Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana oleju- czy wogle potrzebna?


RafuZG

Rekomendowane odpowiedzi

albo w stylu:

"...nie wiem co sie stało, korbowód z tłokiem wyszedł bokiem...pomóżcie..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^Tu się nie zgodzę

Jeżeli ten artykuł pisał koleś co siedział w temacie olejów kilkanaście lub nawet więcej lat wie na czym polegają oleje i ma szersze pojęcie od nas wszystkich tutaj razem zebranych, więc jeżeli artykuł jest prawdziwy to bardziej bym mu wierzył niż wam

to uwierz temu gosciowi i nie zmieniaj oleju :hi:

Dokładnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na dobrą sprawę to nawet po wymianie oleju ,dalej w pewnym stopniu auto jeździ również na jakiejś tam ilości starego oleju,wszystkiego nie da się zlać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na dobrą sprawę to nawet po wymianie oleju ,dalej w pewnym stopniu auto jeździ również na jakiejś tam ilości starego oleju,wszystkiego nie da się zlać :gwizdanie:

Jak przy wymianie oleju odkręcasz korek spustowy w misce olejowej to większość zleci , potem jeszcze oczywiście wymiana filtra oleju ... i wtedy ile zostanie ? :cool1: 100 ml ? :cool1: 200 ml ? :cool1: ... ale niektórzy "wysysają" olej przez rurkę od bagnetu , wtedy troszku więcej zostanie :gwizdanie: :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię tu o spuszczeniu oleju ,żadnym odsysaniu :no: .

Myślisz ,że to tylko np.200 ml ? :mysli:.

Inaczej , ile wymian pod rząd trzeba zrobić by olej był czysty? Pytam bo przecież zawsze po wymianie i odpaleniu autka oliwa zaraz ma czarne zabarwiene. Chyba ma to związek z tym ,że jakieś tam ilości oleju zostają jednak w motorowni nie wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz ,że to tylko np.200 ml ? :mysli:.

No może ze 400-500 ml :wink4: , ja dodatkowo po odkręceniu filtra oleju odsysam olej z tej puszki w której filtr jest umieszczony , zawsze jeszcze ze 200 ml tego starego oleju ściągnę czyli wiele już go nie zostaje

To , że w Dieslu olej ma ciemną barwę to jak najbardziej normalne zjawisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz ,że to tylko np.200 ml ? :mysli:.

No może ze 400-500 ml :wink4: , ja dodatkowo po odkręceniu filtra oleju odsysam olej z tej puszki w której filtr jest umieszczony , zawsze jeszcze ze 200 ml tego starego oleju ściągnę czyli wiele już go nie zostaje

To , że w Dieslu olej ma ciemną barwę to jak najbardziej normalne zjawisko

a jako to ściągosz :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jako to ściągosz :mysli:

strzykawka 100 ml + wężyk ( z akwarium ) :decayed:

Dodatkowo ( jak mam czas , a nie zawsze jest :rolleyes: ) podnoszę lewarkiem stronę kierowcy ( korek spustowy jest z drugiej strony ) i jeszcze dobre 100-200 ml zleci z miski olejowej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja rozbieram silnik i czyszczę go szmatką do sucha i wtedy mam pewność, że ani grama starego oleju nie zostanie

później zalewam świeżym :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jako to ściągosz :mysli:

strzykawka 100 ml + wężyk ( z akwarium ) :decayed:

Dodatkowo ( jak mam czas , a nie zawsze jest :rolleyes: ) podnoszę lewarkiem stronę kierowcy ( korek spustowy jest z drugiej strony ) i jeszcze dobre 100-200 ml zleci z miski olejowej :wink4:

:good: jak mosz czas :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by za oleje nie wymyślono to i tak uważam, że zmieniać olej trzeba czy to po 15tys czy po 30tys.

Ja do takich spraw jak olej to podchodzę pedantycznie, zawsze staram się lać to co najlepsze. W skrzyni biegów też nie jest zalecana wymiana oliwy i co z nimi się dzieje po większym przebiegu? A po wymianie oleju w silniku to się słyszy jak on ciszej pracuje na świeżej oliwie.

Uważam także, że należy lać do silnika czy skrzyni to taką oliwę co producent zaleca, a nie to co mam pod ręką.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...