Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana oleju- czy wogle potrzebna?


RafuZG

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie wymieniałem oleju już od dobrych 3 miesięcy i jak narazie jest ok :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że wtedy ten olej jest już pół na pół z wodą. :naughty: A te przypadki jeżdżenia na jednym oleju przez 15-20 lat to jak widać w starych dieslach bez turbo- i wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym artykule, słyszałem parę przypadków że ktoś nie wymieniał oleju

http://www.wiatrak.nl/1035/wielka-samochodowa-tajemnica

dlatego audi preferuje long-life :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak byś miał tą samą ślinę w buzi :decayed:. Proste olej wymieniać trzeba bo olej traci swoje właściwości i nie trzyma filmu olejowego i dostaję się tam woda. W dyfrach w ciężarówkach często jak się wymienia olej to sama piana leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym artykule, słyszałem parę przypadków że ktoś nie wymieniał oleju

http://www.wiatrak.nl/1035/wielka-samochodowa-tajemnica

dlatego audi preferuje long-life :cool1:

Preferuje long-life żebyś szybciej zajeździł samochód.

Dokładnie :good:

... i przyszedł kupić nowe auto , ew. drugi ( czy tam kolejny ) właściciel przyszedł po części zamienne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym artykule, słyszałem parę przypadków że ktoś nie wymieniał oleju

http://www.wiatrak.nl/1035/wielka-samochodowa-tajemnica

dlatego audi preferuje long-life :cool1:

Preferuje long-life żebyś szybciej zajeździł samochód.

jasne :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

A po co innego :cool1:

Straty jakie ponosi ASO przy rzadszej wymianie oleju nadrabia z duuuużą nawiązką w sprzedaży części zamiennych itp. ... Najważniejsze żeby pierwszy właściciel był zadowolony , a czemu miał by nie być skoro tak rzadko musi podjeżdżać do ASO :cool1:

Tyle :hi::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby była jasność nie preferuje long-laifa, ale ...

mój samochód jest z 99' od początku na long-laifie, przebieg :gwizdanie: turbina nie wymieniana ori ! daje rade :mysli: daje ! do tej pory i nie narzekam, poza tym nie jestem jednostkowym przykładem tutaj, nie uzdrowimy aut wymieniając częściej olej tylko pomożemy im żyć dłużej,

a gatki typu "żebyś szybciej zajeździł samochód" są co najmniej... lekko napisawszy: nie stosowne

ówczesne silniki żeby zajeździć nie potrzebujemy stosować long-laifu, mają nie które części z "plasteliny" i same się wysrają w swoim czasie, pomimo zalewania najlepszego i najdroższego oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^Tu się nie zgodzę

Jeżeli ten artykuł pisał koleś co siedział w temacie olejów kilkanaście lub nawet więcej lat wie na czym polegają oleje i ma szersze pojęcie od nas wszystkich tutaj razem zebranych, więc jeżeli artykuł jest prawdziwy to bardziej bym mu wierzył niż wam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^Tu się nie zgodzę

Jeżeli ten artykuł pisał koleś co siedział w temacie olejów kilkanaście lub nawet więcej lat wie na czym polegają oleje i ma szersze pojęcie od nas wszystkich tutaj razem zebranych, więc jeżeli artykuł jest prawdziwy to bardziej bym mu wierzył niż wam

kto nie smaruje ten nie jedzie

organizm potrzebuje regeneracji i sam się oczyszcza ale potrzebuje do tego diety itd.

jak każda rzecz ma pewien okres przydatności czy ograniczenie typu wytrzymałość itd.

widziałem sporo rozebranych silników po przebiegach bez wymiany oleju 40-50kkm bo przyczyna nie była po stronie oleju tylko inne czynniki ale widok silnika był makabryczny osad spalenizna nie do usunięcia :blink:

nie wyobrazam sobie przegiegu np. 400kkm bez wymiany oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja także ale nie wyobrażam sobie takiego przebiegu ale po co o tym mówi ten koleś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^Tu się nie zgodzę

Jeżeli ten artykuł pisał koleś co siedział w temacie olejów kilkanaście lub nawet więcej lat wie na czym polegają oleje i ma szersze pojęcie od nas wszystkich tutaj razem zebranych, więc jeżeli artykuł jest prawdziwy to bardziej bym mu wierzył niż wam

to uwierz temu gosciowi i nie zmieniaj oleju :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewna osoba nie zmieniała oleju w silniku 1.4 120kk oleju i silnik żyleta. A w silniku niby wałki padaja itp.

Ja tam wole zmieniać regularnie w turbo :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...