Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BVF] ESP problem?


majkel20

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, zauważyłem że mi się ESP nie włącza. Mianowicie, na zimowych oponach, w zimie na śliskiej powierzchni jak chciałem ruszyć żwawiej to mi koła boksowały (ale czuć było że system to niweluje) i na wyświetlaczu migała kontrolka ESP. Teraz (po zmianie na letnie, 235/R17), jak ruszam na śliskiej powierzchni, boksuje, no i nie widać żadnej kontrolki. Jest to efekt zmiany gumy, czy coś jest nie tak? Przeskanowałem VAGiem, błąd był tylko 00526, być może czujnik stopu do wymiany. Dodam że 2 lub 3 razy, zdarzyło mi się że ESP się zaświeciło i świeciło tak dopóki nie zgasiło się silnika i nie zapaliło 2 raz (w czasie spokojnej jazdy). Dziwi mnie jednak to, że przy ostrzejszym ruszaniu ESP się nie włącza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ruszanie na śliskiej nawierzchni to system o którym mówisz to ASR. Z Twojego postu wynika że jak ruszałeś ostro w zimę i zrywałeś przyczepność to ASR reagował, kontrolka migała i ok, natomiast po zmianie opon:

Teraz (po zmianie na letnie, 235/R17), jak ruszam na śliskiej powierzchni, nie boksuje, no i nie widać żadnej kontrolki.

piszesz że nie boksuje, czyli rozumiem nie zrywasz przyczepności czyli po co ma się włączać. ASR reaguje na uślizg kół napędzanych redukując moc aż do odzyskania przyczepności, żeby wyręczyć w tym kierowcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd się wkradł w poście wyżej. Chodzi o to, że teraz ruszając, koła boksują, ale nie czuję tego jak w zimie, że system próbuje to opanować, o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...