Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7


KFX

Rekomendowane odpowiedzi

A nie lepiej dołożyć zyc pin i podpiąć jak trzeba? Możesz podpiąć gdziekolwiek ale czujnik powinien mieć stałe zasilanie i zabezpieczenie 5A. Możesz nawet podpiąć pod lampkę oswietlenia jak chcesz iść na skróty ale tam nie ma stalego zasilania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bobikos napisał:

A nie lepiej dołożyć zyc pin i podpiąć jak trzeba? Możesz podpiąć gdziekolwiek ale czujnik powinien mieć stałe zasilanie i zabezpieczenie 5A. Możesz nawet podpiąć pod lampkę oswietlenia jak chcesz iść na skróty ale tam nie ma stalego zasilania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jak pisałem to bezpiecznik 17 jest pusty więc puściłem przewód z pin 1  do bezpiecznika nr 13(10A) nie wiem czy to dobrze zrobiłem.Napisałeś żeby dołożyć pin,  ( czy chodzi   o to żeby ze skrzynki bezpieczników pociągnąć przewód do wolnego pinu w lampce podsufitowej i w tedy podłaczyć do niego czujnik?) proszę o pomoc.   

A drugie pytani to  chodzi o podłączenie lusterka ,dokładnie chodzi mi o pin nr 6 w lusterku, z opisu mam go podłączyć do pinu nr 1 w lampce.( tak zrobiłem) ale ten pin jest wolny ,. W opisie znalazłem że trzeba dolutować diody prostownicze w przyciskach lampki,( to wiem jak zrobic ze zdjęć twoich - dobra robota). Czy trzeba dołożyć do pinu 1 lampki dodatkowy przewód ? ( jeśli tak to jak to zrobić). Przepraszam za takie pytania,nie znalazłem na nie odpowiedzi .Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. O ile dobrze pamietam bezpiecznik 17 ma osadzony pin z jednej strony. Należy kupić drugi pin i od niego puścić kabel do lusterka. Czy bezpiecznik 13 jest dobry nie wiem, trzeba sprawdzić na schematach co to z linia zasilania. 

Ad2. Trzeba kupić odpowiedni pin z kablem i obsadzic go w kostce lampki a nastepnie polaczyc z pinem 6 lusterka. Robotq analogiczna do tej z pkt. 1 tylko pin inny potrzebny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc,, jeszcze jedno pytanie czy czujnik powinien być zasilony na stałe czy ma dopiero działać po przekręceniu kluczyka? , bo piny  bezpiecznika od 12-16 mają stałe zasilanie ,a piny 8,9  po stacyjce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że stałe zasilanie. Przy czym w audi tych linii stalego zasilania jest wiecej niż jedna. Dlatego ja wolę wpinać dokładane elementy w ori miejsca. Dzieki temu do tej pory nie mialem problemu ze źle dzialajacym dokładanym wyposazeniem ani z podkradaniem prądu przez to wyposażenie. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2018 o 09:57, bobikos napisał:

A nie lepiej dołożyć zyc pin i podpiąć jak trzeba? Możesz podpiąć gdziekolwiek ale czujnik powinien mieć stałe zasilanie i zabezpieczenie 5A. Możesz nawet podpiąć pod lampkę oswietlenia jak chcesz iść na skróty ale tam nie ma stalego zasilania. 

Sorki ,mój błąd,zrobię jak mówisz a przełoże pin z nr 19 gdzie wcześniej były podłączone przeciw mgielne.Dzieki za pomoc ,jak podłącze to podzielę się opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim rozwiązaniu pod mocowanie lusterka z B7 bez wymiany szyby?

 

Wymyśliłem sobie, że czarny podkład, który jest pod fabrycznym lusterkiem z B6 spoleruję papierem ściernym i w to miejsce założę mocowanie z czujnikiem deszczu tak jak jest to w B7 oryginalnie. 

Więc .. kupiłem papier ścierny wodny - gradacja od 320 do 2500 i krążek filcowy do polerowania na koniec. 

