Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Odpadająca konserwacja


Szati 1991

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie, co zrobić jak mi konserwacja odpada? już 2 razy to miejsce robiłem i jest dalej to samo;/ może ktoś ma jakieś dobre lekarstwo na to :)

CIMG1202.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod listwą progową. Patrząc w dół - szyba, klamka, listwy progowe, blacha na podwoziu. Odpada warstwa farby.

Takie drogi mamy. Kamienie napi#$%#^ od dołu i później wychodzą takie kwiatki.

Ja również chętnie się dowiem co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam widac że ruda się trochę zadomowiła. Wyczyść to dokładnie papierem ściernym do czysta, najlepiej na koniec jakims drobnym i pasowało by to zamalowac podkładem i dopiero na to dać jakies zabezpieczenie. Nie wiem jak sie ten "baranek" zachowuje i co to ale idzie kupić cos do tego celu przeznaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje ta rdze wyczyscic, nastepnie zagruntowac podkładem epoksydowym i na koniec walnac na to baranka bolla...powinno na dlugi czas starczyc...

PS. Baranek ma właściwosci "odbijajaca" jest to masa wiec kamienie (patrz takie z drog) nie sa mu az tak straszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki :hi: w sobote biore się za to żeby się jeszcze bardziej nie pogorszyło... kupiłem sobie dzisiaj jeszcze środek odrdzewiający to może rzeczywiście będzie się to kupy trzymać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki :hi: w sobote biore się za to żeby się jeszcze bardziej nie pogorszyło... kupiłem sobie dzisiaj jeszcze środek odrdzewiający to może rzeczywiście będzie się to kupy trzymać :decayed:

nie kupuj napewno tanich balwankow a dlaczego?

kupilem kiedys jakis tani baranek, po kilku miesiacach odpadal nawet podczas mycia auta :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki :hi: w sobote biore się za to żeby się jeszcze bardziej nie pogorszyło... kupiłem sobie dzisiaj jeszcze środek odrdzewiający to może rzeczywiście będzie się to kupy trzymać :decayed:

nie kupuj napewno tanich balwankow a dlaczego?

kupilem kiedys jakis tani baranek, po kilku miesiacach odpadal nawet podczas mycia auta :decayed:

zdecydowanie kup Bolla...wiem co pisze...sprawdzone z 1000 razy (powaznie 1000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczerpnięte z forum roverki:

Środek ten nazywa się BOLL i jest koloru szarego(są też czarne ale gorsze).

Każdą robotę zaczynam tak:

-Całą podłogę myję kercherem i potem niestety trzeba poczekać aż wyschnie.

-Po wyschnięciu wszystko myję rozpuszczalnikiem(wlewam do puszki)i pod ciśnieniem jadę po podłodze(nie za dużo ale dokładnie).

-Wszystkie szczeliny typu tylne nadkola gdzie łączone są ranty zaklejam silikonem żeby ograniczyć dostęp wody.

-Później hameraid na rdze(wszystko z pistoletu)i można iść na kawę żeby znowu wyschło.

-Po kawie i rozmieszaniu BOLL-A(baranka)wlewam do puchy i malujemy(dobrze jak pomieszczenie jest z jakimś wyciągiem ale bez też się da tylko że wtedy śmierdzi.

BOLL ma to do siebie że dosyć szybko schnie a jeśli się całość skończyło pod wieczór to auto stoi przez noc i wtedy jest jeszcze lepiej.

Po baranku poprawiam wszystko czarnum np: BITEKSEM (nie hydrobitem-odradzam) żeby nie raził w oczy szary kolor.

Wiem że to jest pracochłonne ale skuteczne i jeśli się pilnuje tego to rdza już tak łatwo nie wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie smarujesz hameraitem i póżniej barankiem boola nie stosowałem go ale hammerait żre sie z większością chemi z zwykłym barankiem, lakierem, nawet jak tydzień sechł to sie żarło, z boolem nie ma takiego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dzisiaj robić ale brakło czasu;/ ale w tym tygodniu już trzeba to zrobić:) mój etap działania będzie taki: czyszczenie, malowanie jakimś odrdzewiaczem, pomalowanie farbą i na koniec baranek bolla :)

Dzięki chłopaki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dzisiaj robić ale brakło czasu;/ ale w tym tygodniu już trzeba to zrobić:) mój etap działania będzie taki: czyszczenie, malowanie jakimś odrdzewiaczem, pomalowanie farbą i na koniec baranek bolla :)

Dzięki chłopaki za pomoc :)

a nie lepiej barana pomalować farbą ? oczywiście jak baran dobrze wyschnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dzisiaj robić ale brakło czasu;/ ale w tym tygodniu już trzeba to zrobić:) mój etap działania będzie taki: czyszczenie, malowanie jakimś odrdzewiaczem, pomalowanie farbą i na koniec baranek bolla :)

Dzięki chłopaki za pomoc :)

a nie lepiej barana pomalować farbą ? oczywiście jak baran dobrze wyschnie

no i co by Ci to dało? Baranek jest takim miękkawym tworzywem a lakier na takiej powierzchni był by do momentu wyschnięcia i przy pierwszym kamyczku odpadł :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...