Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiana radia symphony II na concert III


predki74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytania:
-mam radio symphony 2 jest podłączone do fis pokazuje wszystko , czy dużo zajmie mi to czasu zamiana na concert III
- co potrzeba do przeróbki jak trzeba coś przerabiać
-niech ktoś z kolegów się wypowie kto dokonał zamiany w taki sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dużo roboty niema , kupujesz przejściówke iso-iso2 i wkładasz concerta3 , dotego potrzebujesz jeszcze adapter kabla antenowego

wsio do kupienia w navi serwis http://www.naviservice.com.pl/?id=620

musisz jeszcze przełożyć 1 pin do k-line bo te przejściówki są do rns-e

przekładasz pin z kostki B5 do C7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dużo roboty niema , kupujesz przejściówke iso-iso2 i wkładasz concerta3 , dotego potrzebujesz jeszcze adapter kabla antenowego

wsio do kupienia w navi serwis http://www.naviservice.com.pl/?id=620

musisz jeszcze przełożyć 1 pin do k-line bo te przejściówki są do rns-e

przekładasz pin z kostki B5 do C7

witam mam ta przejsciówke ale nie mam opisu gdzie jest c7 b5 znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie podłączyłem tą przejściówkę i radio nie gra nie włącza się co może byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic radio sprawne bo kod był sciagany a gosciu powiedział ze trzeba podłączyc + pod DI SENSE 16 że będzie działać bo u niego tak działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.zmostkuj ten 16 pin z 15 i podłącz obydwa do plusa i zajarzy :good:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=109136.0;highlight=bns bns=concert 3 to samo podłączenie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz koledzy ale jeszcze jedno pytanko podłączyłem gra ale tylko lewa strona czy to może byc wina że radio nie jest ustawione na boos i trzeba je zakodować ? i jeszcze jedno ta zamiana przewodów to b5 do c7 a c7 do b5 ? a ten kabelek obok anteny to co jest ?

snc110422191503.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..masz bose??? a już widze że masz , ten kabelek to antena diversity kładasz ją obok anteny fm

wracając do tematu przełożyłeś pin b5 do c7 w przejściówce i jest git (zamiana w jedną strone)

teraz jeszcze jeden pin b7 w przejścióce przerzuć do b5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam bose i jak przełożę to będzie grało normalnie ? bo jak włączam to nie ma napisu bose tak ma być ?[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2011, 21:34_________________________________________________W tej przejściówce nie ma kabelka b7?

i czy tak podłączyć jak na rysunku czyli b7 do zacisku t8 pin1

[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2011, 21:38_________________________________________________Po wielu bojach radio założone i gra naprawdę fajnie po przełożeniu paru kabelków i brakującego kabelka w przejściówce wszystko gra nawet komunikuje sie z vag dzięki domin79 bez twojej pomocy bym długo szukał schematów i podłączenia dzięki z góry.pozdrawiam temat zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jesli nie posiadam bose, to mostkuje pin 15 i 16 i przekladam tylko pin z B5 do C7 zeby dziala diagnostyka i cala reszta ??

Wczesniej mialem concerta pod 1din, teraz zalozylem concerta III 2din na przejsciowce do rns-e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje temat ;) zmieniałem 1din na 2din czyli concert 2 na concert 2+ albo jak kto woli concert 3.

Adaptery w/w podłączone, pin 15 z 16 połączony i działa !! :) wszystkie głośniki, sub itd lux, mp3 ładnie czyta, wszystkie funkcje działają.

Jest tylko jeden problem... ściągnie fal radiowych. Radio bardzo słabo siąga fale, wcześniej było idealnie (radio eska warszawa ściągało mi nawet 80km od Warszawy a teraz będąc w stolicy mi gubi zasięg) :// wzmacniacze itd są ok bo po podłączeniu starego concerta wszystko działa.

Zapomniałem dodać, temat dotyczy audi a3 z 2006r (radio jest z 2012), niestety na forum a3 niekt tego nie ogarnął jeszcze a problem u kilku użytkowników występuję.

Czyli jest tak jakby wzmacniacze antenowe nie działały...

