Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Odczepiona/zerwana linka maski - awaryjne otwieranie


milo222

Rekomendowane odpowiedzi

niby tak ale jak się okazuje nie jest to takie proste szczególnie przy tym silniku nic w zasadzie tu nie widac i wszystko po omacku trzeba robić a żeby wsadzić tego druta gdziekolwiek w okolicach zamku trzeba się nieżle naprodukować już pół dnia walczę z tym zamkiem i nic żadnych efektów. Pozatym nie mogę tu wszystkich fotek otworzyć zeby dokładnie zobaczyć gdzie ten drut wsadzić jakiś koszmar normalnie. MOże jest jakiś inny sposób na otwarcie tego zamka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_all_odczepionazerwana_linka_maski_awaryjne_otwieranie-t22551.0.html;msg959184#msg959184

no masz fotkę,gdzie masz włożyć pręta,podejdz do innej B6 ,czy B7 i zobacz,jak to działa-potem od spodu do swojego auta-nikt nie twierdzi,że będzie łatwo... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a która stronę to dokładnie pociągnąć??

czytasz coś,czy nic? - przecierz w linku,który podałem,wszystko jest opisane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i końcu się udało otworzyć. Nie była to sprawa taka prosta jakby mogło się na początku wydawać. Jeśli komuś się coś takiego przydarzy przy silniku 2,5 to chętnie służę pomocą. A wierzcie mi że przy tym silniku naprawdę trzeba się nagimnastykować żeby otworzyć tą maskę nic tam nic tam nie widać a miejsca nie ma prawie wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja sie pytam co zrobić jak uchwyt został mi w ręce bo pekł i nie mge otworzyć maski, kupie nowy uchwyt i co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi nie spadła linka czy zerwała sie przy zamku!

linka jest w samochodzie widoczna tylko urwał sie zaczep wewnątrz pojazdu , nie mozna nowego jakoś założyć od strony wnętrza pojazdu zeby nie musiec wchodzic pod spód i sciągac osłony silnika. ?[br]Dopisany: 21 Czerwiec 2010, 22:35_________________________________________________tutaj wszyscy opisywali co zrobić jak linka sie zeriwe przy zamku ja mam odwrtonie linka jest cała i zdrowa tylko w samochodzie sie urwał ten plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja sie pytam co zrobić jak uchwyt został mi w ręce bo pekł i nie mge otworzyć maski, kupie nowy uchwyt i co dalej?

Powiedz mi,czego nie rozumiesz w zdjęciu poniżej

zamekklapy1pt3.jpg

pokazany jest zamek maski i mocowanie linki do uchwytu,zdejmujesz pólkę pod kierownicą i wymieniasz uchwyt,który się złamał i został Ci w ręce-jaśniej już nie umiem Ci tego wytłumaczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domjenick teraz to rozumiem tylko ja sie pytałem czy ktos juz to robił wymieniał ten plastik czy bez problemu sie to wymienia rozumiesz....

rysunek pomocny jasne :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to zobaczysz-będziesz wiedział,jakich narzędzi użyć :wink4:

napewno głowy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat, gdyż też mam problem ze złamanym uchwytem do otwierania maski. Próbowałem ją otworzyć i uchwyt się złamał. Chwyciłem kombinerkami końcówkę linki, która powinna "siedzieć" w uchwycie i ciągnąc za nią próbowałem otworzyć maskę ale nic z tego. Prędzej przesunę cały samochód niż otworzę maskę. Czyżbym miał pękniętą linkę, a złamany uchwyt to konsekwencja tego że za mocno pociągnąłem za niego nie wiedząc że linka poszła ? Mi sie tak wydaje, ale pytam dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym miał pękniętą linkę, a złamany uchwyt to konsekwencja tego że za mocno pociągnąłem za niego nie wiedząc że linka poszła ?

wygląda na to,że tak :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przerobiłem temat, kupiłem wczoraj ten plastik w ASO koszt 25 zł, żeby odkręcić stary potrzeba najpierw ściągnąc osłone plastikową pod kierownicą tą półke nad nogami- dwie śruby rozmiar klucza 8. Nastęnie plaatikowa rączka jest na jednej śrubie imbusowej( gwiazdka)taka sama jak przy reflektorach, ściągamy linke z uszkodzonego elementu ciągnąc delikatnie w bok i do tyłu schodzi bez problemu. Przyukręcamy nowy element -plastik ale ważna uwaga przykręcając ustawcie go maksymalnie do góry stroną bliższą ku masce bo u mnie podczas otwierania był zbyt krótki ruch rączki i nie chciała sie na poczatku otwierać, poprawiłem i dzwignia zwiększyła swoja długość dzieki czemu maska otwiera sie juz normlanie, czas pracy około 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrym sposobem otworzenia maski jest odkręcenie zamka od maski!Wystarczy zdemontować ramkę,grill(jest na plastikowych wciskach) płaski klucz, 3 śruby !ok 20 minut roboty i po zawodach....

A próbowałeś to zrobić? Grilla nie da się zdemontować od zewnątrz bez połamania zaczepów!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...