Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] 18 cali obcierają , Jakie opony dobrać ?


bolek157

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem jest następujący, posiadam 18 calowe felgi , 8j 225/40 i opony na ostrych zakrętach obcierają mi o nadkola , zawieszenie jest obnizone , i wydaje mi sie ze jest dosc twarde , przednie opony nadaja sie juz do wymiany i zastanawiam sie jakie opony kupic zeby zminimalizowac tarcie , profil juz wydaje mi sie niski jak na nasze drogi wiec moze cos węższego na przód ? Prosze o jakies porady , moze miał ktos podobny problem i wie jak go rozwiązac . dziękuje http://img34.imageshack.us/i/asdvul.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry masz dobre dla kół, wiec problem bedzie leżał w twardosci zawieszenia :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z obcieraniem przy mts technik 60/40 (tył\przód).Kolega miał 40/60 i mu nic nie obcierało,a koła 225\40\18 ET 35.Może te 20mm niżej z tyłu jest problemem? Twardośc tez ma duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle - nie szkoda Ci paliwa i silnika na takie opony?

Opory toczenie przy tym motorze robia wir w baku

nie lepiej 17?

nie bedziesz mial problemu z obcieraniem a i osiagi lepsze beda :hi:[br]Dopisany: 14 Kwiecień 2011, 17:18_________________________________________________Tak na pierwszy rzut oka na fotce, to bardzo obnizonego auta nie masz

Taka gleba "w normie" na polskie drogi

Stawiam na "wymeczone zawieszenie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam et 35 gwint fk i opony 225/40/18 i nie mam problemów :hi:[br]Dopisany: 14 Kwiecień 2011, 19:43_________________________________________________

Tak sobie mysle - nie szkoda Ci paliwa i silnika na takie opony?

Opory toczenie przy tym motorze robia wir w baku

nie lepiej 17?

nie bedziesz mial problemu z obcieraniem a i osiagi lepsze beda :hi:[br]Dopisany: 14 Kwiecień 2011, 17:18_________________________________________________Tak na pierwszy rzut oka na fotce, to bardzo obnizonego auta nie masz

Taka gleba "w normie" na polskie drogi

Stawiam na "wymeczone zawieszenie"

nie ma tragedi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za miekkie zawieszenie , mialem ten sam problem kup sobie gwinta jakiegos markowego ,twardego i nie biedziesz mial problemow . Ja na przod zalozylem KW jest twardziej ale teraz nie obciera wczesniej mialem TA-Technika i w ostrzych zakretach wywlekala mi opona blotniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na próbę 8jx17 et35 225/45 zawiech 1be -20 i jak na dołku dziuknął też przycierał przód teraz ma 8jx18 et43 235/40 i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...