Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wskaźnik temperatury chłodzenia.


Michaloo24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie licznika temperatury chlodzenia, Czy to normalne w Dieslach że się długo nagrzewają i czy to normalne że nie stoi bite 90C tak jak w benzynie? Czy poprostu cos pada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się rozgrzeje to trzyma już temperaturę (obecne temperatury), natomiast zimą temperatura na postaoju może spaść - nagrzewnica odbiera jednak ciepło

Sądząc po twojej wypowiedzi możesz mieć uszkodzony termostat, ja obecnie po 7-8 km mam 90 stopni na blacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogole to chyba mam walnięte visco czy jak to tam sie po fachowemu nazywa, bo z chwila gdy odpale auto non stop się kreci wiatrak :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogole to chyba mam walnięte visco czy jak to tam sie po fachowemu nazywa, bo z chwila gdy odpale auto non stop się kreci wiatrak :(:(

on zawsze się kręci ale jak jest rozłaczone to da sie je zatrzymac a jak złaczy to już nie radze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już o tym sporo na forum.

Te diesle grzeją się powoli i z tym niewiele da się zrobić. ja zmieniłem termostat, posprawdzałem czujniki - wszystko jest ok - a i tak grzeje się dużo wolniej w porównaniu do benzyny, a do tego po mocniejszej jedzie wskazówka na liczniku potrafi spaść do 80. Moje auto przy takich temperaturach jak teraz osiąga ma 85-86st (na klimatroniku) bo zegary juz od 82 st pokazują mi 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Dzieki za wytlumaczenie. To jeszcze jedynie będę musiał sprawdzić wiatrak przy rozgrzanym silniku, jak bedzie wszystko ok to zajmę się termostatem i czujnikiem temp, ale myślę że jest ok bo mam podobne ze tak powiem objawy jak kolega Vronka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest zaslepiony egr silnik wolniej sie rozgrzewa

ale poza tym musi stac na blacie 90'C po kilku kilometrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest zaslepiony egr silnik wolniej sie rozgrzewa

ale poza tym musi stac na blacie 90'C po kilku kilometrach

EGR ? Diesla można rozgrzać nawet bardzo szybko(ale wiadomo czego się tego nie robi) a nie wydaje mi się, że jak jest zaślepiony EGR to się wolniej nagrzewa. Ja w zimie przy -24stopniach jadąc 12km nie mogłem rozgrzać auta(A6 2.5TDI) do 90stopni. Przy +5stopniach aktualne autko łapie mi 90stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien termostat niewielki koszt a zapewne pomoże

:good: wahler albo ORI i satysfakcja gwarantowana :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...