Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.9 TDI AFN] Dziwne klepanie. Nagrany dźwięk


RonM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Od pewnego czasu spod maski mojego autka dobiega bardzo niemiły odgłos klepania.... Nagrałem ten dźwięk i wrzuciłem na Youtuba.

Może ktoś wie z czym tym razem autko ma problem bo już mi ręcę do niego opadają ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że szklanki miałem wymieniane jakieś 6000 km temu. Ale koleś co mi je zakładał może źle je założył :mysli: Bo ponoć najpierw trzeba je olejem zalać czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że szklanki miałem wymieniane jakieś 6000 km temu. Ale koleś co mi je zakładał może źle je założył :mysli: Bo ponoć najpierw trzeba je olejem zalać czy coś takiego.

A czy przed wymianą popychaczy występował ten dźwięk? Może któreś gniazdo zaworowe jest uszkodzone :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowicę miałem wtedy robioną bo poszedł mi pasek rozrządu. Jedyne co nie wymieniłem to wałek rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiesz już co sprawdzić. Raczej z tym nie czekaj bo jak szklanka bardzo słabo trzyma ciśnienie to można szybko zniszczyć wałek. Możliwe, że masz założone jakieś słabej jakości popychacze i któryś padł. Druga możliwość to, że po tym jak strzelił pasek to coś nie tak jest z tym wałkiem i rozwalił szklankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jutro zrzucę pokrywę zaworów i sprawdzę jak się to wszystko ma.

Jeżeli dojdzie do tego że będę musiał kupić nowy wałek rozrządu to co sądzicie o tym:

http://allegro.pl/walek-rozrzadu-ruville-audi-ford-seat-vw-1-9-tdi-i1508732560.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tego typu częściach jak popychacze, wałki ważny jest materiał z którego zostały zrobione, sposób hartowania, tolerancja pasowania itp a tego za takie pieniądze mimo, że chyba jest to nowa część nie uzyskasz. Nasz rynek części tak samo jak asortyment innych branż jest naszpikowany całą masą podróbek bo wiedzą, że każdy szuka jak najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wałek to jest z dobrej firmy ruville :cool1:. Sam bym taki kupił. Tylko musisz mieć pewność że to nie podróbka. Po zdjęciu pokrywy jedyne co zobaczyć możesz to rozmiar krzywek( mierzymy suwmiarką) krzywki powinny jak dobrze pamiętam mieć 27mm o oryginale (mierzymy każdą krzywkę osobno). Jego zużycie napisz tutaj. Szklanek nie trzeba specjalnie smarować przy wkładaniu wystarczy objechać je olejem do okola i same się uzupełnią podczas pracy silnika olejem. Jeszcze możesz sprawdzić szklanki ale wątpię żeby po takim przebiegu miały już luz chyba że założyłeś chłan a INA to max 30 zł w IC (czyt. dobra). A na twoim filmie słyszę jak stuka coś ale do diagnozy może być sporo :) i często się z nim spotykam i auta i tak jeżdżą jak należy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duch^ jutro pomierzę te krzywki. Szklanki mam INA tak mówi ten mechanik co mi je zakładał jak głowice miałem robioną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INA bardzo dobry wyrób. Jeżeli masz uszczelkę pod pokrywa "klawiatury" gumową i nie przecieka to często jest także możesz ją śmiało zdejmować i zakładać i nie zobaczysz żadnego pocenia w tym miejscu po kilkakrotnym zdjęciu i zamontowaniu ją na swoje miejsce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...