Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rejestracja auta, a opłata skarbowa


deszczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Nic Wam nie da zanizanie wartosci, zawsze patrza do katalogu i wg tego jest placony podatek. zawsze 2% od wartosci RYNKOWEJ!

Byłem wczoraj jednak tą opłatę wnieść.

Żadne katalogi, wpisałem cenę (nieco zaniżoną ) 10000 zł i od tego poszło 200 zł podatku, po żadnych katalogach nikt tam nic nie szukał.

Czyli tak kupujemy auto od kogoś z PL które jest zarejestrowane w PL i nie musimy przerejestrowywać na siebie?Wystarczy zapłacić podatek? Mieć ważne oc i badania techniczne które możemy zrobić na tym samym dowiedzie? :blink: Dziwne to :P A jak rozliczają z fotoradarów hehe poprzedni właściciel musi się fatygować i iść na policję i pokazać umowę ? :P

Podobno właśnie przerejestrowywać nie trzeba. Robią tak jeśli kupują auto na parę miesięcy i chcą potem sprzedać.

Zamiast Audi miałbym teraz Toledo :), gdyby nie fakt, że w dowodzie tego Seata było inne nazwisko niż na umowie. To odstrasza ludzi bo boją się przekrętów, odstraszyło i mnie. Ale postępowanie takiego właściciela pojazdu nie jest niezgodne z prawem.

a jak myślisz, ile twoja a4 jest warta według katalogu? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz auto w kraju to opłata skarbowa jest nieobowiązkowa??

No ja właśnie kupiłem krajowy, nawet blach nie zmieniałem bo z okolic..

I co, skarbówce wogóle nic nie muszę płacić?

Z tego co sie orientuje, to:

- jesli sprzedawca jest osoba prywatna, to trzeba zaplacic 2% podatku - jest to podatek PCC

- jesli sprzedawca ma swoja dzialalnosc gosp. i jest w stanie wystawic Tobie fakture, to nie musisz nic placic - tak samo chyba jest, jak kupujesz auto z komisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że jak kupujesz z komisu czy na fakturę to nie płacisz już skarbówki, zawsze tak było przecież, tylko jak kupujesz od prywatnego na zwykłą umowę to wtedy 2% w skarbówce płacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Wam nie da zanizanie wartosci, zawsze patrza do katalogu i wg tego jest placony podatek. zawsze 2% od wartosci RYNKOWEJ!

Dużo zależy od konretnego urzędnika/ urzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie niestety masz 14 dni na zaplacenia podatku 2% wartosci sumy z umowy i 30 dni na przerejestrowanie auta, ale chca od nowego roku skonczyc z przer. i jedna rejestracja dozywotnio dla pojazdu hehe tylko powaity pretensje bo kasa ucieka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skarbówka nie kombinuj, prędzej czy później i tak się dopatrzą a wtedy miło na pewno nie będzie.

Co do zaniżania ceny to kwestia urzędasa, ja zapłaciłem normalną cenę rynkową (średnią) a i tak mi qtas wyciągnoł katlog i podwyższył o 8tyś. Kituje mu w żywe oczy, że bita, że porysowana, że środek podarty, a on że jak bita to chce faktury z naprawy zobaczyć:). Trochę się musiałem nagadać żeby w nim ludzkie zachowanie obudzić i na koniec stwierdził, że max. co może to nie zauważy, że to quattro i ze skórą w środku. Generalnie bodzajże 100zl wiecej zaplacilem niż cena z umowy.

Co do wydziału komunikacji to dziwi mnie to, że nikt od Ciebie nie wymagał dowodu wpłaty.

Moja rada, lepiej zapłać:)

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bym sporo zanizył wartosc samochodu i na umowie było by wpisane ze auto ma np uszkodzony silnik, bądz inną powazną wadę/usterke?? To jak w takim przadku skarbówka nalicza opłate?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie to dla urzędnika wiarygodne i dopiszesz w formularzu szacunkowy koszt naprawy to powinni przyjąć wartość przedmiotu wpisaną na umowie, jeżeli oczywiście nie będzie smiesznie mała. Dużo zależy od tego na kogo akurat trafisz, jeżel będzies musiał wykazać ww. wymienione wady, których w rzeczywistości nie ma to naliczą podatek od wartości auta wg. swojego katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bym sporo zanizył wartosc samochodu i na umowie było by wpisane ze auto ma np uszkodzony silnik, bądz inną powazną wadę/usterke?? To jak w takim przadku skarbówka nalicza opłate?

Raczej na słowo Ci nie uwierzy. Podejrzewam, że potrzebna by była jakaś wycena rzeczoznawcy (a to raczej dało by się załatwić):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przykład: Rejestrowałem auto, nie uiściłem PCC i w WK dostałem i tablice i twardy dowód. Mija rok czasu, z urzędu ani widu ani słychu jakiegokolwiek pisma na ten temat, rozliczenie mam już za sobą, na temat mojego auta nic kompletnie. Kupiłem zarejestrowanego w Polsce, przy rejestracji usłyszałem pytanie czy uiściłem tą opłatę, odpowiedź jest znana: NIE. Moje pytanie teraz brzmi: Czy na osobę, która rejestrowała auto (czyli ta, która wydała dowód i tablice) nie spada z tego tytułu żadna odpowiedzialność? Że zarejestrowała auto bez uiszczenia przez rejestrującego opłaty skarbowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak długo trzeba mieszkać np. w Niemczech, żeby sprowadzić do Polski samochód jako mienie przesiedleńcze? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musisz go mieć tam zarejestrowanego minimum 6 miesięcy i być zameldowanym, ale teraz nie jestem pewien, czy ponad rok, czy ponad 2 lata minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak kupujemy auto od kogoś z PL które jest zarejestrowane w PL i nie musimy przerejestrowywać na siebie?Wystarczy zapłacić podatek? Mieć ważne oc i badania techniczne które możemy zrobić na tym samym dowiedzie? :blink: Dziwne to :P A jak rozliczają z fotoradarów hehe poprzedni właściciel musi się fatygować i iść na policję i pokazać umowę ? :P

Po sprzedaży zgłasza w urzędzie, że sprzedał auto i nic go więcej z tym autem nie wiąże :P A przerejestrować na siebie chyba trzeba, tylko tablice mogą zostać te same, przynajmniej tak mi się wydaje.

Piszecie, że przerejestrowanie samochodu kosztuje 260zł? Gdzie tyle się płaci i dlaczego mnie to kosztowało tylko 187zł? Tablice zmieniałem na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...