Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z hamowaniem w deszcz (twardy pedał hamulca)


cfaniaqs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, mianowicie.

Mam problem z hamulcami, podczas intensywnego deszczu pedał hamulca robi się strasznie twardy, i nie wiem w czym tkwi problem, natomiast jeśli jest słonecznie, nie pada deszcz, sucha nawierzchnia, lub pada jakaś mała mżawka hamulec działa dobrze, bez żadnych problemów.

Opiszę wczorajszy problem:

Wsiadam wieczorem do samochodu (cały dzień padał deszcz) jadę trasą ok 15 km, zjeżdżam z trasy, wciskam hamulec twardy(mogę wcisnąć jakieś 10% pedału) jakoś wyhamowałem, sześciokrotne naciśniecie pedału hamulca - wrócił do normy. Nadszedł powrót, wracam do miasta, zjechałem z trasy i znowu to samo twardy jak skała. Postanowiłem pojeździć trochę po mieście i pohamować, pedał po jakimś czasie zrobił się normalny, deszcz padał cały czas.

Informuję że wymieniłem już VACUM POMPĘ i ZAWOR PODCIŚNIENIOWY,

wyczyściłem kanały odpływowe tak jak przykazali mechanicy Z BOSHA'a i nadal nic.

Może mieliście podobny problem, i jak go rozwiązaliście, chętnie wysłucham.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak ale nie zwróciłem uwagi czy to było jak było mokro czy nie, ale było to w zime.

U mnie było tak że twardy pedał sie robił w czasie jazdy tylko po odpaleniu i ruszeniu. Pomagało mocne wciśnięcie pedału hamulca.

U nas w AFN (może i innych) jest newralgiczny punkt w miejscu gdzie jest taki łacznik gumowy w ścianie grodziowej. Ja tam miałem nieszczelność. Zakleiłem to silikonem i narazie jest ok ale znów zaczyna sie dziać podobnie więc prawdopodobnie kupie ten element. To jest to gdzie dochodzi wąż od vakum pompy i jest ten rozdzielacz i po drugiej stronie rurka do serwa.

Możesz to sprawdzić. Ja innych pomysłów na tę chwilę nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o którą gumę chodzi, ale jeśli tam byłaby nieszczelność, to by syczało coś no i woda była by w komorze silnika, poziomu oleju by przybyło :)

Mi też się to po zimie zrobiło, i do tego u mnie nie ma tego cały czas :) tylko i wyłącznie jak pada deszcz, jakby był nieszczelny to cały czas byłby problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. U mnie słabo trzymało i było tak że ogólnie była maleńka nieszczelność. Jak samochód postał noc to rano był taki efekt a w czasie dnia rano jechałem do pracy i po 8 godz wracałem to był minimalnie twardszy ale nie aż tak. Pozatym jesli nie masz dużo wody w tej przestrzeni gdzie jest akumulator i serwo to skąd ma tę wode zaciągnąć. Pozatym musiało by tam nieźle zasysac te wode żebyś zauwazył przybywanie oleju.

Syczało jak ruszyłem tym wężem a jak sie nie ruszało to było "niby ok".Ja sie 2 miesiące wybieram żeby to kupić i nie moge sie zebrać.[br]Dopisany: 13 Kwiecień 2011, 09:48_________________________________________________co do tego deszczu to faktycznie zastanawiające czemu akurat tylko wtedy ale u mnie tez nie było tak że za każdym razem tylko 2-3 razy w tygodniu sie zdarzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta guma na grodzi kosztuje ok 17 zł w ASO, podajesz nr kat, który jest widoczny na dole i dają CI drugi.

No z tego co opisujesz to u Ciebie ewidentnie ładpało lewe powietrze, bo zauważ jak odłączysz zawór. hamulec robi się bardzo twardy, membrana serwa wraca do punku zerowego, i jak auto postało dłużej to hamulec powoli robił się twardy przez tą nieszczelność.

U mnie problem polega na tym, że nie mogę jeździć tylko i wyłącznie w deszcz :kox: bo wtedy pedał się zachowuje tak jak opisujesz.

Nie sądzę żeby do serwa leciała woda, bo kanały już mam drożne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem moje spostrzerzenia na ten temat były takie. Miałem nadzieje że na coś naprowadze. No ale chyba masz racje że jest inaczej. Może ktoś mądrzejszy coś doradzi jaki wpływ ma deszcz na coś takiego. Jak teraz tak o tym mysle to przypomina mi się tekst mojego kolegi jak koleżanka zapytała go o czym pogadamy a on wypalił "o wpływie zorzy polarnej na życie godowe pingwinów" :polew: Tak samo mi sie kojarzy ten deszcz z tymi hamulcami :wink4: Ok czekamy na mądrych ludzi niech się wypowiedzą :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jadąc na działkę była duża kałuża, wjechałem w nią z dużą prędkością :)

Po tym hamulec zrobił się delikatnie twardy bagatelizując wodę wpadającą do serwa.

