Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Kodowanie skrzyni tiptronic


sylwesz

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem to na stronie Ross Tech i interesuje mnie kodowanie 2 cyfry od lewej (zaznaczone). Czy uaktywnie Tiptronic w kierownicy jeśli zmienię coding z 0 na cyfrę 1. Aktualnie mam 00103. Jak zmienię kod 01103 to po dwukrotnym naciśnięciu przełącznika w kierownicy uruchomi mi się tipronic na 30 sekund bez dotykania lewarka?

Ponizej kopia strony Ross Tech

Ross-Tech, LLC

881 Sumneytown Pike

Lansdale PA 19446, USA

Tel: +1 267 638 2300

Fax: +1 215 893 3816

ShopInfoF.A.Q.Download/UpdateManualUpgradesLiterature

Search:

5-Speed Automatic Transmission (01V)

Contents [hide]

1 Coding

Coding

Non-DBW (Drive-by-Wire) Cars:

00000 = Standard (DSP active)

00010 = Standard (DSP inactive)

DBW (Drive-by-Wire) Cars:

0?xxx: Tiptronic Installation

0 = Tiptronic Buttons/Paddels not installed

1 = Tiptronic Buttons/Paddels installed

0x?xx: Tiptronic Strategy

0 = Old Strategy (Shifts to first Gear when braked to Standstill)

1 = New Strategy (Automatic Up/Down Shift before RPM Limit & Down Shift at Kick-Down)

0xx?x: Dynamic Shift Program (DSP)

0 = DSP active

1 = DSP inactive

0xxx?: Region/Powertrain

1 = All-Wheel-Drive (Rest of World)

2 = All-Wheel-Drive (North American Region)

3 = Front-Wheel-Drive (Rest of World)

4 = Front-Wheel-Drive (North American Region)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila zaraz Ci znajde to kodowanie na aktywowanie tych guzików bo mam spisane.[br]Dopisany: 19 Kwiecień 2011, 19:44_________________________________________________W Twoim przypadku będzie to .

00133

Skrzynia na D/S, klikniesz guzik i sie aktywuja na te 30sek. mniej więcej sprawdzane i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie 01103 skrzynia przyjęła ale guziki w kierownicy nie są aktywne :confused4: W ogóle nic sie nie zmieniło. Ma ktoś inne pomysły?

nie będzie działać,bo skrót DBW-(Drive by wire) jest przy elektronicznej przepustnicy,a takiej nie ma w B5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A diesel jest przecież DBW czy mi się źle wydaje :)

ups-pomyłka-miałem na myśli 1,8T w B5 :gwizdanie: :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że macie rację bo klawisze nie działają przy kodowaniu 00133. Wróciłem do starego kodowania 00103. Szkoda bo to wielce przydatna funkcja. U mnie nie działa na lewarku funkcja dodawania biegu (+) w tiptroniku. Musze przełożyć wajchę w bok by aktywować tiptronic a następnie przyciskiem w kierownicy (+) dodać następny bieg :confused4: Bardzo rzadko używam trybu tiptronik, ale czasem się przydaje.

dziękuje wszystkim którzy chcieli mi pomóc i wyjaśnili temat DBW. :hi:

Chciałem jeszcze powiedzieć ze moja skrzynia ma zakresy PRND4321 a kierownica jest taka sama jak w S-line, zamontowana fabrycznie w aucie. Ja nic tam nie rzeźbiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś według tego:

OPIS JAK USTAWIĆ TIPTRONICA W TEN SPOSÓB, ABY PODCZAS JAZDY NA D lub S NADAL DZIAŁAŁY PRZYCISKI ZMIANY BIEGÓW NA KIEROWNICY

Ta modyfikacja jest w pełni odwracalna, bezpieczna, a do tego banalnie prosta do wykonania. Polega na zmianie kodowania sterownika skrzyni biegów.

Dzięki temu jadąc w trybie automatycznym będziecie mieli możliwość zmiany biegów za pomocą przycisków na kierownicy. Skrzynia po naciśnięcu przycisku zmiany biegu przełączy się w tryb Tiptronic na około 30 sekund. Bardzo fajna sprawa - używam tego na codzień i nie umiałbym jeżdzić inaczej...

Potrzebujemy:

- Vaga

- 5 minut

- kartkę i długopis/telefon - do zanotowania kilku cyferek Wink

- umiejętność obsługi najprostszych funkcji Vaga...

Opis krok po kroku:

- podpinamy interface do auta

- włączamy zapłon

- wybieramy sterownik skrzyni biegów 02

- wciskamy przycisk recode 07

- zapisujemy na kartce wartość znajdującą się w okienku "software coding" - to na wszelki wypadek, gdyby skrzynia nie chciała przyjąć nowej watrości, lub chcielibyście później wrócić do standardowych ustawień

- teraz wpisujemy nową watrość 00032 i klikamy na przycisk "DO-IT"

- sprawdzamy czy sterownik przyjął nowe kodowanie (nie widzę powodów, dla których miałby nie przyjąć Wink Very Happy )

- wyłączamy Vaga, wyjmujemy kluczyk, pakujemy notebooka, zapalamy samochód i jedziemy na cudowną przejażdzkę ulepszonym Tiptroniciem n n n

To działa w A6 - zapożyczone z tematu o tipach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi w sterowniku skrzyni, który musi taki bajer obsługiwać... i jeżeli nie obsługuje to żadnym kodowaniem jej do tego nie zmusisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w jakich skrzyniach(jakie musiały by mieć oznaczenia)-ja mam EUA- by to działało,jeszcze nie sprawdzałem tego u siebie ale dziś spróbuję :wink4: zmienić kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswiezam temat, bo namieszalem w kodowaniu skrzyni tiptronic, powiedzcie mi czy oryginalnie bylo ustawione new tip strategy, czy old? aktualnie mam new tip strategy i wydaje mi sie ze jezdzi o wiele lepiej, ale wole ustawic tak jak powinno byc w serii

i czy oryginalnie DSP byl wlaczony czy wylaczony?

Edytowane przez komzuald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...