Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Odczepiona/zerwana linka maski - awaryjne otwieranie


milo222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z wymiana linki, a dokładniej co i jak z nią zrobić. Złamał mi się uchwyt ten co przy zamku jest. Maskę otwieram bez problemu z kanału. Na początku zawiązałem dratwę na stara linkę i wyciągnięciem ja, założyłem nowa i przy przeciąganiu na coś natrafiła i nie chciała przejść po kilku próbach dratwa się przetarła. Tak ze nie wiem czy lepiej jechać z tym do mechanika czy samemu coś próbować. Może jakiś rysunek albo instrukcje jak ja wymienić podeślijcie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś spadła linka przy samym zamku... ciężko chodziła od dłuższego czasu. Z dołu szczerze powiem, że jest masakra. Próbowałem na różne sposoby i nie mogłem znaleźć czego trzeba, żeby zamek się otworzył bo ciasnota jak cholera! Najłatwiejszym i najszybszym sposobem jest zdjęcie grilla i odkręcenie 3 śrubek kluczem płaskim (cierpliwości przy tej ostatniej) i maska otwarta :D Przy okazji wymontowałem zamek, wyczyściłem go z syfu i naoliwiłem, dodatkowo puściłem w linkę trochę WD40 i teraz otwiera się jak nówka sztuka. Dobrze jest to zrobić przy okazji bo jak ciężko chodzi to i rączka ma lżej. Co do zdemontowania grilla bez obaw, wystarczy np śrubokrętem przez szmatkę podważyć od góry do siebie jednocześnie ciągnąć ręką grill (wsadzić paluchy w kratkę), trzyma się w ten sposób na 4 zatrzaskach. Oczywiście z wyczuciem żeby nic nie pękło :P
Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę po raz drugi przerabiałem awaryjne otwieranie maski :facepalm: Tym razem nie miałem ani kanału ani podnośnika żeby to wygodnie zrobić, więc męczyłem się z autem na lewarku... Próbowałem otworzyć zamek od spodu, ale niestety nie udało się - byłem blisko, ale ciągnąłem za zamek a nie to cięgno :decayed: Postanowiłem, więc zdjąć grilla i odkręcić zamek - poszło bez większych wpadek - no może poza wpadnięciem klucza pomiędzy chłodnice :facepalm:
Porobiłem parę zdjęć na przyszłość dla siebie to wrzucam

Tak wygląda część linki, którą wpina się w zamek:

20151114_194729.jpg

Jak widać po zatrzaskach - może mieć tenencję do wypadania...

Ten element zaznaczony w kółku ciągniemy od spodu w stronę pasażera w celu otwarcia maski -

20151114_194824.jpg

Mało go widać, więc u siebie przy okazji pomalowałem go czerwonym lakierem żeby się wyróżniał

Tutaj miejsce położenia tego cięgna:

20151114_194813.jpg

Parę zdjęć grilla i jego zaczepów (jakość kiepska, bo już nie miałem cierpliwosci i nerwów po tej walce):

Czerwone kółka - zaczepy boczne (na całym grillu 2 sztuki)

Niebieskie kółka - zaczepy dolne (na całym grillu 4 sztuki)

Zielone kółka - zaczepy górne (na cąłym grillu 6 sztuk)

20151114_202922.jpg

20151114_202855.jpg

20151114_202903.jpg

20151114_202908.jpg

Jeżeli chodzi o wyciągnięcie grilla to trzeba się martwić o zaczepy górne i boczne - ciągniemy za górną część grilla i jakimś małym śrubokrętem naciskać trzeba na te zaczepy tak żeby się ugięły.

Dodam, że z grilla nie trzeba ściągać chromowanej ramki.

