Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7


KFX

Rekomendowane odpowiedzi

jak ktoś poza mną dociągnie to do końca, to będzie można zupgradować opis.

Można to wykonać na bazie samych schematów. Tylko czasu brak... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym się zgodzę niestety :confused4:

a jeszcze trzeba do nich mieć dojście i ogarnąć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie kupic MCE z wtyczkami, tylko kable byly odciete. powybijalem, wyszarpalem stare piny, w samochodzie poodcinalem wtyczki, nowe piny od radiofabrica i po klopocie :polew:

Robiac swapa z low b6 na high b7 najpierw zaczac trzeba od topica Barta-S przechodac na obecny. i tak w sumie z kazdym kabelkiem... okolo 40 stron drukoeanych :> tylko niektore rzeczy nie sa podane w zwijaku a trzeba szukac po calym topoku. stad moga byc jakies niedociagniecia.

i najwazniejsze... u mnie wszystko ladnie bangla i hula... oprocz dlugich... chlopaki maja bixy... w przyszlym tygodniu ide do elektryka, moze on cos wymysli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barrowiec, to jesteś po mnie drugą osobą z czujnikiem deszczu w B6 :naughty::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiac swapa z low b6 na high b7 najpierw zaczac trzeba od topica Barta-S przechodac na obecny. i tak w sumie z kazdym kabelkiem... okolo 40 stron drukoeanych :> tylko niektore rzeczy nie sa podane w zwijaku a trzeba szukac po calym topoku. stad moga byc jakies niedociagniecia.

W takim razie czekam na uwagi co trzeba poprawić :> :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barrowiec, to jesteś po mnie drugą osobą z czujnikiem deszczu w B6 :naughty::decayed:

no ba... i pierwsza w anglii :>

tylko te długie...

jak dojde co jest z ta regulacja to dam znak sygnal. i u mnie moze byc ten problem ze to anglik...(np niebiesko-czerwone kabelki od stopu szukac po lewej czy prawej stronie :wink4:

a jak juz je znalazlem to 'do gory' wychodzilo piec kabelkow...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moja pierwsza w PL :naughty:

AndyN coś szykuje, to może będzie następny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndyN coś szykuje, to może będzie następny..

Raczej na bank :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko on nie ma bixów, więc z długimi też coś może być problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndyN coś szykuje, to może będzie następny..

Raczej na bank :)

Skombinujcie mi wyjmaki do pinów, to ruszy :naughty: Bo za moment wszystkie graty skompletuję i nie będzie już wymówki, że trzeba czekać na coś ... :przebiegly:

tylko on nie ma bixów, więc z długimi też coś może być problem

Ma, ma. Fabrycznie były bixy - wszystko ori. Spryski, poziomowanie [na długich te lampy to potęga :evil::kox: ] Nic przy lampach nie grzebałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy to jedź z tym koksem to i ja może też wyrezam..teraz mi się nie chce chociaż mam wszystkie graty już od 3 lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy to jedź z tym koksem to i ja może też wyrezam..teraz mi się nie chce chociaż mam wszystkie graty już od 3 lat :D

Skombinuj mi wyjmaki do pinów to ruszę z kopyta :wink4:

:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie głównie do KFX :wink4:

Czy którymś konkretnym typem wyjmaków:

90_1220222895.jpg

'opędzę' wszystkie typy pinów wyciąganych w trakcie tego moda? Którym?

A może 'którymi'? Jeśli jest taka konieczność :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie potrzebujesz tylko do kostki B (jest na zdjęciu).

