Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie przewodów CAN z zegarów do radia


tomas3miasto

Rekomendowane odpowiedzi

.... z klimatronika to ciągnął k-line :cool1: sprawdz sobie ten adapter co kupiłeś nie jest powiedziane że wszystkie kabelki są ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje to z klimatronika (prawie ze na 100%!!!!) pociagnal podswietlenie bo to wlasnie mogles widziec na elektrodzie i lepiej sie tego pozbadz i zrob instalacje od nowa bo inaczej nie ujedziesz!!

Pusc kabelki do licznika i Vaguj to musi byc dobrze!!!!!!

Jakis koles przed Toba chcial i spie..olil sprawe !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko poinformować, że zaczęło u mnie działać wyświetlanie info na FISie. Włożyłem płytę CD, łyknął i od tego momentu wyświetla się co i jak. A z radiem nadal nie mogę się połączyć przez VAGa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Can podłączasz do licznika, tylko teraz nie napiszę Ci dokładnie z których pinów, mogę napisać w poniedziałek. Jeszcze będziesz musiał zrobić adaptację licznika ( kanał 62 ). Prześlij zdjęcia kostek jakie masz w samochodzie, CAN to dwa przewody skręcone ze sobą - pomarańczowo-brązowy i pomarańczowo-fioletowy (Can do radia, bo są jeszcze inne).

a co ja mam zrobic:D mam a4 z 2001 (b6) i fabrycznie była bez radia. wpiołem sie w niebieska kostke na liczniku w pin 19 i 20, a w radiu concert II w pin 7 i 12. w adaptacji zmieniłem na 1 bo wczesniej miałem 0. i nic nie trybi, a w ostatniej kostce w radiu wychodza dwa kable trzeci jest odciety i z radia wychodzi jakis jeden. niby sie włącza podświtlenie po włączeniu zapłonu ale, po wyciagnieciu kluczyka nadal działa i standardowo wyłącza sie co jakis czas. Czy jezeli nie mam pełnego fis-a to moze to nie działać?? poniżej umieszczam zdjęcia podłączenia kabli przy radiu. na zdjęciu 1 i 3 widać ten uceity kabel w kostce przy radiu, a na ostatnim zaznaczyłem kabel wychodzący z radia który łaczy sie z kostka ze zdjęcia 3. Prosze o pomoc!!!!!! :notworthy: :notworthy: :notworthy:

moto0019p.jpg

moto0020.jpg

moto0021.jpg

moto0022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Can podłączasz do licznika, tylko teraz nie napiszę Ci dokładnie z których pinów, mogę napisać w poniedziałek. Jeszcze będziesz musiał zrobić adaptację licznika ( kanał 62 ). Prześlij zdjęcia kostek jakie masz w samochodzie, CAN to dwa przewody skręcone ze sobą - pomarańczowo-brązowy i pomarańczowo-fioletowy (Can do radia, bo są jeszcze inne).

a co ja mam zrobic:D mam a4 z 2001 (b6) i fabrycznie była bez radia. wpiołem sie w niebieska kostke na liczniku w pin 19 i 20, a w radiu concert II w pin 7 i 12. w adaptacji zmieniłem na 1 bo wczesniej miałem 0. i nic nie trybi, a w ostatniej kostce w radiu wychodza dwa kable trzeci jest odciety i z radia wychodzi jakis jeden. niby sie włącza podświtlenie po włączeniu zapłonu ale, po wyciagnieciu kluczyka nadal działa i standardowo wyłącza sie co jakis czas. Czy jezeli nie mam pełnego fis-a to moze to nie działać?? poniżej umieszczam zdjęcia podłączenia kabli przy radiu. na zdjęciu 1 i 3 widać ten uceity kabel w kostce przy radiu, a na ostatnim zaznaczyłem kabel wychodzący z radia który łaczy sie z kostka ze zdjęcia 3. Prosze o pomoc!!!!!! :notworthy: :notworthy: :notworthy:

moto0019p.jpg

moto0020.jpg

moto0021.jpg

moto0022.jpg

w adaptacji tam gdzie wpisales jeden wpisz 17...moim zdaniem powinno pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tryknąłem zdjęcia kostek.

Czy ta na samej górze to mini-iso?