Może ktoś mi powiedzieć po co się przekłada " pin z kostki B5 do C7" ?? tego jeszcze nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje temat ;) zmieniałem 1din na 2din czyli concert 2 na concert 2+ albo jak kto woli concert 3.

Adaptery w/w podłączone, pin 15 z 16 połączony i działa !! :) wszystkie głośniki, sub itd lux, mp3 ładnie czyta, wszystkie funkcje działają.

Jest tylko jeden problem... ściągnie fal radiowych. Radio bardzo słabo siąga fale, wcześniej było idealnie (radio eska warszawa ściągało mi nawet 80km od Warszawy a teraz będąc w stolicy mi gubi zasięg) :// wzmacniacze itd są ok bo po podłączeniu starego concerta wszystko działa.

Zapomniałem dodać, temat dotyczy audi a3 z 2006r (radio jest z 2012), niestety na forum a3 niekt tego nie ogarnął jeszcze a problem u kilku użytkowników występuję.

Czyli jest tak jakby wzmacniacze antenowe nie działały...

Może ktoś mi powiedzieć po co się przekłada " pin z kostki B5 do C7" ?? tego jeszcze nie próbowałem.

Przekładka pinu B5 do C7 to linia 3 i dotyczy to tylko Audi A4 B6.

W audi A3 z 2006r masz antenę diversity, zamień miejscami wtyczki i zobacz jak wtedy będzie odbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odswiezam, zmienilem radyjko na chorusa 3 w sumie to, to samo co concert3, urządzenie dziala ale radio kicha.... oczywiscie kupilem przejscowke do radia ( zwykly wtyk antenowey na Fakra (podwójne) + rozebralem diversity i dolozylem w puste miejsce ... ale radio dalej kicha... moze trzeba jakiegos plusika mu zapodac ? szukalem na naszym forum i elektrodzie , google itd.. i nic , ktos tam napisal : "Zwykłe radio tego nie obsługuje ( mowa o kablu fakra). Podepnij separator pod normalną antenę a zasilanie pod kabel rem z kostki zasilania. A to złącze zostaw luzem.", nie wiem jak to ogarnac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odswiezam, zmienilem radyjko na chorusa 3 w sumie to, to samo co concert3, urządzenie dziala ale radio kicha.... oczywiscie kupilem przejscowke do radia ( zwykly wtyk antenowey na Fakra (podwójne) + rozebralem diversity i dolozylem w puste miejsce ... ale radio dalej kicha... moze trzeba jakiegos plusika mu zapodac ? szukalem na naszym forum i elektrodzie , google itd.. i nic , ktos tam napisal : "Zwykłe radio tego nie obsługuje ( mowa o kablu fakra). Podepnij separator pod normalną antenę a zasilanie pod kabel rem z kostki zasilania. A to złącze zostaw luzem.", nie wiem jak to ogarnac....

Hej

Zrobiłeś to radio zeby ci dobrze odbierało ?? Ja mam zamiar przejść z Concert II na Concert II+ 2DIN i będę musiał kupić przejscie antenowe. Może z doświadczenia pomożesz żeby wszystko było OK i nie wydawać na marne kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odswiezam, zmienilem radyjko na chorusa 3 w sumie to, to samo co concert3, urządzenie dziala ale radio kicha.... oczywiscie kupilem przejscowke do radia ( zwykly wtyk antenowey na Fakra (podwójne) + rozebralem diversity i dolozylem w puste miejsce ... ale radio dalej kicha... moze trzeba jakiegos plusika mu zapodac ? szukalem na naszym forum i elektrodzie , google itd.. i nic , ktos tam napisal : "Zwykłe radio tego nie obsługuje ( mowa o kablu fakra). Podepnij separator pod normalną antenę a zasilanie pod kabel rem z kostki zasilania. A to złącze zostaw luzem.", nie wiem jak to ogarnac....

Hej

Zrobiłeś to radio zeby ci dobrze odbierało ?? Ja mam zamiar przejść z Concert II na Concert II+ 2DIN i będę musiał kupić przejscie antenowe. Może z doświadczenia pomożesz żeby wszystko było OK i nie wydawać na marne kasy

zmieniłem cII na cIII i też mi radio h... odbiera i cały czas mam błąd , nie podłączona antena diversity i 1044 ,dodam że cII grał idealnie ,nie było żadnych błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...