Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie przewodów CAN z zegarów do radia


tomas3miasto

Rekomendowane odpowiedzi

tak tutaj juz namieszane ze odnawiam na chłopski rozum - pin 7 z radia mini iso do pin 20 w liczniku i pin 12 w kostce mini iso do 19 w liczniku - pozniej wartosc zmieniam na + 1 i powinno smigać tak? :mysli:

dokładnie tak jak piszesz zrób i musi hulać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze musi smigac, ja podlaczylem i nie dziala do tej pory , podswietlanie mam , ale po kluczyku nie gasnie i radio gra godzine i samo sie wylacza :gwizdanie:

bipi Ciebie to chyba pech nie opuszcza jak nie radio to lusterka... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec słuchajcie wyjełem radio i ku zdziwieniu te dwa przewody do licznika juz ktos zrobił, ale nie moge skomunikowac sie z radiem, a na dole ten zołty kabelek na foto jest jak widac nigdzie nie podpiety wystaje z kostki zasilajacej radio, brak komunikacji i zgupiałem co dalej...

20101215533.jpg

dodam ze w kostce oprocz tego ucietego zoltego sa trzy piny podpiete, czyli zasilanie masa i obok masy jest chyba podswietlenie, głosniki wiadomo, a w mini ISO sa tylko te dwa do licznika, radio mi sie nie wylacza wszystko gra, brakuje mi tylko wyswietlania na fisie, moim zdaniem jest to tylko kwestia przeprogramowania, tylko jak kiedy mi sie nie laczy z vagiem :wallbash: ja mam jakiegos pecha, wszedzie cos pod gorke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec słuchajcie wyjełem radio i ku zdziwieniu te dwa przewody do licznika juz ktos zrobił, ale nie moge skomunikowac sie z radiem, a na dole ten zołty kabelek na foto jest jak widac nigdzie nie podpiety wystaje z kostki zasilajacej radio, brak komunikacji i zgupiałem co dalej...

dodam ze w kostce oprocz tego ucietego zoltego sa trzy piny podpiete, czyli zasilanie masa i obok masy jest chyba podswietlenie, głosniki wiadomo, a w mini ISO sa tylko te dwa do licznika, radio mi sie nie wylacza wszystko gra, brakuje mi tylko wyswietlania na fisie, moim zdaniem jest to tylko kwestia przeprogramowania, tylko jak kiedy mi sie nie laczy z vagiem ja mam jakiegos pecha, wszedzie cos pod gorke...

« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 18:46 wysłane przez cool506 » Zgłoś do moderatora Zapisane

A w kostce w której jest zasilanie 3 pin masz?? to jest k-Bus właśnie komunikacja

1 3 5 7

2 4 6 8

to ta kostka

7 - plus 12

8 - masa

3 - K-Bus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten trzeci o ktorym mowisz to wlasnie uciety zolty, i w wiazce zasilania nie ma zadnego do ktorego mozna by było połaczyc.....

No to juz wiesz czemu sie polaczyc nie mozesz...linia k jest w klimatroniku ale w ktorej kostce i jaki kabel to nie mam pojecia poszukaj na forum cos mi sie obilo o oczy w ktoryms watku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Kupiłem wkońcu RNS-e. Nie mogę się już doczekać montażu, ale...

Obecnie mam podłączonego BNS 5.0, więc już najgorsze za mną. Jednak wiem z tego co montowałem wcześniej iż nie mam podpiętej k-line do złącza BNS. Pociągnąłem jedynie CAN High i Low do radia bo fabrycznie nawet tego nie miałem. W związku z tym czy po Can'ach da się zakodować RNS-e czy trzeba mieć linie diagnostyczną. Jeśli tak to wystarczy że pociągnę te k-line bezpośrednio z złącza pod kierownicą do radia do odpowiedniego miejsca i by hulało?