Stare mocowanie usunąłem podgrzewając je zapalniczką i delikatnie podważając śrubokrętem po nagrzaniu. Klej usunąłem żyletką póki był ciepły. Szyba nie pękła, więc zabrałem się za ścieranie podkładu. 

Efekt m/w taki jak poniżej - wg. mnie wyszło za***iście, chociaż jakiś tam ślad został.  Jutro będę kleił mocowanie lusterka B7. Ciekawe czy czujnik deszczu/światła będzie dobrze działał :D

IMG_1595.JPG

p.s. druciarstwo pierwsza klasa :D 

Edytowane przez tsluszniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłe lampy h7 +h7 czy mogę zrobić swap mce od b7, Najbardziej mi zależy na odpowiedzi czy będą działać długie bez wielkich przeróbek czy w b7 też były h7 +h7? przeczytałem 19 stron i wszyscy piszą o xenonach i nie wiem czy mogę się zabierać za przekładkę mce

 

Edytowane przez rafpuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2018 o 18:42, bobikos napisał:

Były zwykle h7, mozesz przerabiać. 

Dziękuje Bobikos za odpowiedz operacja zakończona sukcesem i pacjent przeżył lampy zwykłe h7+h7 bez DRL przekładka na moduł z końcówką N  ,ale światła drogowe są na kostce B pin 16 i 18  gdzie niby miało być sterowanie DRL  natomiast na kostce C 21 i 22 nie miałem świateł drogowych może komuś się przyda ta informacja też miałem wątpliwości ale jestem z moda zadowolony.

Edytowane przez rafpuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2018 o 10:01, rafpuk napisał:

kostce C 21 i 22 nie miałem świateł drogowych

bo tam jest zasilanie przesłon BiXenon. wtedy B16 i B18 to DRL, ale w Twoim przypadku B16 i B18 to drogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Zrobiłem swap, wcześniej z MCE LOW na HIGH (B6) a teraz MCE HIGH B6 na MCE HIGH B7 + czujnik deszczu (MCE N).

Mam bixenony, przesłona od bixenonów nie działa (przesłona połączona z H7), bo MCE podaje za mały prąd więc muszę odciąć H7 w lampie żeby przesłona ruszyła, tak? Drugie pytanie, DRL mam w kierunkowskazach a bardzo chcę zachować H7 jako dodatkowe długie (soczewka + H7) więc muszę dołożyć przekaźnik, ale gdzie dokładnie?

 

Jeszcze jedno, samo działanie/podświetlenie włącznika świateł/drl/clh/lusterka/awaryjne. To wszystko ma się palić cały czas? Otwieram auto, podświetlają się w/w, zamykam auto, palą się przez jakieś 30sekund czy coś koło tego i gasną, tak ma być?

Edytowane przez Fr0styyy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to robiłem i z podświetleniem mam tak samo. 

Przekaźnik dołożyłem nad modułem centralnej elektryki, powinieneś mieć tam wolne miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym u mnie piny od przeciwmgłowych w tylnej lampie były całkiem inne niż podaje KFX. U mnie to był pin 2 w lewej i 6 w prawej.

kk5k8eM.jpg :)

 

Masz gdzieś schemat pod ręką? Wiem, że gdzieś go widziałem tutaj, ale nie pamiętam dokładnie na której stronie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2019 o 18:15, buczek136 napisał:

ma ktoś na zbyciu uchwyt lusterka z b7 pod sensor ?

 

 

moze będę miał za jakiś czas, bo kupiłem lusterko kompletne z uchwytem a zamierzam wymienić szybę na wersję B7 (odprysk) więc jak się uda przepchnąć w ubezpieczalni to będę miał ten mój uchwyt... napisz na PW za kilkanaście dni. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, pytanko...

Mam w S4 B6 MCE high, wyłącznik auto + CLH. czy potrzebuję wymieniać wyłącznik na "D" z B7, czy nie?? Bo zgłupiałem czytając wielokrotnie pierwszy post ? Wychodzi, że nie, ale chciałbym się upewnić, bo jak już zacznę robić to muszę skończyć, auto nie może stać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...