Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Odczepiona/zerwana linka maski - awaryjne otwieranie


milo222

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chcemy otworzyc maske od spod pamietajcie ze miejsce gdzie wkladamy drut (w kształcie pogrzebacza) jest zakryty plastikiem oslaniajacym linke. Trzeba go podwadzic i zdjac i wtedy dzialac z otwarciem. Ruch robimy w stronę kierowcy. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moglibyscie podac nr katalogowy tej linki. Czy mozna ja kupic w zwyklym sklepie motoryzacyjnym czy tylko w ASO??[br]Dopisany: 10 Kwiecień 2011, 19:12_________________________________________________Mam jeszcze jedno pytanie. Jezeli ta linka zerwalaby sie gdzies w srodku badz przy zamku maski to od wewnatrz auta powinienem ja cala wyjac z pancerza?? Odkrecilem cala raczke od wewnatrz auta linka jest cala chcialem ja wyciagnac z pancerza linka wyszla kilka centymetrow i dalej nic cos stawia opor. Czy moze byc to oznaka, ze kolka z drugiej strony spadla tylko i stawia opor o pancerz?? Pozdrawiam.[br]Dopisany: 10 Kwiecień 2011, 20:15_________________________________________________Druga sprawa jezeli sie okaze, ze linka jest zerwana. Zakladal juz ktos nowa. Moze macie jakies pomysly jak najszybciej to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczepiona jest w dwóch miejscach-z przodu na zamku klapy i na uchwycie w środku-rozkręcasz,wyjmujesz i wkładasz nową-pamiętając o uszczelce na karoserii pod ECU,bo woda się będzie lac :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabralem sie dzisiaj za otworzenie klapy i szczerze nic tam nie widze gdzie mam wsadzic ten pret. Dodam tez, ze ta linka od wewnatrz auta idzie cala z pancerzem latwo a jak ciahne za srodek wychodzi maks z 5 cm. Wydaje sie, ze u mnie tylko spadla z zaczepu. No i musze poszukac kogos kto juz z tym mial do czynienia :)[br]Dopisany: 11 Kwiecień 2011, 10:18_________________________________________________Dzisiaj po ponad godzinnej walce z tym zamkiem w koncu udalo sie otworzyc maske. Okazalo sie iz nie pekla linka tylko plastik, ktory wchodzi w zamek. Narazie powkladalem blaszki przytrzymujace plastik i kulke jakos sie trzyma jle jak dlugo to wytrzyma nie mam pojecia. Jednak nie zwalnia mnie to z zakupu linki. Moglibyscie podac nr katalogowy tej linki i uszczelki pod ECU. :)[br]Dopisany: 12 Kwiecień 2011, 20:11_________________________________________________8E1 823 531 D nr ciegna z tego co sie dowiedzialem

uszczelka ECU ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na forum, więc nie krzyczcie jak w złym dziale piszę.

Chciałem się dowiedzieć czy jest jakaś różnica między zamkiem maski do A4 B6 sedan a zamkiem do RS4 B6/B7?

Czy w obu wersjach był montowany zamek ze stycznikiem?

Nr części to 8E0823509B

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrym sposobem otworzenia maski jest odkręcenie zamka od maski!Wystarczy zdemontować ramkę,grill(jest na plastikowych wciskach) płaski klucz, 3 śruby !ok 20 minut roboty i po zawodach....

A próbowałeś to zrobić? Grilla nie da się zdemontować od zewnątrz bez połamania zaczepów!!!!

Wczoraj również przerabiałem ten temat w swoim samochodzie i niestety od spodu auta nie udało mi się otworzyć klapy, jest za mało miejsca. Wspomagałem się lusterkiem na drucie i specialnie pospawanym prętem i niestety. Zdjąłem ramkę grila nie uszkadzając jej oraz sam grill, szło ciężko ale się udało. Później 3 sróbki 10 i maska w górze !!! Ważne to na spokojnie zrobić i się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie złamałam uchwyt otwierania maski po raz 2! Mam w związku z tym pytanie co jest przyczyną tak ciężkiej pracy linki? Czy tak jak piszecie jest zatarta (w co nie chce mi się wierzyć) czy może jest to problem przy zamku??? Co mogę zrobić przed ostatecznością czyli wymianą całej linki a może i zamka? Muszę "coś" z tym zrobić bo pewnie znowu złamię. ehhhhh

