Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiana radia symphony II na concert III


predki74

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie odswiezam, zmienilem radyjko na chorusa 3 w sumie to, to samo co concert3, urządzenie dziala ale radio kicha.... oczywiscie kupilem przejscowke do radia ( zwykly wtyk antenowey na Fakra (podwójne) + rozebralem diversity i dolozylem w puste miejsce ... ale radio dalej kicha... moze trzeba jakiegos plusika mu zapodac ? szukalem na naszym forum i elektrodzie , google itd.. i nic , ktos tam napisal : "Zwykłe radio tego nie obsługuje ( mowa o kablu fakra). Podepnij separator pod normalną antenę a zasilanie pod kabel rem z kostki zasilania. A to złącze zostaw luzem.", nie wiem jak to ogarnac....

Hej

Zrobiłeś to radio zeby ci dobrze odbierało ?? Ja mam zamiar przejść z Concert II na Concert II+ 2DIN i będę musiał kupić przejscie antenowe. Może z doświadczenia pomożesz żeby wszystko było OK i nie wydawać na marne kasy

zmieniłem cII na cIII i też mi radio h... odbiera i cały czas mam błąd , nie podłączona antena diversity i 1044 ,dodam że cII grał idealnie ,nie było żadnych błędów

Może jak rozbierałeś ori diversity to coś teraz nie łączy. Ja planuje kupić takie coś REDUKCJA ADAPTOR ANTENOWY AUDI RNS-E Z DIVERSITY (3809297269) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. lub na jedną wtyczkę

I mam pytanko a nie można by kupić przejście na jedną wtyczkę fakra a ori diversity podłączyć do drugiego gniazda fakra w radiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka razy rozłączałem i podłączałem i nic cały czas błąd ,nie wiem o co chodzi ,może w radiu jest coś uszkodzone lub wzmak padł ,mam podobną wtykę jak w aukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka razy rozłączałem i podłączałem i nic cały czas błąd ,nie wiem o co chodzi ,może w radiu jest coś uszkodzone lub wzmak padł ,mam podobną wtykę jak w aukcji

Za ile mi opchniesz >> podwójna do przerobienia czy rozgałęźnik ??

A kierownice masz razem z poduchą (można zdjecia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Concert II+/Symphony II+ musi być inny wzmacniacz antenowy z końcówką AF, do Concert II jest z końcówką P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Concert II+/Symphony II+ musi być inny wzmacniacz antenowy z końcówką AF, do Concert II jest z końcówką P.

Jesteś pewien? A gdzie on się znajduje, bo jeżeli w lewym boczku to ja mam z końcówka B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Concert II+/Symphony II+ musi być inny wzmacniacz antenowy z końcówką AF, do Concert II jest z końcówką P.

przy concert II miałem z końcówką B

---------- Post dopisany at 21:30 ---------- Poprzedni post napisany at 21:28 ----------

kilka razy rozłączałem i podłączałem i nic cały czas błąd ,nie wiem o co chodzi ,może w radiu jest coś uszkodzone lub wzmak padł ,mam podobną wtykę jak w aukcji

Za ile mi opchniesz >> podwójna do przerobienia czy rozgałęźnik ??

A kierownice masz razem z poduchą (można zdjecia)

źle mnie zrozumiałeś mam zamontowany rozgałęźnik nie na handel,co do kiery bez poduchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Concert II+/Symphony II+ musi być inny wzmacniacz antenowy z końcówką AF, do Concert II jest z końcówką P.

przy concert II miałem z końcówką B

---------- Post dopisany at 21:30 ---------- Poprzedni post napisany at 21:28 ----------

kilka razy rozłączałem i podłączałem i nic cały czas błąd ,nie wiem o co chodzi ,może w radiu jest coś uszkodzone lub wzmak padł ,mam podobną wtykę jak w aukcji

Za ile mi opchniesz >> podwójna do przerobienia czy rozgałęźnik ??