Jest tam pin 12 ale nie mogę znalezć pinu 7.

90dae437b125ac54med.jpg

9e9fa3573be46168med.jpg

pin 12 jest pierwszy od lewej,czerwony.

a te kable w kostce mini iso za co odpowiadaja?? bo te dwa po srodku kostki to do can i je wlasnie podpiołem do licznika. ale reszta pinów jest pusta u mnie w kostce. moze jeszcze powinienem miec cos podpiete do tej kostki. bo nie mam łączności z radiem gdy zrobilem adaptacje na +01 nic sie nie ruszyło i wywala mi bledy ze nie ma łączności z radiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mam polaczenia z radiem, mam podswietlenie nie wylącza itp itd.. czytałem gdzies ze to ze nie wyswietla na fisie informacji z radia moze byc dlatego ze auta z poczatku produkcji czyli 2001 jakos.. nie miały tego poprostu i tak chyba jest u mnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mam polaczenia z radiem, mam podswietlenie nie wylącza itp itd.. czytałem gdzies ze to ze nie wyswietla na fisie informacji z radia moze byc dlatego ze auta z poczatku produkcji czyli 2001 jakos.. nie miały tego poprostu i tak chyba jest u mnie :(

Nie demonizowałbym tego 2001 roku. B6 to B6. Spodziewałbym się raczej problemów związanych z niepołączniem K-line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mam polaczenia z radiem, mam podswietlenie nie wylącza itp itd.. czytałem gdzies ze to ze nie wyswietla na fisie informacji z radia moze byc dlatego ze auta z poczatku produkcji czyli 2001 jakos.. nie miały tego poprostu i tak chyba jest u mnie :(

Nie demonizowałbym tego 2001 roku. B6 to B6. Spodziewałbym się raczej problemów związanych z niepołączniem K-line.

B6 o ile wiem nie ma K-LINE tylko zywyka magistrale CAN :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra z tym K-line to popłynąłem trochę. Jeśli dobrze połączone i w VAG prawidłowo przeprowadzona adaptacja to powinno jednak zadziałać. kolega Julo ujrzał to co chciał dopiero po włożeniu płyty... A może przyciskiem RDS na radiu wyłączacie sygnał RDS i stąd kłopot? wiem, że to głupie ale sugeruję już najprostsze sprawy...może akurat :). Trudno uwierzyć, że kolejne osoby miałby uszkodzone radyjka (w jaki sposób padłby akurat CAN i to tak "połowicznie" ?).

Czy u kogoś działa wyświetlanie RDS przy niepełnym FIS? Ktoś coś kiedyś też wspominał o blokadzie RDS w radio z poziomu VAG ale może coś pokręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u kogoś działa wyświetlanie RDS przy niepełnym FIS

u mnie działało

u mnie tez dziala a niepelny fis mam do dzis :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam jedno pytanko odnoscie kabelków oryginalnie montowanych przez audi, jakie wychodza z zegarów (piny 19-CAN-L i 20-CAN-H),

jakiego sa koloru???, pytam poniewaz mam 4 kable niepodlaczone i zaizolowane, ktos zapomniał po zmianie radyjka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce podlaczyc wyswietlanie fis w zegarach a posiadam navigation plus, czy moze sie ktos orientuje co gdzie i jak podlaczyc??podlaczylem jak na pierwszej str jest podane i dalej cisza!do jakiego modelu radia podajecie to podlaczenie??piny 7 i 12 w radiu (odpowiednio CAN-High i CAN-Low) do zegarów (piny 19: CAN-L i 20 : CAN-H)

, bo w przypadku navigation plus to niedziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce podlaczyc wyswietlanie fis w zegarach a posiadam navigation plus, czy moze sie ktos orientuje co gdzie i jak podlaczyc??podlaczylem jak na pierwszej str jest podane i dalej cisza!do jakiego modelu radia podajecie to podlaczenie??piny 7 i 12 w radiu (odpowiednio CAN-High i CAN-Low) do zegarów (piny 19: CAN-L i 20 : CAN-H)

, bo w przypadku navigation plus to niedziała

sprawdzi kolego na navi jak bedzie schemat czy rzeczywiscei can-H i can-L jest wlasnie w tych pinach 7 i 12. Musisz jeszcze zmienic kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...