Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Punkty Karne - pytania.


kusiek

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie mi jak to jest z tymi pk karnymi? jest można mieć 24 pk karne jeździć czy jak się już ma 24 to odbierają prawko ? jedni mówią tak drudzy inaczej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z 24 możesz jeździć. Jak zarobisz kolejne to pozamiatane :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz rowno 24 pkt karne to spinaj tylek, najlepiej jezdzij mpk i zapisuj sie na kurs zbijajacy punkty.

majac 24pkt. prawka nie zabieraja, ale wystarczy ze zlapiesz jeden glupi punkt za nieprawidlowe parkowanie od strazy miejskiej i prawko idzie papa.

wiem, bo kiedys dorobilem sie 25pkt i od nowa trzeba bylo robic:/ nie polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz rowno 24 pkt karne to spinaj tylek, najlepiej jezdzij mpk i zapisuj sie na kurs zbijajacy punkty.

majac 24pkt. prawka nie zabieraja, ale wystarczy ze zlapiesz jeden glupi punkt za nieprawidlowe parkowanie od strazy miejskiej i prawko idzie papa.

wiem, bo kiedys dorobilem sie 25pkt i od nowa trzeba bylo robic:/ nie polecam!

A to te kursy jeszcze są? Gdzieś sie widziało że mieli likwidować czy coś... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz rowno 24 pkt karne to spinaj tylek, najlepiej jezdzij mpk i zapisuj sie na kurs zbijajacy punkty.

majac 24pkt. prawka nie zabieraja, ale wystarczy ze zlapiesz jeden glupi punkt za nieprawidlowe parkowanie od strazy miejskiej i prawko idzie papa.

wiem, bo kiedys dorobilem sie 25pkt i od nowa trzeba bylo robic:/ nie polecam!

A to te kursy jeszcze są? Gdzieś sie widziało że mieli likwidować czy coś... :mysli:

sa sa, tez slyszalem ze niby maja likwidowac ale ja jeszcze sie zalapalem i bylem we Wroclawiu i za 300zl zbilem sobie punkciki.... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak to jest z tymi pk karnymi? jest można mieć 24 pk karne jeździć czy jak się już ma 24 to odbierają prawko ? jedni mówią tak drudzy inaczej..

czyli masz 24 ptk? :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 22pkt i musiałem wytrzymać aż ok 6 mis - masakra ... do dzisiaj śmigam od tego czasu dużo dużo wolniej i nawet podziwiać przyrodę można :naughty::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również trzema mandatami ustrzeliłem 24pkt. i żaden za prędkość :D:D:D więc z tą wolną jazdą też jest różnie :naughty:

szybki kursik, i jak kolega wyżej pół roku ostrożnej jazdy... cb nie uznaje ot...

a i pamiętaj, że te kursy kasacyjne nie mają regionalizacji, więc robisz gdzie chcesz, odbywają się raz w tygodniu, lub w mniejszych miejscowościach raz w miesiącu!

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 22pkt i musiałem wytrzymać aż ok 6 mis - masakra ... do dzisiaj śmigam od tego czasu dużo dużo wolniej i nawet podziwiać przyrodę można :naughty::decayed:

słyszałem że nawet się zatrzymujesz w lesie i zbierasz grzyby :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kiedy dostałem mandat za prędkość oczy mam dookoła głowy, a jak widzę podejrzany samochód np. Ford Mondeo czy VW Passat to się przyglądam kto jedzie w środku i powiem, że działa :decayed::naughty:. Dwa lata temu miałem ciekawa sytuacje :gwizdanie:. Po roku od wykroczenia punkty się kasują :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 22pkt i musiałem wytrzymać aż ok 6 mis - masakra ... do dzisiaj śmigam od tego czasu dużo dużo wolniej i nawet podziwiać przyrodę można :naughty::decayed:

słyszałem że nawet się zatrzymujesz w lesie i zbierasz grzyby :decayed:

mało tego nawet na jagody czasem w czasie wyjazdu śmignę :rolleyes::naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ostatnio złapałem 4pk a miałem już 10 i razem mam 14 :/ za pierwszym machem 10 złapałem 3lipca 2010 ; p dlatego pytam bo kiedyś oglądałem tvn turbo i gosciu miał też 14 pk:p złapali go i zebrał 8 i mówili mu policjanci ,że jakby dostał 10 to było by po jeździe... a wtedy równe by miał 24... u mnie sprawa ze zdawaniem nie była by taka prosta : p mam kateogrie B,B+E,C,C+E ; p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego czasu dużo jeździłem zebrałem 16 punktów za pierdoły pasy zakazy itd, wszystko na busie, potem jakoś wracałem z roboty audikiem i złapała mnie nieoznakowana Vectra, miałem 119 na 70, dostałem 8 ptk, jak bym miał 121 to prawko by poszło. Od tamtej pory jeżdżę dużo wolniej i patrze co za mną jedzie. Te mandaty i punkty naprawdę działają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 20 pkt w tej chwili zostało 4 do odebrania :decayed: Policja stoi za każdym rogiem jakaś plaga w tym roku.. A szwagier dostał mandat za przekroczenie 5km/h i policjant nawet nie chciał rozmawiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sasiada policjanta w drogówce i mi mówił, że on jak i większość kolegów zatrzymuje dopiero jak przekroczysz 10km/h poniżej nawet nie zatrzymuja bo nie ma sensu. Przynajmniej u nas w Lesznie tak jest i mój sąsiad tak robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo i tak powinno być bo zegary w autach oszukują .. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja musiałem trafić na wyjątkowych stróży prawa, bo będąc w Polsce dwa razy zostałem zatrzymany w terenie zabudowanym (raz 95km/h na 50, drugi 98/50) czyli 400zł i 8pkt. Gdzie teren zabudowany to prosta droga, zero budynków i tylko znak świadczący o tym, że jest się w takim obszarze. W obu przypadkach po sugestii panów policjantów skończyło się na 100zł bez punktów. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam 22pkt, musze wytrzymac do pazdziernika zeby 20 polecialo :disgust: Moim sposobem na to jest poprostu odpowiednio wczesniejszy wyjazd do celu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...