dziwiłem że auto się spoko zachowuje.

Po wymianie hamulców tylnych zauważyłem że przy śliskiej drodze auto lepiej hamuje (np. droga z piaskiem, brudna droga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak mam aktualnie. szczerze mowiac przy takiej pogodzie jaka mamy teraz nie widze problemu z myszkujacym tylem. jedyne co mi sie nie podoba to wyglad tej smiesznie malej tarczy z tylu w stosunku do tego co masz z przodu - ale to tylko efekt wizualny.

a jesli chodzi o 345mm z przodu - jak dla mnie ten set jest troche za ciezki, czuc to na samochodzie (szczegolnie na nierownosciach). ja mam u siebie tarcze i klocki ferodo, hamuje to znacznie lepiej, nie ma co porownywac - ale kosztem duzo wiekszej masy na przednich kolach - i IMHO jest to odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wertuje watek o hamulcach 320mm z przodu i widze, ze zacisk jest ten sam a jedynie tarcza sie rozni. Siemian, dobrze wyczytalem? Ty to chyba przerabiales bo mialem jedne i drugie tarcze. co tam trzeba zmienic, gdybym chcial wywalic tarcze 345 i wrzucic 320?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciski te same. Róznią sie jarzmami.

Jarzma i tarcze.

Ale nie rób mi tego nie wracaj do 320mm. Przecież to w ogole nie hamuje... :tongue4: :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, skad ja teraz jarzma pod 320 mm wezme :/ na razie nie wracam, dopiero co set od S4 wrzucilem. tak tylko sie zastanawiam. pewnie pojezdze jeszcze troche i sie przyzwyczaje do tego slonia na przedniej osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, skad ja teraz jarzma pod 320 mm wezme :/ na razie nie wracam, dopiero co set od S4 wrzucilem. tak tylko sie zastanawiam. pewnie pojezdze jeszcze troche i sie przyzwyczaje do tego slonia na przedniej osi.

nie przesadzaj znowu takiej tragedii nie ma.

Szczerze mówiąc to na 320 będziesz miał bardzo podobnie bo wcale nie są tak dużo lżejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pozostaje Ci wrzucic 300/22mm na tyl

ale z tym jest ciezko....

Jak bedziesz szukac jarzm na 320mm to daj znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, skad ja teraz jarzma pod 320 mm wezme :/ na razie nie wracam, dopiero co set od S4 wrzucilem. tak tylko sie zastanawiam. pewnie pojezdze jeszcze troche i sie przyzwyczaje do tego slonia na przedniej osi.

nie przesadzaj znowu takiej tragedii nie ma.

Szczerze mówiąc to na 320 będziesz miał bardzo podobnie bo wcale nie są tak dużo lżejsze...

ktoś porównywał masy tarcz 320 i 345? Ciekawe jaka jest różnica wagowa :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś porównywał masy tarcz 320 i 345? Ciekawe jaka jest różnica wagowa :mysli:

obie tarcze maja taka sama grubosc wiec mozna przyjac, ze roznica w wadze bedzie circa taka sama jak roznica w powierzchni - pomiedzy tarczali 321mm a 345mm jest okolo 15% roznicy w powierzchni. Niestety nie wazylem swoich tarcz przed zalozeniem (sa jednak ciezkie jak cholera) wiec nie wiem ile to wyniesie w kilogramach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile waży tarcza 288, 320 i 345?

np ferodo1705 pod 320mm ważą 22kg/kpl............klocki ok 1,5kg/kpl :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli prawie nic. Ile to jest procentowo?

pisalem tam wyzej, powinno byc okolo 15% roznicy w wadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile waży tarcza 288, 320 i 345?

ciężar tarczy na stronę (katalogowe wg pewnego producenta) :cool1::

288 - 7,6kg

312 - 8,9kg

320 - 9,8kg

345 - 11,9kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...