Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie przewodów CAN z zegarów do radia


tomas3miasto

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku nie bylo przewodów Can wiec trzeba było dorobić. Otworzyć niebiesko kostkę dołożyć dwa przewody z pinami 19 i 20, zrobić adaptacje z 0 na 17 i info na fisie jest :)

Wysłane z mojego SM-G900F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim a4 b7 zamontowałem radi 2din concert 2 + z seata exeo, podłączyłem wszystko jak należy, na zegarach wszystko wyświetla. Tylko mam problem bo w VCDS nie mogę wejść w radio. Co może być problemem?

e79242c7c0f65a6a3401eb498820497a.jpg

26cd9d1c0b0bf81dd80032d0cafe1d02.jpg

Może muszę podłączyć linię K lub L ?

Dodam że kodowanie w liczniku na kanale 62 miałem 0 i dałem 1 i licznik wyświetla info z radia.

...........

Już poradziłem sobie, pin z radia K-LTG podłączyć do linii K w aucie i wszystko działa, Vag już widzi radio.

Edytowane przez gmyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podwsietlenie radia, mam zalanczanie i wylanczanie po przekreceniu kluczyka. Za to nie mam infotmacji o radiu na fisie. Ktos wie o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie. Poki co moj kabel jest do kitu. Czekam na nowy :D

Za to wyjalem radio i sprawdzilem czy kable CAN sa podlaczone. Okazuje sie ze sa. Do licznika nie umialem sie dostac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij boczną zaślepkę i dasz radę odpiąć kostkę. Jej przewody starczą na swobodne wyjęcie jej do słupka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod temat. Moje audi wyszło z fabryki bez radia (wklejka przy kole zapasowym), założyłem radio Concert II, poprowadziłem kable Can do licznika, poprowadziłem kabel k-bus do gniazda diagnostycznego. W adaptacji było 0 więc wpisałem 1 i wszystko hula, wyświetla na fisie. Wagiem łączyłem się bez problemów, ustawiłem inteligentne kodowanie. A teraz nie mogę połączyć się Wagiem, na fisie wyświetlanie jest, z poziomu Waga z adresu 16 (sterowanie kierownicą) podczas testu wyjść jest sterownie radiem (mam kiere mf, ale jeszcze nie mam taśmy- czekam na dostawę) a z adresem  56 nie można się połączyć.  Może ktoś coś podpowiedzieć.

Edytowane przez ben30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można było też ustawić pokazywanie prędkości sam. a teraz nie mogę tego znależć.

 

Edytowane przez ben30
usuń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, odświeżę nieco temat. Czy ma ktoś może zdjęcia z początku tematu. Kupiłem niedawno Audi A4 b6 i nie mam podświetlenia w radiu. Chciałbym się posłużyć tym tematem i to naprawić, a zdjęcia byłyby na prawdę pomocne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem świeżo po podłączeniu Can do radia z licznika. Wszystko zaskoczyło od pierwszego razu, także aktywacja RDS na Fis, jakby ktoś potrzebował pomocy chętnie podpowiem. Wg mnie nie trzeba wyciągać licznika, lepiej odkręcić dolną półkę pod kierownicą, wtedy mamy lepszy dostęp do radia od dołu, od boczku od bezpieczników i od dołu bez problemu odłączymy wtyczkę i wsuniemy piny, nie wiem jak u was ale mi największy problem stworzyło wciśniecie licznika s powrotem na miejsce, masakra... ale się udało. Pozostaje mi jeszcze uruchomienie tylnych głośników, jak juz ktoś ma to za sobą, to niech podpowie jak to podłączyć?, wiem ze opcjonalnie zasilacz jest w suboferze, lepiej założyć oryginalny sub z wzmacniaczem?, czy tylko wzmacniacz jak to zrobić, dodam ze mam sedana. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie moi mili,

 

Mam następujący problem, wywaliłem radyjko nieoryginalne, dokupiłem Concert II, podłączyłem, mam całe kostki piny can-l i can-h siedzą w kostach w miejscach w których powinny, wszystko wygląda ok.

 

Niestety podświetlenie nie działa, włączanie po zapłonie też nie działa, diagnoza pokazuje:

Control Module Part Number: 8E0 035 186    
  Component and/or Version: concert II  GRO    0008
           Software Coding: 01001

01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285)
        49-00 - No Communications
00858 - Connection: Radio ZF Output to Antenna Amplifier
        36-00 - Open Circuit
01305 - Databus for Infotainment
        49-00 - No Communications

Naklejka na radio jak w załączniku, jakieś pomysły, dlaczego to nie działa? złe kupiłem radio? uszkodzone przewody? uszkodzone radio? jak to sprawdzić?

 

Pozdrawiam.
 

 

P80221-181825 (1).jpg

Edytowane przez quqasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich nie wpinałem, przewody CAN były oryginalnie w wiązce, tylko radio zgłasza błąd komunikacji, a jak ustawię w kanale 62 licznika +1 to licznik zgłasza błąd komunikacji z radiem. Ogólnie przewody były, komunikacji z CAN brak.

Jak mogę sprawdzić przewody CAN w istniejącej instalacji? Jeżeli one są ok to zostaje radio.

Edytowane przez quqasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy mam pytanie może ktoś mi wskazać który to jest plus ze stacyjki na tym zdjęciu ? nie jestem pewien czy to ten na czerwono zaznaczony ... z góry dzięki za odpowiedź Matis

Ps radio ori symphony 

1085682-symphonyii_pin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem kable, oryginalnie wszystko siedzi ok, w liczniku są w kostce radia są, przejście między nimi jest.

Chyba radio... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...