---------- Post dopisany 20-10-2013 at 19:59 ---------- Poprzedni post napisany 15-10-2013 at 19:16 ----------

nikt z kolegów nie wie czy uważacie problem za omówiony. Czy tam przy zamku "coś" się nie zacina? macie może jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kilka lat temu, może ze 3 problem zaczął się objawiać tym, że otwarcie maski wymagało dwukrotnego pociągnięcia za uchwyt - pierwsze szrpnięcie nic nie dawało. Po jakimś czasie wziałem olej maszynowy, zakropliłem conieco na zamek i od tego czasu nie ma absolutnie żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety problem nadal jest. Wymienilem dzisiaj uchwytnale nadal nie chce/chcialo sie otworzyć. Co prawda udało mi sie ale nie wiem jak - chyba siłą woli! Po otwarci posmarowałem co się dało ale bez rozkręcania. Linka też nie jest zatarta - rusza sie bez większej siły. Niestey po zamknięciu klapy znowu nie mogę otworzyć. Co moge jeszcze sprawdzić. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem, zaraz po zmianie rozrządu bardzo ciężko zaczęła otwierać się maska(po demontażu pasa przedniego i atrapy) wcześniej też nie było jakoś rewelacyjnie lekko, ale po wymianie -dramat, a dzisiaj została mi w dłoni plastikowa klamka (audi a4 b7 z 2005r), chyba poradzę sobie z wymianą tej klamki, ale wiem że to nie roziąże problemu, może ktoś podpowie co może być przyczyną takiej sytuacji a nie chcę złamać drugiej klamki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podpowiedzcie mi czy włożę nową linkę bez ściągania błotnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnosnie linki poniewaz sa dwa rodzaje i skad mam wiedziec ktora mam kupic ???

1) 8E2 823 531 C 1803MM

2) 8E1 823 531 D 1708MM

Dodam tylko, że mam anglinka no ale nie wydaje mi się żeby to miało znaczenie w końcu zamek jest na środku.

Dzieki i czekam na info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą pierwszą, ponieważ druga jest do Europy. Różnią się, różnią.

A co do otwierania maski. Bez użycia podnośników, cudów, modlitw i długich prętów. Chwytamy stanowczo grill, ciągniemy (wyskakuje, przy czym nie pozbyłem się żadnych zaczepów ori), zostaje nam maska bez grilla. Klucz 10'tka oczkowo - płaska. Odkręcamy śrubki do cięgna maski, dwie pierwsze idą bardzo szybko, nad trzecią trzeba robić jeden ruch oczkowo płaską stroną, drugi ruch płaskim. Przekładając i odkręcając śrubę odkręcamy cięgno i włala. Mi to zajęło 15min z przerwą na siusiu :grin: Bez podnośników, mechaników i innych wspomagaczy. Przydatne tym, co to np stoją na autostradzie i nie mają skąd wyczarować wspomagaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przerabiałem temat, maska nie otwierała sie już od miesiąca ;)

Sposób z prętem jest dla cuerpliwych ale dałem spokój po godzinie walki. Nie ma miejsca na nic, nie widać zupełnie w co ten pręt ma wejść, chyba szatan wam kazał tak otwierac ;)

Trzeba ściągnać grila, zacząć od jednego boku i delikatnie podważać np cienką plastikową szpachelką. Musi być z miękkiego plastiku i cienka bo inaczej lakier zniszczycie. Jak puści grill to opis już jest jasny. Trzecia śruba od zaczepu maski jest najgorsza...

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając do dyspozycji podnośnik (ewentualnie wygodny kanał) jest możliwość otwarcia maski prętem w B6 Avancie 1.9 TDI AWX. Kilka dni temu to przerabiałem niestety - patrząc od spodu od strony turbiny w okolicach zamka będzie widoczny kawałek blaszki z dziurką i tę właśnie blaszkę trzeba przesunąć w stronę koła pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy i najszybszy sposob to odkrecenie 3 srub od zamka, troche trzeba sie nagimnastykowac z grilem (ja otworzylem drewnianymilopatkami ;) i z 3 srub a zajelo mi to ze 30 min zprzerwana fajeczke, u mnie jest problem z tym iz nie widze zadnej linki ide wlasnie do garazu pokombinowac.

Sory ze bez polskich znakow ale klawiatura zmeczona po zabawach synusia;)

Edytowane przez storm2106
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jak otworzyć tę maskę przy silniku 2,5 nic tam nie widać a dostęp to juz dramat.

Podziele sie moim spostrzeżeniem na temat 2.5TDI ;)

probowalem wszystkiego, nawet wcisnąłem rekę w tą 5cm luke i nic...

polecam jeśli ktos chce sam to zrobić włożyć latarke i położyć ja na rurze od coolera z prawej strony, uciąć linke od przeżutek z roweru, najlepiej z otuliną zakonczoną w kształcie L, włożyć w mało widoczną jednak cos tam widać prowadnice od awaryjnego zaczepu 2 linki i mocno pociągnąć, operacja trwa 10 minut, ......najdłużej z celowaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mnie czeka awaryjne otwieranie maski , przypuszczalnie linka zerwana odczepiona gdzies w okolicy zamka , bo w uchwycie w kabinie jest ok

powodzenia sobie życze :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...