Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Pobór prądu z aku


jerry45

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam problem, otóż po dwutygodniowym postoju wyczerpał mi się do zera akumulator (roczny). Po sprawdzeniu przez elektryka okazało się że jest pobór prądu ok. 1 A. W związku z tym mam pytanie jak sprawdzić co dokładnie pobiera mi tyle prądu na postoju. Nadmienię że auto raz w miesiącu stoi nieużywane przez dwa tygodnie i do tej pory nie było żadnych problemów z aku nawet podczas wysokich mrozów ostatniej zimy. Dysponuję miernikiem tylko nie wiem jak się do tego fachowo zabrać proszę o wszelkie sugestie w temacie ewentualnie pw.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy nowoczesny samochód pobiera prąd, w zależności od wyposażenia wartości są różne,alarm,lokalizator gps,radio,zegar itd.Dwa tygodnie postoju z włączonym alarmem potrafi wyssać aku do zera.Szczególnie łatwo padają aku w pobliżu lotnisk, bardzo duża aktywność nadajników wzbudza pracę modułu centralnego zamka i alarmu(one się nie włączają ale asprawdzają poprawność sygnału)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisał, że 2 tyg postoju może wyczerpać akumlator. Niestety to jest minus nowoczesnych aut gdyz tyle maja elektroniki w sobie, ze jak samochód troche postoi w garazu to akumlator pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Według mnie pobór prądu 1 A na postoju to zupełnie za dużo

temat był wałkowany ma forum ... :szukaj:.Ewentualnie podłącz Amperomierz szeregowo między akumulatora a - kle me i.

Posprawdzaj pobór radia,alarmu,centralnego..itd coś z pewnością szarpie za dużo prądu ..

Tylko jak masz kod do radia bo z pewnością sie zablokuje i licznik dzienny Ci sie wyzeruje....

Dwa tygodnie postoju z włączonym alarmem potrafi wyssać aku do zera.Szczególnie łatwo padają aku w pobliżu lotnisk

Tu z Kolegami sie nie zgodzę ...

Sam zimą stałem na lotnisku dwa tygodnie i miałem obawy czy zapali czy nie ..tym bardziej ze akumulator już kilka lat ma ...

i jeszcze zimą..(-12*) dochodzi grzanie siec żarowych ...

Efekt....Niunia zapaliła od strzału ,, :) na buzi i do domku...

W dislach są mocne baterie (duzej pojemności ) jak ładowanie jest Ok i akumulator bez wady to nie ma z nimi problemu...

A

wyczerpał mi się do zera akumulator

Takie rozładowanie akumulatora to jest zabójstwo dla niego ..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisał, że 2 tyg postoju może wyczerpać akumlator. Niestety to jest minus nowoczesnych aut gdyz tyle maja elektroniki w sobie, ze jak samochód troche postoi w garazu to akumlator pada.

jak pisałem wcześniej auto cyklicznie jest na parkingu po dwa tygodnie tzn (dwa tygodnie parking i dwa tyg.używania i tak w kółko) i do tej pory nie było żadnych problemów z odpalaniem, także to raczej coś innego.

Tak jak kolega Oliver sugeruje podepnę w szereg miernik i po kolei sprawdzał będę poszczególne obwody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...