Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Luzy na tylnej osi


baczes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś podczas ruszania tylnym kołem usłyszałem jakieś stuki, tak jakby felga była niedokręcona i stukała o piastę. Sprawdziłem była mocno dokręcona. Z drugim kołem jest tak samo. Z przednimi nie ma juz tego problemu. Nie jest to jakiś potężny luz, ale jak wezmę tylne koło w ręce i zacznę nim ruszać w to i z spowrotem to słychać jakby o cos stukało..?? Co to może być:). Dodam jeszcze, że nie trzęsie tyłem i dobrze się prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% łożysko trzeba dokręcić :)

Nie jestem pewnien ale w 1998r. łożyska są z tyłu już w piaście a na to tarcza przychodzi, więc raczej w grę wchodzi tylko wymiana łożysk. Ja mam łożyska stożkowe osadzone w tarczy więc przy takim rozwiązaniu mażna dokręcić i skasować luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, wymieniłem łożyska + tarcze (piasta w tarczy) i tak jak przed wymianą wyczuwam lekki luz, gdy poruszam kołem góra-dół. Dokręcałem łożyska do momentu zlikwidowania owego luzu, ale wtedy koło kręci się wg mnie za ciężko, a tak być raczej nie powinno :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo tuleje belki musisz wjechać na jjakiskanal podnosnik i spr belke bo ja tez mialem takie stuki z tylu i musialem wlasnie wyminic tuleje belki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo tuleje belki musisz wjechać na jjakiskanal podnosnik i spr belke bo ja tez mialem takie stuki z tylu i musialem wlasnie wyminic tuleje belki

ja podjechałem pod stacje diagnostyczna i sprawdzili mi cale zawieszenie i właśnie te tuleje zapłaciłem 20 zl ale przynajmniej wiedziałem ze tuleje mam do wymiany a miałem podobne objawy do twoich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i problem masz z głowy tylko jak wyminiałeś to mogłeś dać jakąś lepszą firme. bo ta wymiana to pewnie widziałeś jaka jest he he ja wsadziłem lepsze troche to narazie mam spokoj z tylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjedź na kanał i sprawdź tuleje belki tylnej z obu stron, czy nie są poobrywane,przy takich objawach jak opisywałeś to mogą być tuleje, co do wymiany to proponuję Lemfordera koszt około 90 zł u Tomka z forum innych nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...