Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wymiana wkładki zamka- ustawienie zapadek pod swój klucz


RafuZG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szwagry :decayed:

Chciałem się z Wami podzielić moim małym fotostory. Pacjent to zamek drzwi w A4 b5. Otóż w drzwiach kierowcy musiałem wymienić wkładkę zamka:kox: kupiłem na szrocie wkładkę z a4, oczywiście mój kluczyk nie pasował do niej :cool1: Jak wymontować zamek jest na forum, więc nie będę tego opisywał, przejdę odrazu do rzeczy gdy mamy samą wkładkę.

Potrzebne narzędzia:

-śrubokręt płaski do zdjęcia zawleczki

-pilnik do metalu

-trochę smaru

-papier ścierny

Z wkładką póki co nic nie robimy, najpierw wkładamy swój kluczyk i sprawdzamy które zapadki odstają

13042011001.jpg

jeżeli mocno odstają należy je zamienić miejscami, próbować nawet ze wszystkimi, do uzyskania najlepszego efektu

13042011002.jpg

Gdy będzie większość zapadek równo z bębenkiem, a zostaną nam jedna lub 2 zapadki nie równe, bierzemy pilnik w rękę i spiłowujemy aż zapadka będzie równo z bębenkiem (Uwaga! gdy włożymy kluczyk do wkładki z jednej strony można poruszać zapadkami,a z drugiej nie i właśnie spiłowujemy tą część której nie możemy wcisnąć palcem)

13042011001ss.jpg

Gdy ponownie włożymy kluczyk powinny wszystkie się ustawić w jednej gładkiej lini.

Używamy teraz papieru ściernego aby wygładzić spiłowaną powierzchnie

Wkładamy wkładkę do obudowy13042011003z.jpg

i sprawdzamy czy można przekręcać i nic jej nie blokuje. Jeżeli tak, to nakładamy smar na zapadki i montujemy do auta. Uwaga na te sprężynki pod zapadkami lubią wyskakiwać!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porada praktyczna ale dodałbym od siebie, że najlepiej mieć 2-3 wkładki i można dopasować bez piłowania wszystkie zapadki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda wrhz jest prawidłowa. Piłowanie zapadek daje taki efekt ,że potem byle kluczem mozna otworzyć auto. Zapadka ma wystawać na okresloną wysokość ponad wkładkę.Biorąc pod uwagę ,że po jakimś czasie wkładka ,zapadki i obsada wkładki są trochę wyrobione , to dodatkowo spiłowane zapadki ułatwiają otworzenie drzwi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie zgodzę bo te zapadki były po to spiłowane żeby PASOWAŁY do mojego klucza innym watpię żebyś otworzył bo zapadki będą za długie albo za krótkie, a po drugie dla złodzieja taki zamek to parę sekund roboty i wątpie żeby mu to jakoś ułatwiło :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tego samego zdania...jak rafuzg :) najpierw wyjac poprzymierzac i reszta spilowac, oczywiscie po kikukrotnym upewnieniu sie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...