Panowie ?

W czym jest problem?

Przypomnę, hamulec twardy w czasie obfitych opadów deszczu.

Kilka rzeczy można już wykluczyć.

Serwo - ok

Vacum pompa - ok

Wąż i zawór podciśnieniowy - ok

Pompa ABS - ok

Pompa hamulcowa - ok

Tarcze - ok

Klocki - ok

Tłoczki na hamulcach ?

Może kupić zestaw naprawczy ?

Może płyn hamulcowy wymienić ?

Jakie są jeszcze elementy przy kołach powodujących że przez wodę hamulec robi się twardy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat. Nie wiem czy w deszcz czy po deszczu ale jak wsiadam do mojej OOOO odpalam wyjeżdżam z garażu naciskam na pedał hamulca a ten jest twardy jak kamień po kilku naciśnięciach robi się normalny, podczas jazdy wszystko jak na razie jest ok. Zastanawia mnie fakt że dzieje się tak tylko po postoju. Normalnie trzymając wciśnięty pedał hamulca i uruchamiając silnik pedał momentalnie wpada a u mnie teraz tak nie jest. czekam na jakieś sugestie i propozycje usunięcia tej usterki(dla mnie jest to usterka) z hamulcami nie ma żartów to jest bezpieczeństwo podróżujących samochodem i nie tylko.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie widze powiazania z pogoda, ale moge sie mylic, mialem tak kiedys w zimie, przy pierwszysm nacisnieciu hamulca, gdzies tam byla nieszczelnosc na tym laczniku chyba przy scianie grodziowej. woda,kaluze jedynie moga miec wplyw na chlodzenie tarcz, robienie "blota" z pylu, oraz chlodzenie przewodow hamulcowych, ale nie sadze zeby w naszych cywilnych pojazdach mialo to az takie znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat. Nie wiem czy w deszcz czy po deszczu ale jak wsiadam do mojej OOOO odpalam wyjeżdżam z garażu naciskam na pedał hamulca a ten jest twardy jak kamień po kilku naciśnięciach robi się normalny, podczas jazdy wszystko jak na razie jest ok. Zastanawia mnie fakt że dzieje się tak tylko po postoju. Normalnie trzymając wciśnięty pedał hamulca i uruchamiając silnik pedał momentalnie wpada a u mnie teraz tak nie jest. czekam na jakieś sugestie i propozycje usunięcia tej usterki(dla mnie jest to usterka) z hamulcami nie ma żartów to jest bezpieczeństwo podróżujących samochodem i nie tylko.

Pozdrawiam.

ja tam nie widze powiazania z pogoda, ale moge sie mylic, mialem tak kiedys w zimie, przy pierwszysm nacisnieciu hamulca, gdzies tam byla nieszczelnosc na tym laczniku chyba przy scianie grodziowej. woda,kaluze jedynie moga miec wplyw na chlodzenie tarcz, robienie "blota" z pylu, oraz chlodzenie przewodow hamulcowych, ale nie sadze zeby w naszych cywilnych pojazdach mialo to az takie znaczenie.

miłałem to samo. Po dłuższym postoju twardy pedał hamulca i po kilku naciśnięciach wracały hamulce.

Tak jak kolega comar_pl zauwazyłem nieszczelność na tym łaczniku. Zakleiłem silikonem i jeżdzę już 2 miesiące ale podobno tani jak barszcz ten łacznik wiec musze sie wybrać i kupic ale narazie czasu brak i sie jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz poprawność działania wspomagania hamulca:

Zgaszon silnik, naciskasz mocno pedał hamulca i uruchamiasz silnik.

Po kilku sekundach pedał powinien opaść, jeżeli nie opadł, szukaj przyczyny we wspomaganiu: nieszczelności, a może serwo jest wadliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz poprawność działania wspomagania hamulca:

Zgaszon silnik, naciskasz mocno pedał hamulca i uruchamiasz silnik.

Po kilku sekundach pedał powinien opaść, jeżeli nie opadł, szukaj przyczyny we wspomaganiu: nieszczelności, a może serwo jest wadliwe.

Kolega ma rację powinno być tak jak napisał pedał powinien momentalnie mięknąć po uruchomieniu silnika.

Sprawdzałem u Siebie ten łącznik i jest z nim wszystko ok, wygląda na to że serwo zaczyna padać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...