najbliżej masz K-line w klimatroniku, bodajże czarna wtyczka i zielono czerwony przewód smiley

czy to napewno ten przewod??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj odpiac tylko ten pin od klimatronika i zobacz czy sie vag laczy z klima..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze musi smigac, ja podlaczylem i nie dziala do tej pory , podswietlanie mam , ale po kluczyku nie gasnie i radio gra godzine i samo sie wylacza :gwizdanie:

bipi Ciebie to chyba pech nie opuszcza jak nie radio to lusterka... :wink4:

no wlasnie tak jak u kolegi, u mnie vag z radiem tez sie nie łaczy.

a tak na marginesie, to jak by tego dziadostwa co sobie z tym nie moge poradzic bylo malo , to jeszcze skrecilem sobie noge i z szyna w domu siedze , i teraz to lusterek i radia mi nie potrzeba :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połaczyłem sie do can klimatronica - vag łaczy sie z radiem wchodze w adaptacje kanał 62 i du...a tak jak na załaczonym ekranie co teraz??

Moze vag 409,1 nie ogarnia po prostu... nie masz kogos znajomego z wyzszym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam ale teraz u nas taki paraliż zimowy w zachodniopomorskim ze nie chciało mi sie latac, ale chyba bede musiał. myslałem ze moze cos zle robie ale skoro tak mowisz to w poniedziałek podlece do kolegi. :thumbdown: zawsze mam pod gorke;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis swoim vagiem wszedłem w licznik i zczytałem taki błąd - Radio - brak kom./ CAN czy moze byc to spowodowane tym ze ten poprzednij wlasciciel poprowadził can hi i can low odwrotnie?? czy jak zamienie je przy radiu moze cos sie stac?? moze dlatego nie moge zczytac kanału 62 bo te przewody zle podłaczyli?? wolalbym nie wyciagac licznika tylko obrocic przewody przy radiu jesli nic sie nie stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi cos swita ze to kanal 61 albo 63 , moge sie mysli oczywiscie u siebie to robilem nie pamietatam teraz , zmienialem wartosc i zadzialalo , nic nie trzebe przekladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinno sie nic stac...z tym ze skad masz pewnosc ze do licznika sa podlaczone :mysli:

mam pewnosc bo jak sciagnełem osło ne bezpiecznikow i zaswiece lampa to widze jak te przewody wchodzą do kostki. sprobuje dzis zamienic przy radiu w mini iso te przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko.. do zegarów w kostce wchodza dwa kabelki , do radyjka w kostce wchodza dwa kabelki -na zegarach jest widoczna temperatura, spalanie,czas jazdy, ile przejade itp itd , nie ma wyswietania czego słucham , nie ma wyswielania navi..

po sprawdzeniu miernikiem okazalo sie ze jeden z przewodów w kostce w zegarach nie jest polączony z przewodem w kostce w radyjku, drugi przewód w kostce w zegarach po zamknieciu obwodu miernikiem pokazał jakis niewielki opór a po polączeniu tego samego przewodu z drugim w kostce pokazał wiekszy opór...

what the fu#k ? :slina: ;(

postanowiłem połączyc bezposrednio zegary z radyjkiem bo tamte przewody nie wiem skąd idą bo wchodzą tez do jakiejś grubej wiązki i wchodzą do wiązki drugiej mniejszej kostki w rns-e

efekt.. ekranik na zegarach jest podzielony na trzy czesci, wczesniej w górnej czesci wyswietlało sie ok,prak plynu sprysków zarówka itp, nizej temperatura spalanie itp itd.. po podłączeniu bezposrenio w górnej czesci pokazalo sie ze slucham mp3 / radio ( nie pokazal sie tytuł utworu czy stacja radjowa) a pod tym temperatura a w drugiej i trzeciej czesci bylo cos tego typu.. )e( i nie bylo juz spalania trasy jaką przebede i tak dalej..

co mam zrobić zeby na zegarach wyswietlalo sie co słucham razem z tytułem czy nazwą stacji , temp, i reszta funkcji z komputera..

gdzie mogą byc podlączone te przewody które idą do kostki w rns-e i te w zegarach? dodam ze rns-e zalozyl poprzedni wlasciciel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...