Jak wyszarpiemy grilla to zaglądając za niego zobaczymy zamek i trzy śrubki na klucz 10 - odkręcamy je i mamy maskę w górze :banan:

Im dłuższy klucz 10 tym łatwiej będzie odkręcać śrubki - trochę zabawy jest, ale jakoś to idzie

Edytowane przez holker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety i ja wczoraj przerabiałem ten temat :/ Ułamał się uchwyt do otwierania maski ale linka jest cała.

Wczoraj próbowałem dostać się pod maskę przez kratkę, wyjąłem tak jak opisujecie i ujrzałem rygiel do podnoszenia maski, który jest zamontowany do maski na 3 śruby ( 10 mm). Ciężko jest je odkręcić bo jest mało miejsca. Więc postanowiłem dostać się od środka. Wykręciłem półkę z pod kierownicy ( 3 śruby 10mm), półkę wyjąłem i ujrzałem po lewej stronie ułamane cięgno przy samej "d..ie".Wykręcamy śrubę torxem i wyjmujemy jeszcze z takiego jakby zatrzasku. Z tego, że jeszcze nie miałem nowego cięgna zdjąłem linkę tzn. tą kuleczkę co zakończona jest linka z samego mocowania i wkręciłem z powrotem. Założyłem linkę tą kuleczką na kombinerki tak żeby nie uszkodzić linki, delikatnie z wyczuciem pociągnąłem i maska się otworzyła.

Wspomnę jeszcze przy otwieraniu przez maskę, kratkę wlotu powietrza zdejmujcie od góry bo na dole są dłuższe zaczepy niż na górze i jest lżej je zdjąć nieuszkadzając ich.

Edytowane przez rookie5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc, wczoraj poluźniałem pas przedni i składając nie zauważyłem że spadła mi linka. Plus jest taki że nie mam założonego przedniego zderzaka więc mam dostęp do zamka od przodu. Proszę o informację jak do niego "podejść" by otworzyć maskę.

Pacjent: Audi A4 B7 3.0TDI

Załączam kilka zdjęć co widzę.

efc1e11e3e069.jpg

d512956461f4f.jpg

7e3f8f26bd9c1.jpg

//EDIT

Odkręcony "haczyk" od maski pomógł.

Pozdr

Edytowane przez jarekkaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem właśnie z tym problemem  ☹ grill udało się wyjąć bez polamania zaczepow dwie śrubki odkrecilem z trzecią ( ta bardziej z tylu ) nie jest tak łatwo brakło mi dziś już cierpliwości do tego jeszcze -3 na dworze nie jest idealna pogoda do dlubanie przy aucie ? jutro drugie podejście może się uda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2015 o 13:04, holker napisał:

W sobotę po raz drugi przerabiałem awaryjne otwieranie maski :facepalm: Tym razem nie miałem ani kanału ani podnośnika żeby to wygodnie zrobić, więc męczyłem się z autem na lewarku... Próbowałem otworzyć zamek od spodu, ale niestety nie udało się - byłem blisko, ale ciągnąłem za zamek a nie to cięgno :decayed: Postanowiłem, więc zdjąć grilla i odkręcić zamek - poszło bez większych wpadek - no może poza wpadnięciem klucza pomiędzy chłodnice :facepalm:
Porobiłem parę zdjęć na przyszłość dla siebie to wrzucam

Jeżeli chodzi o wyciągnięcie grilla to trzeba się martwić o zaczepy górne i boczne - ciągniemy za górną część grilla i jakimś małym śrubokrętem naciskać trzeba na te zaczepy tak żeby się ugięły.

 

W dniu 16.11.2015 o 13:04, holker napisał:

                          Dzięki kolego za fajny opis i fotki No niestety dopadło i mnie :( urwałem ten uchwyt plastikowy do otwierania . Linka jest oki, próbowałem kombinerkimi ciągnąć za tą kólkę ale za szlaka nie idzie chyba przyrdzewiał ten mechanizm pod maską .