A kierownice masz razem z poduchą (można zdjecia)

źle mnie zrozumiałeś mam zamontowany rozgałęźnik nie na handel,co do kiery bez poduchy

Spoko, źle zrozumialem. Zmieniłeś wzmacniacz czy dalej Masz B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal B ,ale może rzeczywiście musi być AF ,trzeba będzie poszukać ,bo szał mnie bierze na ten szum,w drugim aucie mam starego grundiga kaseciaka i odbiera idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie B i P to to samo, radia II+ mają 2 tunery FM, dlatego muszą mieć inny wzmacniacz antenowy, nie mają wejścia na antenę diversity. Przy podłączeniu przez przejściówkę antenową mamy podłączoną tylko jedną antenę - FM1 we wzmacniaczu, w avancie jest to niestety antena w bocznej szybie, stąd słaby odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie B i P to to samo, radia II+ mają 2 tunery FM, dlatego muszą mieć inny wzmacniacz antenowy, nie mają wejścia na antenę diversity. Przy podłączeniu przez przejściówkę antenową mamy podłączoną tylko jedną antenę - FM1 we wzmacniaczu, w avancie jest to niestety antena w bocznej szybie, stąd słaby odbiór.

dzięki za info zmienię na AF ,nie wiesz czy AF podejdzie p&p zamiast B ,bo przewodów chyba dochodzi tyle samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AF ma wejście FM1 (szyba boczna) i FM2 (pewnie szyba tylna albo druga boczna), P (i pewnie B, trzeba porównać wyjścia) ma FM1 (szyba boczna), FM2 i FM3 (szyba tylna i druga boczna), więc po zamianie na AF któraś antena nie będzie podłączona. Nie wiem czy wtyczki pasują, ewentualnie coś trzeba będzie przyciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyczki są wszystkie takie same tylko plastiki mocujące są różne ,ale to nie problem można przełożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Chciałem na krótko podłączyć radio Concert CD III 2din żeby sprawdzić czy działa. Obecnie mam radio Pioneer a wcześniej było oryginalnie 1din.

Co jest potrzebne z przesiadki z 1din na 2din? Nie do RNS-E ale póki co do Concerta 2din.

Rozumiem, że oryginalnie jest wtyczka czarna i brązowa z pierwszego zdjęcia + antena. Nic więcej?

Obecnie mam taki bałagan :facepalm::

69882399204883061975.jpg

76918655768401667742.jpg

39432907420811291981.jpg

A radio ma takie złącze:

34749946130111391213.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz przejściówkę antenową taką

Adapter antenowy FM RNS-E RNSE Audi przejściówka (4383813881) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

przejściówkę na iso2

Przejściówka ISO1 na ISO2 ISO2 Audi RNS-E Quadlock (4383817987) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

do tego jak nie wiesz to kosz 2 din , tunel 2din (możesz dociąć swój) i klimatronik to samo jak z tunelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Kur... wiedziałem, że bezproblemowo nie pójdzie :facepalm:

Są też oryginalne kable do tych zamienników? Może po numerze kabla jakaś używka tania się trafi na szybko do sprawdzenia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instalacji w aucie brakuje Ci jeszcze czerwonej wtyczki (ewentualna zmieniarka, CANy, wyjście na wzmacniacz). Oryginalnej przejściówki nie, bo w oryginale są po prostu inne wtyczki w aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeryf możesz zasugerować w takim razie jeszcze jakąś przejściówkę która będzie potrzebna?

Chciałbym, aby radio współpracowało z FISem. Dodatkowo mam oryginalny sub w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka taka jak podał kolega wyżej, tylko musisz w aucie znaleźć jeszcze pomarańczową kostkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak w temacie zmieniłem radio na Concert 3, kupiłem tą przejściówkę kostki, radio działa jak należy lecz nie działa mi podświetlanie , jak to obejść bez kupowania emulatora CAN?

Edytowane przez sunset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 18:44

Witam, jak w temacie zmieniłem radio na Concert 3, kupiłem tą przejściówkę kostki, radio działa jak należy lecz nie działa mi podświetlanie , jak to obejść bez kupowania emulatora CAN?

kolego trzeba przepiąć jak dobrze pamiętam jeden pin i wszystko będzie hulać :wink:

Napisz do kolego http://a4-klub.pl/index.php?/user/44140-turzol/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...