Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Twardo chodzący silnik 1.9 TDI


ptaku999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu borykam się z dziwnym chodem mojego silnika. Silnik twardo chodzi w porównaniem do innych diesli i wydaję się być troszkę za głośny. Wymiana szklanek nic nie dała. Auto nie pokazuje żadnych błędów w silniku po podpięciu pod komputer. Silnik ma zalany olej 10W40 Castrol Magnatec. Jest to wersja 110 konna. Mój mechanik już dużo robił w tym temacie ale nadal problem występuje. Czy ktoś z Was miał może taki problem i sobie z nim poradził ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zaślepionego, zastanawiam się nad wlaniem mixolu z orlenu może to by coś pomogło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zaślepionego, zastanawiam się nad wlaniem mixolu z orlenu może to by coś pomogło ?

Możesz spróbować myślę, że będzie różnica. Ponadto zmienił bym olej na 5W40 który jest lepszy dla silnika podczas zimnego startu zwłaszcza w twoim rejonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaślepiać EGRa nie mam zamiaru bo to głupie oszukiwanie komputera ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaślepiać EGRa nie mam zamiaru bo to głupie oszukiwanie komputera ...

Źle mnie zrozumiałeś chodziło mi o mixol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może po prostu kąt wtrysku źle ustawiony... tu jest różnica w chodzeniu "miękko twardo"

kąt wtrysku jest raczej dobry bo był sprawdzany przez dwóch mechaników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik to sobie moze sprawdzac.Podepnij vaga,zrob pelna diagnostyke,od dawki paliwa w grupie 001 tez moze twardziej chodzic.Tu troche tam troche i jest calo ksztalt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty myslisz że jak to inaczej sprawdzał ? wlasnie przez vaga, mialem robione takze logi dynamiczne i wszystkie wartości są OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz znaki na rozrządzie. Miałem taki przypadek że wszystko było cacy na vagu, kont wtrysku elegancki, egr nie za ślepiony, ładnie się zbierał, ale okazało się że jednak na znakach było przestawione a nic na to nie wskazywało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj parametr kąta wtrysku z VAG-a

blok silnik, kanał 000, grupa 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj parametr kąta wtrysku z VAG-a

blok silnik, kanał 000, grupa 2

Ma być w basic settings bo pomiar będzie inny i nie prawidłowy. A jak auto odpalało Tobie w mrozy po nocnym postoju? I tak ps: 1.9 tdi wcale nie pracują cicho :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania jest taka że kto kupuje diesla chce być często oszczędnym a 5w do tanich olei nie należny :hi:. A że te silniki znoszą naprawdę dużo to i tak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel wymaga sporych kosztów eksploatacyjnych tego nie da się okryć jak chcesz jeździć musisz płacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel wymaga sporych kosztów eksploatacyjnych tego nie da się okryć jak chcesz jeździć musisz płacić

Zadbany w miarę diesel to ten silnik którym przejeździsz silnik benzynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...