C ma tylko i blaszkę i łatwo się wyciąga, a kostka A ma duuuże strasznie, więc mocniejsze śrubokręty wystarczą.

wydaje mi się że "3795 1" są potrzebne do tego.

ciekawe jaka cena..

http://www.forch.pl/product.aspx?p=12bcd4db-8fa8-4449-b680-b8d3782369f4&g=f99387cb-cff0-4365-97da-bacfe2daa689&js=1

http://www.forch.pl/product.aspx?p=f488dd00-47e8-485a-ac48-1ff2e1c8fb4a&g=f99387cb-cff0-4365-97da-bacfe2daa689

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Standardowy problem przy zakładaniu oświetlenia ledowego, gdy występuje kontrola spalonych żarówek – diody są mniej pazerne na prąd, a MCE kontroluje tą ilość. Powiem nawet że bardziej precyzyjnie niż w B6. Jak macie oświetlenie ledowe tablicy rejestracyjnej, możliwe że trzeba będzie skorygować emulowane obciążenie, żeby nie było błędu podświetlenia tablicy. (...)

A nie dało by się przeprogramować kontrolera i w ten sposób uporać z problemem? :przebiegly:

Realne to? :mysli:

==========

:wallbash: PocztaPolska -> MCE nadal niet :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem już nad tym.. ale raczej nie da się upgradować firmware modułów, dlatego też wychodzą z kolejnymi literkami zapewne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem już nad tym.. ale raczej nie da się upgradować firmware modułów, dlatego też wychodzą z kolejnymi literkami zapewne

Albo być takim macherem żeby zmienić jedną rzecz: zmienić poziom czułości tak by nie wyświetlało błędu żarówek przy podłączonych LEDach.

Wszystkie rezystorki i inne wynalazki mogłby by odejść .... :kox: :gwizdanie:[br]Dopisany: 09 Czerwiec 2011, 17:49_________________________________________________

Artykuł 3794100 Wypinacz widełkowy cena 139.00 netto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie kupic MCE z wtyczkami, tylko kable byly odciete. powybijalem, wyszarpalem stare piny, w samochodzie poodcinalem wtyczki, nowe piny od radiofabrica i po klopocie :polew:

Robiac swapa z low b6 na high b7 najpierw zaczac trzeba od topica Barta-S przechodac na obecny. i tak w sumie z kazdym kabelkiem... okolo 40 stron drukoeanych :> tylko niektore rzeczy nie sa podane w zwijaku a trzeba szukac po calym topoku. stad moga byc jakies niedociagniecia.

i najwazniejsze... u mnie wszystko ladnie bangla i hula... oprocz dlugich... chlopaki maja bixy... w przyszlym tygodniu ide do elektryka, moze on cos wymysli...

Elektryk na dzień dzisiejszy nic nie wymyśli. Najpierw ciężko było dojść o co chodzi, później że złe kable a na koniec dałoby się to zrobić, tylko parę godzin grzebania dla niego, więc parę dudktów trzeba by było wyłożyć. W sumie taniej bixy założyć... Chyba, że ktoś coś wymyśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie braku świateł drogowych (długich) po montażu MCE z B7 u kolegi barrowiec1...

W reflektorach ksenonowych montowanych w B6, palnik jest używany jedynie jako światło mijania - zatem osłona po włączeniu żarnika opada całkowicie... Światła drogowe są realizowane tylko i wyłącznie przy pomocy H7.

Natomiast Ksenon plus B6 (BiX) ma to inaczej rozwiązane - w trybie świateł mijania przesłona palnika opada częściowo. W momencie przełączenia w tryb świateł drogowych opada całkowicie i do tego dodatkowo odpalane są H7.

W B7 nie ma podziału na ksenon/bi-ksenon (jest tylko ten drugi). Światła mijania i drogowe realizuje tylko palnik - zatem jedynym rozwiązaniem w naszym przypadku jest montaż BiX (lub powrót do serii :tongue4::wink4:).

@ KFX - możesz dopisać w DIY, że na śmiałków startujących ze standardowymi reflektorami lub zwykłym ksenonem czeka dodatkowa modyfikacja oraz koszty. Dorzuć do tego linki DIY wrclaguny opisujące montaż BiX-ów i samopoziomu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...