Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7


KFX

Rekomendowane odpowiedzi

Zwłoki nie zniwelujesz, miganie xenonu u mnie nie występuje,jakie masz kodowanie dokładnie??

Co do błędu tylnych lamp trzeba zmostkować żarówki w lampie, masz to opisane w pierwszym poście ;) Noi musisz dołożyć jedną przeciwmgielną bo w B7 masz dwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek zrobiłem w tylnych lampach i w kostce C pin 10 i 12 a błąd jest. Kodowanie 11031 (mam bi-xenon, h7 na tą chwile odłączone).

Zastanawiam się czy przyczyną może być brak przełącznika CLH/DRL oraz funkcji AUTO? Bo nic nie robiłem przy kostce z włącznika świateł, tylko podłączyłem na 1 pin zasilanie na lusterko i czujnik deszczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodujesz czujnik światła, a nie dajesz przełącznika AUTO i CLH. Błąd. Daj wszystko, dopiero potem koduj czujnik zmierzchu. Inaczej będzie Ci waliło takimi bykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie pytanie, czy mogę kupić włącznik CLH 8E1 919 094 B  z b6 czy może DRL+CLH 8E1 919 094 D  z b7 bo wolałbym bez DRL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale CLH nie ruszy Ci bez włącznika AUTO też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ale zastanawiam się nad tym drugim przełącznikiem bo b7 ten bez drl nie występował. No chyba, że się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia powiem iż brak włączników DRL/CLH na pewno nie jest przyczyną problemu ;) Można je spokojnie zastąpić podaniem masy na piny [wtedy dana funkcja będzie włączona].

Za to brak włącznika z funkcją AUTO może powodować błędy, choć to nic innego jakbyśmy mieli odpowiedni włącznik ale pomijali byśmy pozycję AUTO.

Posprawdzaj dobrze czy te mostkowania dobrze robiłeś i czy aby nie pomyliłeś pinów gdzieś przy MCE, bo ja np pomyliłem szaroczerwone kable w kostce C i to powodowało błąd spalonych żarówek w tylnej lampie, poprawna zamiana i po problemie ;)

I jeszcze jedno, masz Avanta czy Sedana?

Edytowane przez Ra4al
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź jeszcze błędy w MCE i pokaż nam je tutaj, a jutro postaram się rozebrać u mnie lampy i podam Ci jeszcze jeden mostek który u mnie pomógł na błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz VAGa i nie odczytam błędów. 

Zastanawia mnie jeden myk, który zrobiłem przy tylnych lampach:

przeprowadziłem przewód z lewego przeciwmgłowego na prawy, w prawym był oryginalnie przewód z wiązki, uciąłem go i podłączyłem sie do niego a od strony wiązki zaizolowałem.

Może tu jest błąd?

moment, w B7w Avancie też są 3 żarówki od pozycyjnych na lampę a w b6 nawet po podłączeniu przeciwmgłowych mamy tylko 2!

Błąd i tak będzie świecił, co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZbYnio_ napisał:

Nie mam teraz VAGa i nie odczytam błędów. 

Zastanawia mnie jeden myk, który zrobiłem przy tylnych lampach:

przeprowadziłem przewód z lewego przeciwmgłowego na prawy, w prawym był oryginalnie przewód z wiązki, uciąłem go i podłączyłem sie do niego a od strony wiązki zaizolowałem.

Może tu jest błąd?

moment, w B7w Avancie też są 3 żarówki od pozycyjnych na lampę a w b6 nawet po podłączeniu przeciwmgłowych mamy tylko 2!

Błąd i tak będzie świecił, co z tym zrobić?

Ten przewód który obciąłeś nie jest nigdzie podłączony więc nie tu jest problem

Ale w B6 avant masz jedną żarówkę dwużarnikową ( stop i pozycja) plus przeciwmgłowe = trzy żarniki :wink:. Co nie zmienia faktu, że pomimo tego i tak ,musiałem w obu lampach dwa  mostkować żeby pozbyć się błedu ( tylko teraz nie pamiętam jakie)

Dnia 15.01.2017 o 22:32, ZbYnio_ napisał:

Mostek zrobiłem w tylnych lampach i w kostce C pin 10 i 12

A te piny 10 i 12 w kostce C, mostkowałeś ze sobą? Bo coś mi to nie pasuje.

Bo pin 12 w kostce C to Can.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyłka, pin 10 i 12 w kostce B.

A ty robiłeś dwa mostki, oba przy MCE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz VAGa i nie odczytam błędów. 
Zastanawia mnie jeden myk, który zrobiłem przy tylnych lampach:
przeprowadziłem przewód z lewego przeciwmgłowego na prawy, w prawym był oryginalnie przewód z wiązki, uciąłem go i podłączyłem sie do niego a od strony wiązki zaizolowałem.
Może tu jest błąd?
moment, w B7w Avancie też są 3 żarówki od pozycyjnych na lampę a w b6 nawet po podłączeniu przeciwmgłowych mamy tylko 2!
Błąd i tak będzie świecił, co z tym zrobić?

Nie będzie błędu jak będziesz miał po żarówki na stronę.
Hmm jaki przewód po prawej stronie. Tam nic nie ma jest postę miejsce. Przewód sygnałów dajesz na prawą stronę a masę bierzesz z lampy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZbYnio_ napisał:

ja miałem komplet przewodów w kostkach do lamp

Tylko tam gdzie ma żarówki o ile dobrze pamiętam to nie ma w gnieździe żarówki tej blaszki (styku)., przynajmniej tak bylo u mnie (chodzi o przeciwmgielne). 

A mostki robiłem w lampach nie przy MCE. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem, że sporo osób miało problem przy bi-xenonach z uruchomieniem H7.

Ja poradziłem sobie za pomocą dwóch przekaźników.

- dwa przekaźniki 4120

- dwie podstawki do przekaźników

- jedno gniazdo bezpiecznika

- dwa oczka kablowe 6mm

Przekaźnikami steruje prąd z pinów 21C oraz 22C a zasilanie o większej mocy idzie zupełnie osobno.

Brak błędów i pełna funkcjonalność bi-xenon + H7

Odręczny schemat na zdjęciu.

20170122_122321.jpg

Godzinę temu, Bromchit napisał:

Tylko tam gdzie ma żarówki o ile dobrze pamiętam to nie ma w gnieździe żarówki tej blaszki (styku)., przynajmniej tak bylo u mnie (chodzi o przeciwmgielne). 

A mostki robiłem w lampach nie przy MCE. 

 

zamówiłem włącznik CLH oraz włącznik świateł z funkcją Auto, może to jest przyczyną.

P.S. Czy zna ktoś nr części dla kostki przełącznika CLH oraz pinów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że jeszcze, nie rozjaśnia się u mnie lusterko po włączeniu lampki wewnętrznej?

Edytowane przez ZbYnio_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lusterkiem to pewnie jest wina lampki, nie ma w niej diod. 

Jest na forum temat o tym gdzie trzeba je dołożyć, ich brak skutkuje właśnie brakiem rozjaśniania lustra po włączeniu oświetlenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam diody i jeszcze zauważyłem, że podczas jazdy w jasnym miejscu (nawet z włączonymi światłami mijania) gaśnie podświetlenie przycisku lusterka a po wjechaniu w ciemne miejsce oświeca się (zielona dioda cały czas świeci). Czy to normalne zachowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...