  Próbowałem wyjąć grila ale wychdzi 3 zaczepy od dołu od góry nie chce wyskoczyć :( on tam nie jest przykręcony czasem ? 

 spróbujje jeszcze od dołu poniosę auto od strony pasażera zdejmę osłony i będę szukał tego "dzyndzla" 

 Nowy uchwyt zamówiony już . 

 

Edytowane przez Mariox37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariox37, śrubek przy grillu w masce nie ma, więc śmiało ciągnij. Co do sposobu to tak jak pisałem ja i w kolejnych postach również było potwierdzenie, że lepiej ściągać grill od góry bo tam są mniejsze zaczepy niż te dolne 

 

Edytowane przez holker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jest inna maska , przez gril nie ma możliwości się tam dostać . gril przykręcony pod maską 3ma śrubkami .  Jak tak patrzyłem , to od dołu po odkręceniu osłony na upartego z latarką i drutem zagiętym na końcu może szło by to otworzyć ciągnąc za ten (pierdolnik) taki dyndzel :)  

 Udało się otworzyć ze środka . tzn. takimi szczypcami ciągnąłem za tą urwaną rączke i poszło ( druga fotka )  . Po podniesieniu maski  odkręciłem cały ten mechanizm, jest na 4 śruby 13 klucz , trzeba wcześniej odkręcić, pózniej odpiąc linkę i zdjąć czujnik otwarcia maski ( trzeba go przesunąć śrubokrętem) wszystko tam widac dobrze. Ja nasmarowałem linkę oliwą maszynową + wyczyściłem i nasmarowałem  ten mechanizm pod maską . Teraz działa bez problemu.  Oczywiście nowa ta "łapka " do otwierania założona .

audi 1.jpg

 

audi 2.jpg

 

audi 3.jpg

 

audi 4.jpg

 

Edytowane przez Mariox37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a gdzie jest ta trzecia sruba co ja trzeba odkrecic jak sie sciagnie grill ? Zdjalem go i widzialem tylko 2 , a ze mam krutka 10tke to nie walczylem tylko zlozylem to do kupy i zastanawia mnie gdzie ta 3 sruba jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok juz wszystko wiem, okazalo sie ze i u mnie linka spadla .....teraz ja ladnie wsadzilem na miejsce,  przesmarowalem smarem silikonowym i smiga :)

Od siebie dodam, że bez długiej płaskiej 10 nie ma co podchodzić do roboty.

Edytowane przez sebul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam takie pytanie czy uda mi się otworzyć maskę bez podnośnika , z zerwaną linką ? Najprawdopodobniej linka i zamek przyrdzewiał i po myciu auta mam problem bo nie mogę podnieść maski. Miał może ktoś już taki problem i sam sobie poradził ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, NorbolS4 napisał:

Witam , mam takie pytanie czy uda mi się otworzyć maskę bez podnośnika , z zerwaną linką ? Najprawdopodobniej linka i zamek przyrdzewiał i po myciu auta mam problem bo nie mogę podnieść maski. Miał może ktoś już taki problem i sam sobie poradził ?

Zdejmij grill i odkręc 3 srubki. Jak je odkrecisz maska pojdzie do gory, tylko przyszykuj dlugi klucz plaski o rozmiarze 10 i bez niego nawet sie nie bierz za robote. Kup tez oczywiscie nowa linke aby wymienic stara

Edytowane przez sebul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam-po zmianie rozrządu źle założyłem linkę i też odkręcałem te 3 nakrętki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zlozylem pas przedni do kupy w ASN 3.0 v6 doslownie 40 min temu, patrze wszysto ok odpalam nianię ok krótka jazda po miescie ok, jade na garaz oslony pozakladac a tu LIPA ;p jedna jednya rzecz nie wlozylem linki w zamek i badz tu madry i w asn otwórz maske ;p.jak narazie latarka lusterko i drut od CB walcze moze sie uda ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jupii sukces, rece troche poobdzierane ale otwarta drut tak powyginalem i pasuje jak ulałwrzuve fote pozniej bo za duzo wazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...